نکاتی برای زمان‌ بندی ماه عسل

نکاتی برای زمان‌ بندی ماه عسل

مینا سلیمانی
| سه شنبه, ۱۷ شهریور ۹۴ ساعت ۲۰:۳۰
ماه عسل یکی از به‌یادماندنی‌ترین سفرها در طول عمر همسران است که دقت کامل در برنامه‌ریزی آن می‌تواند برای زوج لحظاتی خوش بیافریند؛ پس در ادامه با کجاروهمراه شوید.
هنگامی‌که قصد برنامه‌ریزی برای ماه‌عسل‌تان دارید، به یاد داشته باشید بعضی موارد تحت کنترل شما نیستند مانند آب‌وهوا، پیش‌آمدها و برخی هزینه‌ها. در زیر برخی از موارد تاثیرگذار در برنامه ریزی برای ماه عسل را بخوانید.

آب‌وهوا

maxresdefault آب‌وهوای فصول مختلف را در مکانی که برای ماه‌عسل انتخاب می‌کنید در نظر بگیرید و آن را بررسی کنید. اگر در نیم‌کره جنوبی تابستان است دلیل نمی‌شود که در نیم‌کره شمالی هم روزها گرم و آفتابی باشد؛ درواقع کاملا برعکس خواهد بود. اگر در هفته‌ای که به یک جزیره‌ی بهشتی گرمسیری می‌روید هم‌زمان، فصل باران‌های موسمی محلی باشد چه می‌شود؟! با همسر خود به زیرشیروانی کاه‌گلی خانه‌های ییلاقی می‌روید و به صدای باران سیل‌آسایی که به درختان نخل تازیانه می‌زند گوش می‌دهید. ممکن است خیلی رمانتیک به نظر برسد اما اگر چندین روز اوضاع به همین منوال بگذرد چطور؟ بهتر است بر اساس هنگام برنامه‌ریزی، به پیش‌بینی وضعیت آب‌وهوا توجه کنید؛ در این صورت، ماه‌عسلی به‌یادماندنی خواهید داشت.

بررسی زمان برگزاری رویدادها

up-disneyscreencaps بررسی کنید که آیا هم‌زمان با سفر شما مناسبت خاصی در مقصد شما نباشد؛ چنین شرایطی ایده‌آل نخواهد بود. تصور کنید که شما و همسرتان درحالی‌که لیوان نوشیدنی به دست دارید در ساحل با آرامش کامل دراز کشیده‌اید؛ در همان بین، مسابقه بین‌المللی موسیقی رپ در حال برگزاری است. صدای بلند موسیقی و اتوبوس‌هایی که هواداران را پیاده می‌کنند به‌شدت آزاردهنده خواهد بود؛ مگر اینکه هر دو نفر شما از هواداران موسیقی رپ باشید؛ بنابراین قبل از تأیید تاریخ سفر، در این مورد از مشاور آژانس مسافرتی پرس‌وجو کنید.

رویدادهای مفرح در زمان سفر

4179320789_5f8f41ee7a_o بعضی از جشنواره‌ها و رویدادهای شگفت‌انگیز در سراسر جهان می‌تواند لذت ماه‌عسل‌تان را چند برابر کند. می‌توانید در جشنواره غذا، هنر، موسیقی و غیره شرکت کنید. برای مثال، هواداران جاز می‌توانند منتظر زمان برگزاری جشنواره جاز تردبو یالومبا (Thredbo Yalumba) – جشنواره‌ی جاز به همراه غذا و سرگرمی که در استرالیا برگزار می‌شود- باشند؛ یا اگر قصد دارید برای ماه‌عسل به خارج از کشور بروید، فستیوال جاز مونترو که هر تابستان در سوییس برگزار می‌شود، انتخاب خوبی خواهد بود. درهرصورت، انتخاب با شماست!

برآورد هزینه‌های فصلی

اکثر مکان‌های گردشگری در بعضی فصل‌ها گران و یا ارزان هستند. علت این تغییر بستگی به شرایط زمان و مکان دارد؛ مثلاً در فصل تعطیلی مدارس، قیمت‌ها بالا خواهد بود و در فصل مدارس، هزینه‌ها کاهش خواهد داشت؛ بنابراین می‌توانید در نظر بگیرید که در چه فصلی به ماه‌عسل بروید تا مناسب با شرایط شما باشد.

مناسبت‌های خانوادگی

maxresdefault-(1) به این مسئله توجه کنید که آیا هم‌زمان با سفر شما مناسبت خانوادگی خاصی هست یا نه! ممکن است بیست و پنجمین سالروز تولد برادرتان باشد یا سالروز ازدواج پدربزرگ و مادربزرگ که مدت‌ها در انتظارش بودید؛ بنابراین تاریخ را با خانواده بررسی کنید تا منطبق با مناسبت خاصی نباشد.

تعارف با خود را کنار بگذارید

4180084794_6d7b55445a_o خود را مجبور به انجام کاری که دوست ندارید نکنید. هیچ قانونی وجود ندارد که بگوید بلافاصله بعد از عروسی باید به ماه‌عسل بروید. ممکن است ترجیح دهید چند روزی استراحت کنید یا مشغول باز کردن هدیه‌ها شوید و متنی برای تشکر به اقوام و دوستان بفرستید. در آخر به شما یادآور می‌شویم که فصل‌ها را مدنظر داشته باشید: ممکن است فصل بهار برایتان دل‌انگیزتر باشد یا ماه‌عسلی زمستانی که در آن اسکی کنید لذت‌بخش باشد. این زندگی شماست و ماه‌عسل شما! بنابراین طوری برنامه‌ریزی کنید که برای هردو نفرتان بهترین باشد و برای تمام عمر خاطره خوشی در ذهنتان بماند. منبع: honeymoonguide
برچسب‌ها ماه عسل

دیدگاه  

    تبلیغات