گران فروشی تورهای کیش در روزهای پایانی تابستان

تیم  کجارو
جمعه، ۲۷ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۰
گران فروشی تورهای کیش در روزهای پایانی تابستان
دفاتر خدمات مسافرتی فعال در حوزه تورهای گردشگری تهران- کیش برای روزهای آخر تابستان و اعیاد قربان تا غدیر تورهای این جزیره را حدود ۱۰۰ هزار تومان گران‌تر می‌فروشند.
دفاتر خدمات مسافرتی برای روزهای آخر تابستان که خانواده‌ها هنوز فرصت رفتن به سفر را دارند، نرخ برخی از تورهای گردشگری خود از جمله تورهای جزیره کیش را گران‌تر کرده‌اند. برای این تورها که بیشتر با پکیج دو تا سه روزه فروخته می‌شود، تنها وسیله نقلیه هواپیما است و باید در هتل‌های یک تا ۵ ستاره اقامت داشت چراکه در این جزیره امکان اقامت در چادر وجود ندارد و خانه‌های محلی نیز به تعداد زیاد میزبان گردشگران نیستند. از سوی دیگر بسیاری از هتل‌های جزیره کیش دارای ستاره‌های غیر واقعی هستند به نحوی که پس از درجه بندی آنها، تعدادی از ستاره هتل‌ها فرو می‌ریزد. مانند یکی از معروف ترین هتل‌های این جزیره که تور گردشگری نیز برگزار می کند و در سالهای اخیر ستاره های خود را به دلیل بی‌کیفیت بودن خدمات، از دست داده است. با این وجود تورهای این جزیره در ایام آخر هفته، تعطیلات تابستانی و اعیاد، گران‌تر فروخته می شود. دفاتر خدمات مسافرتی فعال در این تورهای گردشگری و حتی مجریان تورهای گردشگری کیش برای این روزها قیمتی حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزارتومان بیشتر از حد مجاز به نرخ تورها اضافه می‌کنند بدون اینکه خدمات اضافه تری را ارائه دهند. درحالی که معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی همیشه اعلام کرده است افزایش نرخ تورهای گردشگری غیرمجاز است اما این دفاتر حتی در سایت های اطلاع رسانی خود نیز به وضوح از افزایش نرخ در آخر هفته خبر می دهند. یکی از اپراتورهای دفاتر خدمات مسافرتی فعال در تورهای گردشگری کیش گفت:
در ایام عید قربان ۲۰۰ هزار تومان افزایش نرخ داریم چون در این روزها متقاضی برای ورود به جزیره کیش بیشتر می‌شود، از سوی دیگر هتل‌های خوب جزیره فضای کمتری دارند.
وی ادامه داد:
بنابراین اگر بخواهید نرخ کمتری بپردازید باید یا در وسط هفته یا ایامی غیر از اعیاد قربان تا غدیر سفر کنید چون اکنون تورهای این جزیره برای ۲ شب و سه روز، با صبحانه و ترانسفر فرودگاهی و بلیت رفت و برگشت و اقامت در هتل ۴ ستاره یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قیمت دارد. ولی برای ایامی غیر از این روزهای تعطیل، همین تور ۶۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان فروخته می شود.
بررسی نرخ تورهای گردشگری کیش نشان می‌دهد که در روزهای آخر تابستان تورهای جزیره با اقامت در هتل ۵ ستاره از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تا دو میلیون تومان، تورهای گردشگری با اقامت در هتل چهار ستاره با ۳۰۰ هزار تومان اختلاف قیمت، تورهای سه ستاره نیز با ۴۰۰ هزار تومان نرخ کمتر فروخته می شوند. البته نرخ تورهای جزیره به تعداد ستاره هتل، تعداد روزهای اقامت، ایام هفته، ارائه خدمات ناهار و شام و... بستگی دارد. به این معنی که اگر قرار باشد در این تورها خدمات سه وعده غذا در نظر گرفته شود، قیمت آن به مراتب بیشتر خواهد شد. همچنین مسافرانی که بخواهند یک روز مدت اقامتشان را در این جزیره تمدید کنند، می بایست به آژانس مورد نظر اطلاع داده و حدود ۱۰۰ هزار تومان دیگر به نرخ تور خود اضافه کنند. برخی از هتل‌های جزیره کیش برای تبلیغات خود از خدماتی مانند تور جزیره، تخفیف برای استفاده مسافرانشان از باغ پرندگان یا پارک دلفین ها بهره می گیرند. منبع: خبرگزاری مهر

دیدگاه  

    تبلیغات