برگزاری جشنواره ملی گردشگری ناصرخسرو

تیم  کجارو
دوشنبه، ۲۳ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۰۵
برگزاری جشنواره ملی گردشگری ناصرخسرو
۲۴ آذرماه امسال جشنواره ملی گردشگری ناصرخسرو  به همت دانشگاه علم و فرهنگ و با همکاری انجمن علمی گردشگری ایران برگزار می شود.
به گفته‌ی دکتر محمد حسین ایمانی خوشخو، ريیس جشنواره ملی گردشگری ناصرخسرو، خوشبختانه امروزه در کشور ما گردشگری مورد توجه بسیاری قرار گرفته و در اکثر مراجع تصمیم گیری و برنامه ریزی کلان کشور، رویکرد بسیار مثبتی نسبت به این موضوع وجود دارد. رئیس دانشگاه علم و فرهنگ گفت:
درحال حاضر گردشگری جایگاه ویژه ای در اکثر سندهای برنامه ریزی کشور دارد و با فضای بین المللی که کشور در آن قرارگرفته پیش‌بینی می‌شود درآینده‌ای بسیار نزدیک با موج شدید تقاضای گردشگران برای ورود به ایران و همچنین سرمایه گذاری در صنعت گردشگری کشور مواجه شویم.
ایمانی تصریح کرد:
امروزه در ادبیات بین المللی طرفداران گردشگری تاکید فراوان بر گردشگری پایدار دارند و در کشور ما نیز می بایست گردشگری برمبنای توسعه پایدار باشد. چرا که زمانی گردشگری معنا می گیرد که بر پایه علمی استوار باشد و تمامی مراحل توسعه گردشگری با مطالعات علمی و حضور دانشمندان این حوزه پایه محکم تری داشته باشد.
ريیس جشنواره ملی گردشگری ناصر خسرو تاکید کرد:
در چند سال اخیر محققان، دانشجویان و استادان ما با رویکرد جدی تری نسبت به گردشگری روی آورده اند و علاقه مندی بیشتری به این حوزه نشان داده اند. همچنین در بسیاری از دانشگاه ها استادان ودانشجویان بسیاری در رشته گردشگری مشغول به  فعالیت هستند.
وی افزود:
درنهایت به منظور نمایش اهمیت اتکای علمی به گردشگری و تشویق محققان و دست اندرکاران صنعت گردشگری به مطالعات علمی، اولین جشنواره ملی ناصر خسرو را در حیطه گردشگری  طراحی کردیم.
ایمانی خوشخو گفت:
این جشنواره با هدف تشویق محققان، پژوهشگران و دانشگاهیانی که در تولید مقاله، نشر کتاب و ارائه ایده های برتر  فعال هستند و دانشجویانی که به رتبه های بالایی در حیطه گردشگری دست یافته اند، شکل گرفته است.
ريیس جشنواره ملی ناصرخسرو در پایان عنوان کرد:
در صورت برگزاری مناسب این جشنواره در سال های بعد نیز می توان آن را ادامه داد. بخصوص اینکه این جشنواره می تواند یک اساس و پایه خوب برای ترویج گردشگری علمی و توسعه علمی گردشگری کشور باشد.
نخستين جشنواره ملي گردشگري ناصرخسرو در تاریخ ۲۴ آذرماه امسال همزمان با هفته پژوهش برگزار خواهد شد. کتب برتر، مقالات برتر،پایان نامه‌ها، طرح های مطالعاتی برگزیده، پژوهش، ایده‌های نو و خلاق و همچنین طرح هایی که مربوط به کارآفرینی در گردشگری است می توانند در این جشنواره شرکت کنند. منبع: خبرگزاری مهر

برچسب‌ها جشنواره

دیدگاه  

    تبلیغات