پنه لوپه و خواهرانش به ایران وارد می‌شوند

پنه لوپه و خواهرانش به ایران وارد می‌شوند

تیم  کجارو
| دوشنبه, ۲۳ شهریور ۹۴ ساعت ۱۱:۰۱
مجسمه پنه لوپه به همراه سه خواهرش اواخر شهریورماه و در آستانه نخستین روز هفته گردشگری در موزه ملی ایران به نمایش در می‌آید.
جبرئیل نوکنده، رییس موزه ملی ایران گفت:
پس از جلسات هم اندیشی و هماهنگی درباره چگونگی نمایش مجسمه پنه لوپه، قرار شد این اثر تاریخی به همراه ۳ خواهر دیگرش در نخستین روز از هفته گردشگری در موزه ایران باستان به نمایش گذاشته شود.
وی اظهارکرد:
نمایش مجسمه‌های پنه لوپه، یک اتفاق خاص است چرا که مجسم‌های ۳ خواهر ، نخستین آثار تاریخی غیر ایرانی است که به ایران امانت داده می‌شود تا در موزه ملی ایران به نمایش گذاشته شود.
رییس موزه ملی ایران ادامه داد:
مجسمه های پنه لوپه قرار است از ایتالیا وارد ایران شوند و موزه ملی ایران با نظارت کارشناسان فنی ایتالیا تمامی تمهیدات لازم را برای نمایش این اثر تاریخی در نظر گرفته است.
درحال حاضر ۴ مجسمه پنه لوپه در موزه‌های ایتالیا و ایران وجود دارند. آن طور که در مستندات تاریخی آمده، یونان یکی از ۴ مجسمه پنه لوپه را در دوره هخامنشیان به ایران اهداء کرده است. این شیء تاریخی که تا به امروز در موزه ایران باستان نگهداری می‌شد، حدود ۶ ماه پیش برای نمایش در موزه به کشور ایتالیا امانت داده شد و اکنون قرار است به همراه ۳ خواهر دیگر در نخستین روز از هفته گردشگری در ایران به نمایش گذاشته شود. منبع: ایرنا
برچسب‌ها تاریخی موزه مجسمه

دیدگاه  

    تورهای برگزیده

    تبلیغات