ایران در بیستمین نمایشگاه صنایع‌ دستی ایتالیا شرکت می‌کند

تیم  کجارو
یکشنبه، ۲۲ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۳۰
ایران در بیستمین نمایشگاه صنایع‌ دستی ایتالیا شرکت می‌کند

مدیر نمایشگاه‌های صنایع‌دستی میلان از ایران برای حضور در بیستمین نمایشگاه صنایع‌دستی ایتالیا دعوت کرد.

پویا محمودیان، مدیرکل صادرات صنایع‌دستی بعد از ظهر روز چهارشنبه (18شهریور ماه) مهمان سازمان میراث فرهنگی‌، صنایع دستی و گردشگری بود. نمایشگاه میلان مهم‌ترین نمایشگاه اتحادیه اروپاست و قرار است امسال بیستمین سال این نمایشگاه را جشن بگیرند. بر این اساس آنتونیو اینتینیتا درخواست کرد که ایران حضور پررنگی در نمایشگاه میلان داشته باشد و دعوت خودشان را به معاون صنایع دستی ایران رسما اعلام کردند. پویا محمودیان گفت:

در حاشیه این نشست به مباحث دیگری پرداخته شد تا زمینه همکاری‌های مشترک با ایتالیا و پروژه‌هایی که می‌تواند به‌صورت مشترک بین ایران و اتحادیه اروپا برگزار شود، فراهم و شرایط آن ارزیابی و قرار شد ما برنامه نمایشگاه را ببینیم و بعد از ارزیابی شرایط و ضوابط تصمیم بگیریم که ایران با چند صنعتگر و در چه فضایی می‌تواند در این نمایشگاه حاضر شود.

محمودیان با بیان اینکه هنوز جواب رسمی به این دعوت را اعلام نکردیم گفت:

در این نشست درباره‌ی سرمایه‌گذاری پروژه‌های مشترک هم صحبت شد. مراکز فروش دائم صنایع‌دستی در اتحادیه اروپا می‌تواند به‌عنوان پروژه مشترک بین ایران و ایتالیا تعریف شود و اگر شرایط و ضوابط مورد قبول دو کشور باشد، این پروژه می‌تواند به‌عنوان سرمایه‌گذاری مشترک صورت بگیرد.

او با اشاره به "کو برندینگ" گفت:

این بحث جدیدی است که می‌تواند به‌عنوان یک همکاری مشترک بین ایران و ایتالیا اتفاق بیفتد و در قالب آن، محصولات ایران و ایتالیا به‌صورت مشترک در بازارهای بین‌المللی حضور داشته باشند. باید به جزئیات این موضوع بیشتر پرداخته شود تا ببینیم چطور می‌توانیم آن را عملیاتی کنیم تا صنعتگران‌،هنر وصنایع دستی ما بتواند بهره‌ی لازم را از این پروژه ببرد.

محمودیان همچنین درباره‌ی انتخاب صنعتگران برای حضور در این نمایشگاه گفت:

یک سری ضوابط و شرایط انتخاب هنرمندان با ایتالیا مشترک است تا طبق اطلاعاتی که از سلیقه خاص بازار اروپا داریم و بازدیدکنندگانی که به این نمایشگاه می‌آیند، انتخاب درست و منطقی درباره حضور صنعتگران ایرانی در نمایشگاه میلان داشته باشیم.

این نمایشگاه هر سال آذر ماه برگزار می‌شود و از مهمترین رویدادهای جهانی است که طبق آخرین آمار اعلام شده، سه‌ونیم میلیون بازدیدکننده دارد. سال گذشته نیز حدود ۱۳۰کشور در آن حضور داشتند. منبع: ایسنا

مطالب مرتبط:

    دیدگاه