زیباترین شهر‌های قرون وسطایی جهان

حمیده کریمی
یکشنبه، ۲۲ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۳۰
زیباترین شهر‌های قرون وسطایی جهان

آیا بازدید از شهرهای قدیمی و معماری قرون وسطایی شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد و از قدم زدن در آنها لذت می‌برید؟ اگر جواب شما به این سوال مثبت است، حتماً باید برای سفر به زیباترین شهر‌های قرون وسطایی جهان، برنامه‌ریزی کنید. در این مقاله شما را به زیباترین شهر‌های قدیمی می‌بریم که شوق سفر به زمان‌های گذشته را در شما زنده می‌کنند. با کجارو همراه باشید.

سفر کردن به ما فرصتی می‌دهد تا مکان‌های جدیدی را ببینیم و دید تازه‌ای نسبت به زندگی پیدا کنیم و فرصت خوبی است تا از استرس‌ها و دردسر‌های زندگی روزمره فاصله بگیریم؛ به خصوص اگر مقصد ما یک شهر کوچک تاریخی مربوط به قرون وسطی باشد. با دیدن این شهرها از سبک زندگی گذشتگان آگاه می‌شویم، یک زندگی بدون فناوری‌های امروزی. گرچه بسیاری از این شهر‌ها هم اکنون از امکانات مدرن و امروزی نیز بهره می‌برند اما تاریخ، معماری و هویت خود را حفظ کرده‌اند و زنده نگه‌داشته‌اند. بسیاری از این شهرها به دلیل داشتن زیبایی‌های معماری سبک گوتیک و دیوار‌ها، کلیساها و پل‌های قدیمی، اکنون جزئی از جاذبه‌های گردشگری مهم به شمار می‌روند. پس چند روز ی دغدغه‌ها و مشکلات روزمره را کنار بگذارید و خودتان را برای سفری به گذشته و کشف چیزهای جدید و تجربیات تازه آماده کنید.

پراگ، جمهوری چک

پراگ

پراگ، پایتخت و بزرگ‌ترین شهر جمهوری چک و یکی از بهترین شهرهای دنیا است که هویت و اصالت خود را حفظ کرده‌است. این شهر با داشتن فرهنگی غنی، معماری بی‌نظیر و اهالی مهمان‌نواز، تجربه‌ی لذت بخشی برای شما فراهم خواهد کرد. پراگ دارای آثار تاریخی باشکوهی است که گذشته را به خاطرتان می‌آورد. میدان Old Town که در قلب شهر پراگ واقع شده از سال ۱۹۹۲ به عنوان میراث جهانی یونسکو شناخته‌ شده‌ است. فضای این شهر آمیخته‌ای از کلیساها، موزه‌ها و خیابان‌های سنگ فرش قدیمی است.

بروژ یا بروخه (Bruges)، بلژیک

بروژ

این شهر که گاهی به عنوان "ونیز شمال" نیز شناخته می‌شود، یک چشم‌انداز شهری قرون وسطایی آمیخته با معماری سبک گوتیک، فرهنگ غنی، پیشینه‌ی تاریخی و محیطی دلپذیر و میراث جهانی یونسکو است. این شهر به خاطر شکلات و آشپزی بی‌نظیرش نیز شهرت دارد و عاشقان شکلات حتماً از سفر به بروژ، تجربه‌ی لذت بخشی خواهند‌ داشت. در نگاه اول به نظر می‌رسد که کسی در این شهر زندگی نمی‌کند. بهترین زمان برای سفر به بروژ در ایام کریسمس است.

رگنسبورگ (Regensburg)، آلمان

رگنسبورگ

رگسنبورگ یکی از قدیمی‌ترین شهرهای آلمان است. این شهر دو هزار سال پیش به دست رومیان ساخته‌ شده‌ است. جاذبه‌ی گردشگردی اصلی این شهر، مرکز شهر با ساختمان‌هایی به سبک گوتیک، کلیسا و یک پل سنگی است که شما را به قرون وسطی می‌برد. این شهر میراث جهانی یونسکو است.

کولیور (Collioure)، فرانسه

کولیور فرانسه

کولیور یکی از زیباترین شهرهای قرون وسطایی در فرانسه است. این شهرِ قلعه‌ای که در حقیقت از دو روستایی که در دو طرف آن واقع شده‌اند، تشکیل شده‌ است، تاریخچه‌ی جالبی دارد و فرهنگ کاتالان بر آن حکم فرما است. از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهر می‌توان خیابان‌های زیبا، کلیساهای قدیمی مانند Notre-Dame-des-Anges و قصر  Chateau Royal متعلق به قرن سیزدهم را نام برد.

تالین (Tallinn)، استونی

تالین استونی

تالین، پایتخت استونی، شهری با خانه‌های رنگارنگ، کلیسا‌ها ، موزه‌ها، برج‌های نگهبانی زیبا، ساختمانهایی به سبک گوتیک و کوچه‌های تو در تو است. این شهر در تمامی ایام سال زیباست اما اگر دوست دارید فرهنگ غنی استونی را از نزدیک  مشاهده و لمس کنید در زمستان و کریسمس به این شهر سفر کنید.

کارکاسون (Carcassonne)، فرانسه

کارکاسون فرانسه

این شهر  در جنوب غربی فرانسه واقع شده‌است. زیباترین جاذبه‌ی گردشگری آن، قلعه‌ای تاریخی است که در فیلم رابین هود به نمایش در آمد. به علاوه، این قلعه، الهام‌بخش طراحی قصر "زیبای خفته" ی والت دیزنی بوده‌است. در سفر به کارکاسون، آشپزی محلی این شهر را از دست ندهید. قطعاً از دیدن این شهر زیبا لذت خواهید برد.

کلمار (Colmar)، فرانسه

کلمار فرانسه

بناهای تاریخی متعدد و خیابان‌های قدیمی پر‌پیچ و‌خم گواه این مدعا است که این شهر جذابیت‌ها و پیشینه‌ی قرون وسطایی خود را به خوبی حفظ‌کرده‌است. عبور قایق‌های کوچک در کانال‌ها، قطاری که دور شهر را دور می‌زند و معماری زیبای فرانسوی و آلمانی از جلوه‌های بی نظیر کلمار است.

سن جیمینیانو(San Gimignano)، ایتالیا

سن جیمینیانو ایتالیا

این شهر زیبا که در توسکانی ایتالیا واقع شده به دلیل برج‌های تاریخی و هنر بی‌نظیرش شهرت دارد. مهم‌ترین جاذبه‌ی گردشگری این شهر، میدان کلیسای شهر به نام  Piazza del Duomo است. این شهر با برج‌های قدیمی چند هزار ساله احاطه شده‌است. بناهای تاریخی حفاظت شده‌ی این شهر نمونه‌های بی‌نظیری از معماری رومانسک و گوتیک هستند.

تولدو(Toledo)، اسپانیا

تولدو

پیشینه‌ی این شهر تاریخی در اسپانیا به ۱۹۲ سال پیش از میلاد مسیح و اشغال توسط رومی‌ها  بر‌می‌گردد. آثار به جا مانده از رومیان هنوز بر روی دیوا‌رهای شهر دیده می‌شود. مهم‌ترین جاذبه‌ی گردشگری این شهر کلیسای جامع آن است که دیدنش را نباید از دست داد.

ادینبورگ (Edinburgh)، اسکاتلند

ادینبورگ

این شهر با قلعه‌ی شهری و فرهنگ غنی‌اش، زمانی رقیب سرسخت شهر پراگ برای کسب عنوان بهترین شهر قرون وسطایی اروپا بود. قدم زدن در خیابان‌های این شهر و گوش دادن به صدای آهنگ نوازنده‌های نی‌انبان، تجربه‌ی لذت‌بخشی در زندگیتان خواهد بود. قدمت قصر Royal Castles در ادینبورگ به قرن یازدهم بر‌می‌گردد.

دوبروونیک (Dubrovnik )، کرواسی

دوبروونیک

این شهر در قرن‌های چهاردهم و پانزدهم میلادی ساخته شده  و در قرن هفدهم گسترش یافته‌است. در امتداد دیواره‌های شهر قدم بزنید و از دیدن زیبایی‌های دریا و منظره‌های این شهر تاریخی، لذت ببرید.

آلبروبلو (Alberobello)، ایتالیا

آلبروبلو

این شهر کوچک که در جنوب اروپا واقع شده به داشتن خانه‌هایی سفید با سقف مخروطی  شکل، موسوم به ترولی (Trulli) شهرت دارد. به همین دلیل این شهر به عنوان میراث جهانی یونسکو نیز انتخاب شده‌است. در حدود ۱۱۰۰۰ نفر، در این شهر زندگی می‌کنند. اگر می خواهید از نزدیک با فرهنگ اهالی این منطقه آشنا شوید باید زندگی کردن در یک ترولی را تجربه کنید. فروشگاه‌ها و رستوران‌هایی وجود دارند که در ترولی‌ها ساخته‌شده‌اند.

آمستردام، هلند

آمستردام

مهم‌ترین جاذبه‌ی گردشگری این منطقه، شهر قدیم آمستردام است. فرهنگ و پیشینه‌ی تاریخی، معماری با شکوه و رستوران‌های بی‌نظیر این شهر،  پذیرای گردشگران بسیاری است. پل‌های خمیده، خانه‌های باریک، ساختمان تاریخی Oude Kerk و موزه‌ی تایخ آمستردام، از دیگر جاهای دیدنی این شهر زیبا هستند.

ایبیزا(Ibiza)، اسپانیا

ایبیزا

این شهر کوچک و تاریخی بر روی کوه کوچکی مشرف به دریای مدیترانه واقع شده‌است. ان شهر به داشتن شب‌های پر جنب و جوش و رویایی شهرت دارد. از جاذبه‌های گردشگری آن می‌توان Dalt Villa، Sa Penya و La Marina را نام برد. La Marina مجموعه‌ای از بهترین رستوران‌ها و فروشگاه‌های این شهر است.

ورشو(Warsaw)، لهستان

ورشو

ورشو پایتخت لهستان است که از دیدن زیبایی‌های تاریخی آن قطعاً شگفت‌زده خواهید شد. مرکز تاریخی ورشو که به نام Stare Miastro شهرت دارد در جنگ جهانی دوم ویران شد و بیشتر از نیمی از مردم شهر، جان خود را از دست دادند. پس از پایان جنگ، این بنا مجددا بازسازی شد. اگر به این شهر سفری کردید، دیدن میدان شهر قدیمی را که مجموعه‌ای از رستوران‌ها و مراکز خرید است، از دست ندهید. از کلیساهای سنت جان (St. John)، عیسی مسیح (Jesus Church) و سنت مارتین (St. Martin) بازدید کنید.

منبع Buzzle

دیدگاه  

    تبلیغات