۲۵ فعالیت رایگان در تورنتو: قسمت چهارم، همراهی با فرهنگ

۲۵ فعالیت رایگان در تورنتو: قسمت چهارم، همراهی با فرهنگ

محمد حسین غفاری
| دوشنبه, ۲ شهریور ۹۴ ساعت ۰۸:۳۰
تورنتو شهری بسیار جالب و هیجان انگیز برای گردش و تفریح به همراه خانواده است. این هیجان مخصوصا وقتی هوا رو به گرمی می‌رود، نمود بیشتری پیدا می‌کند. در این مقاله از کجارو به ۲۵ مورد از فعالیت‌هایی می‌پردازیم که می‌توان با هزینه بسیار کم یا به طور کاملا رایگان در تورنتو انجام داد و می‌تواند بسیاری از فعالیت‌های بیرونی یا داخل فضا با در نظر گرفتن شرایط فصلی و آب و هوایی را شامل شود.

گردش در یک کلکسیون بزرگ

Still_shot_from_YEARS_AGO_movie_und1080 Toronto_-_ON_-_AGO2 gvujgtftutyi با اینکه حتی هر مقدار هزینه برای ورود و بازدید از گالری هنر اونتاریو (Art Gallery of Ontario) می‌ارزد، اگر تمایل دارید فقط بخشی از آن را ببینید و نمی‌خواهید تمام روزتان را به این گالری اختصاص دهید، می‌توانید چهارشنبه‌ها از ساعت ۶:۳۰ تا ۸ شب به طور رایگان به این گالری بروید (هرچند که باید به یاد داشته باشید که این ورودی رایگان، مربوط به ورود به بخش‌های نمایشگاهی ویژه نخواهد بود).

گوش فرادادن

افرادی که علاقمند به هنر هستند، این شانس را خواهند داشت که برنامه‌های بسیار جالب موسیقی را به شکل رایگان بشنوند و ببینند. مجموعه‌ای از کنسرت‌های رایگان در شرکت اوپرای کانادا (Canadian Opera Company) شامل حرکات موزون و موسیقی‌های باله، فلامنکو، جاز و دیگر موسیقی های بین المللی ارایه می شود. این اجراها ظهر روزهای سه شنبه و پنج‌شنبه (از ماه سپتامبر تا ژوئن) در سالن تئاتر ریچارد برادشاو (Richard Bradshaw) در مرکز چهار فصل برگزار می شوند.

قدم زدن با ستارگان

1024px-Walk_of_Fame_along_Simcoe_Street Celine_Dion_Star_on_Canada's_Walk_of_Fame Jim_Carrey_Star_on_Canada's_Walk_of_Fame به ناحیه معروف منطقه سرگرمی‌ها بروید و مشاهیر این کشور را در پیاده‌روی مشاهیر کانادا (Canada's Walk of Fame) ببینید. این پیاده‌روها شامل خیابان کینگ غربی بین خیابان های جان و سیمکو (Simcoe) و ولینگتون بوده که تعداد ۱۵۷ مدل از نمادهای مشاهیر در آنها قابل مشاهده است. اسامی افرادی مانند الکساندر گراهام بل، پاول آنکا (Paul Anka)، کریگ و مارک کیلبرگر (Craig & Marc Kielburger)، ویلیام شاتنر (William Shatner) و ماریو لمیکس (Mario Lemieux) در این مکان قرار دارد و این اسامی آنقدر زیاد هستند که به‌ هرحال حداقل با یک یا چند نفر از مشاهیر آشنا هستید.

لحظاتی لذت بخش در فضای عمومی

IMG_1330 Yonge_Dundas_Square yonge-dundas_scramble_milestones_max_01 تورنتو در برابر میدان تامیز لندن، میدانی به نام یانگ دانداس (Yonge-Dundas) دارد که در مرکز شهر قرار داشته و همیشه پر ازدحام است. معمولا این میدان میزبان کنسرتهای رایگان (مانند گروههای موسیقی با اجراهای طولانی مدت NXNE در ماه ژوئن) و همچنین رویدادها و نمایش فیلم‌های شبانه در طول فصل تابستان است. این میدان همچنین محل تیکس ( TIX) نیز است که در حقیقت نهادی است برای ارائه بلیط های تخفیف دار تئاتر، رقص، اپرا، ورزش و بسیاری برنامه های تفریحی و سرگرمی دیگر. البته اضافه بر اینها باید این نکته را بیان کرد که در این میدان، اینترنت بی سیم رایگان نیز به همگان ارائه می شود. منبع: www.where.ca
برچسب‌ها فرهنگ لوکیشن

دیدگاه  

    تبلیغات