راهنمای سفر به هیروشیما؛ قربانی بمب اتم

علی نظرپور
دوشنبه، ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۳۰
راهنمای سفر به هیروشیما؛ قربانی بمب اتم

برای اغلب مردم، هیروشیما به خاطر بمب اتمی که توسط ایالات متحده در این شهر منفجر و منجر به فاجعه‌ای انسانی شد، شناخته شده است، اما جدای از این مسئله، این شهر از نظر فرهنگی و تاریخی بسیار غنی است و تفریحات زیادی برای انجام دادن در آن پیدا می‌شود. در ادامه با کجارو همراه باشید.

از یکی از موزه‌های فراوان بازدید کنید، در یکی از فستیوال‌های این شهر شرکت کنید، و از غذا خوردن در یکی از از ۴،۰۰۰ رستوران این شهر لذت وافر ببرید. هیروشیما شهری است که با غوطه‌ور کردن خود و مردمش در فرهنگی غنی، تا حدود زیادی از زخم‌های گذشته التیام یافته است.

هیروشیما

هر ۱ دلار آمریکا = ۱۲۴ ین ژاپن

انواع هزینه‌ها

هزینه‌ی هاستل

متاسفانه در این شهر برای انتخاب هاستل گزینه‌های محدودی وجود دارد، اما همین تعداد هم کیفیت خوبی دارند. برای اقامت در یک اتاق اشتراکی به ازای هرشب باید انتظار پرداخت ۲،۵۰۰ تا ۳،۰۰۰ین ژاپن(JPY) را داشته باشید. قیمت اتاق‌های خصوصی هم از ۶،۰۰۰ JPY شروع می‌شود. همه‌ی هاستل‌ها در هیروشیما وای فای رایگان ارایه می‌دهند.

هزینه‌ی اقامت در هتل

برای اقامت یک شبه در یک هتل(اتاق یک‌نفره)، در مرکز شهر حدود ۶،۰۰۰ JPY از شما طلب می‌کنند‌. همچنین برخی از هتل‌ها اگر از قبل اتاق رزرو کنید یا چند شب اقامت داشته باشید مقداری تخفیف خواهند داد.

متوسط قیمت مواد غذایی

اگر دوست دارید بیرون غذا بخورید، یک راه ارزان و مناسب Okonomiyaki است که شامل تخم مرغ، گوشت و غذاهای دریایی می‌شود که می‌توانید با پرداخت ۸۷۰ JPY تهیه کنید. همچنین اگر تمایل دارید خودتان آشپزی کنید، می‌شود مواد غذایی یک هفته‌تان را با قیمتی معادل ۳،۷۲۹ تا ۴،۹۶۰ JPY از فروشگاه‌ها تهیه کنید. اغلب رستوران‌های این شهر یک وعده غذای کامل را حدود ۱،۸۶۰ JPY به فروش می‌رسانند. رستوران‌های رنج متوسط هم به ازای هر وعده غذا حدودا ۳،۷۲۰ JPY از شما مطالبه می‌کنند. هر قطعه سوشی را نیز می‌توانید با پرداخت ۱۲۵ تا ۶۲۰ JPY تهیه کنید‌. در نهایت برای هر وعده فست فود باید متحمل پرداخت حدود ۷۵۰ JPY شوید.

Okonomiyaki Okonomiyaki

هزینه‌ی حمل و نقل

در هیروشیما می‌توان با پرداخت هزینه‌ای بین ۱۵ تا ۲۰۰ JPY بلیط‌های درون شهری اتوبوس و تراموا را تهیه کرد. و در صورت تمایل می‌توانید یک کارت عبور شهری یک روزه با قیمت ۶۰۰ JPY خریداری کنید. سیستم متروی این شهر به نام Astram بعد از ساعت ۶ صبح هر چند دقیقه یک بار اقدام به جابجایی مسافران می‌کند‌. هزینه‌ی جابجایی توسط این سیستم بسته به مسافتی که طی می‌کنید، بین ۲۰۰ تا ۵۰۰ JPY می‌شود.

هیروشیما Astram

توصیه‌هایی برای صرفه جویی در هزینه‌ها

با پای پیاده در اطراف گردش کنید

هیروشیما شهری عالی برای قدم زدن است. پیشنهاد می‌کنیم برای صرفه جویی در هزینه‌های‌تان از سوار شدن بر وسایل نقلیه خودداری کنید، چرا که معمولا فاصله‌های دو نقطه مهم خیلی از هم دور نیست.

کاری، رامن و دانبری (donburi) میل کنید!

اساسا سوپ کاری، رامن و ‌دانبری سه تا از بهترین و ارزانترین غذاهایی هستند که می‌توانید در ژاپن میل کنید. ظرف کاری ۳۷۰ ین و دانبری(مخلوط گوشت و برنج) بین ۳۷۰ تا ۶۲۰ JPY قیمت دارند. رامن هم هرگز بیشتر از ۸۷۰ JPY برایتان خرج بر نمی‌دارد (این یکی را از دست ندهید).

هیروشیما Donburi

مهمان مردم محلی شوید

استفاده از سایتی مثل Couchsurfing این امکان را به شما می‌دهد تا در کنار مردم بومی بمانید که نه تنها یک مکان رایگان را برایتان فراهم می‌کند، بلکه فرصتی بسیار خوب برای تعامل با مردم و آشنا شدن با سبک زندگی آن‌ها را در اختیارتان می‌گذارد. قبل از سفر به ژاپن مطمئن شوید از قبل درخواست چنین کاری را داده‌اید، چرا که نرح پاسخ‌دهی در ژاپن همیشه خوب نیست.

بهترین تفریحات و سرگرمی‌ها در هیروشیما

بازدید از موزه‌ی خاطرات بمب اتمی و پارک صلح

موزه‌ی مذکور تاریخ شهر هیروشیما را قبل و ‌بعد از انفجار فاجعه آمیز بمب اتم به تصویر می‌کشد‌. در واقع در این موزه، یک تجربه‌ی علمی به وسیله‌ی تعداد زیادی عکس و فیلم و مقدار زیادی اطلاعات را در زمینه‌ی اثر رادیو اکتیو بر روی مردم در اختیار مراجعه کنندگان قرار می‌دهند. این مکان بسیار پر بازدید است، خصوصا بخش بنای یادبود کودکان آن که جلب توجه می‌کند.

هیروشیما

هیروشیما

هیروشیما

بازدید از قلعه‌ی هیروشیما

اگرچه قلعه‌ای اصلی توسط انفجار اتمی محو گردید، اما بازسازی آن فرصتی عالی را برای  آگاهی از تاریخ این شهر و سبک زندگی مردم در روزگاران گذشته به وجود آورد. بازدید از این مکان را از دست ندهید.

هیروشیما

هیروشیما

بازدید از جزیره‌ی مایجیما (Miyajima)

مایجیما یک جزیره، درست بیرون از هیروشیما است که به خاطر دروازه‌ی torii که سر از آب برآورده، مشهور است‌. مایجیما یعنی جزیره‌ی مقدس، پس مطمئن شوید  از Itsukushima, زیارتگاهی که بر روی آب قرار دارد, بازدید کنید. علاوه بر این‌ها در این ناحیه مسیر پیاده‌‌روی زیبایی وجود دارد که ارزش این جزیره را برای یک سفر یک روزه دوچندان می‌کند. با استفاده از یک کشتی به این نقطه سفر کنید، چرا که مناظر بکری را در طول مسیر مشاهده خواهید کرد.

هیروشیما

هیروشیما

بازدید از موزه‌ی هنر هیروشیما

نیمی از قطعات هنری این موزه آثار هنرمندانی همچون کلود مونه، ادگار دگا و رنوار را شامل می‌شود اما نیمی دیگر متعلق به هنرمندان ژاپنی است. ترکیبی عالی از هنر جهانی و بومی ژاپن‌. ورودیه این موزه ۱،۰۰۰ JPY می‌شود‌.

هیروشیما

بازدید از قلعه‌ی Bitchu Matsuyama

قلعه‌ی مذکور نه تنها مرتفع‌ترین قلعه‌ی ژاپن محسوب می‌شود، بلکه تنها قلعه‌ای است که از زمان خود به صورت اصیل بازمانده است. این قلعه در اصل بر روی کوهستانی، در سال ۱۲۴۰ میلادی توسط Akiba Shigenobu  بنا شده است. بعد از پایان عصر Edo، این قلعه تا حدی نابود و ‌متروک شد و کم کم نیاز به تعمیر پیدا کرد. در سال ۱۹۲۹، کار مرمت قلعه آغاز‌ و سه بخش آن تعمیر شد و تا به امروز باقی مانده است.

هیروشیما

هیروشیما

پرسه زدن‌در باغ Shukkeien

مناظر متراکم و زیبای باغ ژاپنی Shukkeien  برای بازدید بسیار ارزشمند است، و مکانی ایده‌آل برای کاهش افسرگی ناشی از انفجار اتمی محسوب می‌شود. این باغ احساسی از دنیایی متفاوت را القا می‌کند. قدم زدن در مسیر‌های که از پل‌ها و مارپیچ‌ها می‌گذرد و اطرافش را چایخانه‌ها و آبشار‌ها فرا گرفته است، مطمئنا تجربه‌ای منحصر به فرد خواهد بود.

هیروشیما

هیروشیما

هیروشیما

هیروشیما

بازدید از موزه‌ی مزدا

دفتر مرکزی شرکت مزدا با هیروشیما مقداری فاصله دارد. شرکت در تورهای این کمپانی برای عاشقان اتومبیل سواری واجب است. اگر سوال‌های مهم فنی دارید باید در تورهای این‌چنینی شرکت کنید، البته مترجم یادتان نرود،‌ چرا که در تورهای انگلیسی جزئیات کمی دستگیرتان می‌شود. در طی این تور که به صورت رایگان برگزار می‌شود، می‌توانید از خط مونتاژ این کارخانه دیدن کنید و همچنین نگاهی به طرح‌های مفهومی این شرکت بیاندازید.

هیروشیما

هیروشیما

هیروشیما

گشت وگذار در پارک Chuo

پارک مذکور در وسط شهر واقع شده است. این گستره‌ی سرسبز قلعه‌ی هیروشیما، زیارتگاه Gokoku، تعدادی موزه و مسیرهایی عالی برای دویدن و پیاده روی را در خود جای داده است. اغلب در این پارک بازی‌های فوتبال، فوتبال آمریکایی و وحتی بازی فریزبی برگزار می‌شود که می‌توانید یا در آن‌ها شرکت کنید یا از تماشای‌ آنها لذت ببرید.

هیروشیما

هیروشیما

هیروشیما

شرکت در جشنواره‌ی گل

یکی از رویدادهای بزرگ شهر هیروشیما، جشنواره‌ی گل است که به طور سالانه در پایان‌ اولین هفته‌ی ماه می برگزار می‌شود. اجراهای مختلفی از جمله توسط گروه‌های پاپ، دسته‌های کوچک جاز، گروه‌های کمدی و اکیناوا در این جشنواره برگزار می‌شود. همیشه تعداد زیادی فروشنده‌ی مواد غذایی و صنایع دستی در این جشنواره حضور دارند. خبر خوب اینکه شرکت در این جشن رایگان است.

هیروشیما

هیروشیما

تماشای یک نمایش در تئاتر Shimizu

اگر به فرهنگ ژاپنی علاقمند هستید تماشای نمایش‌های این سالن را که تنها به اجراهای ژاپنی اختصاص دارد، از دست ندهید. نمایش‌ها معمولا بر اساس درام‌های کلاسیک، و بازیگرانی که به طرز دیوانه‌ واری لباس پوشیده‌اند و استادانه گریم شده‌اند اجرا می‌شود. قیمت بلیط هر نمایش حدود ۲،۰۰۰ JPY می‌شود.

هیروشیما

هیروشیما

امیدوارم این مطلب برای خوانندگان خوب کجارو مفیده واقع شده باشد. نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع Nomadicmatt
برچسب‌ها جنگ

دیدگاه  

    تبلیغات