۲۴ ساعت گردش لوکس در توکیو

۲۴ ساعت گردش لوکس در توکیو

محمد حسین غفاری
| یکشنبه, ۲۵ مرداد ۹۴ ساعت ۱۹:۳۰

تصور کنید هم اکنون و برای اولین بار وارد شهر زیبا، هیجان انگیز و پیشرفته توکیو شده‌اید. بدانید که هر روز در این شهر، یک روز خاص است زیرا تغییرات آن تقریبا هر روزه است و حرکت و رشد آن هیچ گاه متوقف نمی‌شود. اما در اینجا فقط یک مشکل وجود دارد. شما فقط ۲۴ ساعت فرصت دارید تا بتوانید تمام زیبایی‌های این شهر از قبیل چراغانی‌ها، رستوران‌ها و دیگر نقاط آن را ببینید. با این شرایط، بهتر است از کجا شروع کنید؟ برای تصمیم گیری مناسب، بهتر است با کجارو همراه باشید و این سفرنامه را بخوانید.

روز اول

ساعت- ۱۶:۰۰

به محض ورود به این شهر، هم باید گرسنگی خود را برطرف کنید و هم حس کنجکاوی ناشی از سفر به این شهر و آشنایی با آن را باید ارضا کنید. خوردن یک کاسه لذیذ از خوراک تونکوتسو (Tonkotsu) (مخلوط سوپ سبزیجات، حبوبات و گوشت)، شما را برای یک بعداز ظهر خوب آماده خواهد کرد و البته در این بین، خوراک ایچیران (Ichiran) بنا به گفته‌ها، بهترین انتخاب است. برای امتحان کردن این خوراکی‌ها، می‌توانید به یک رستوران دنج در پشت یک لکوموتیو بخار در ایستگاه شین باشی (Shinbashi) واقع در منطقه جنوب توکیو بروید. اگر هم نخواستید به این اندازه بسنده کنید، می‌توانید در همان منطقه از هزاران رستوران با کیفیت سوشی که در منوهای خود، غذاهای محلی را هم سرو می‌کنند استفاده کنید. پس از صرف غذا، می‌توانید با طی فاصله کوتاهی، از طریق مترو به گینزا (Ginza) بروید. در مرکز گینزا، پل سنگی نیهون باشی (Nihonbashi) و چراغ‌های خیابانی آن که سمبل و نمایش دهنده مرکز شهر است وجود دارد. از همین محل، با اندکی قدم زدن به سمت پایین، میتسوکوشی (Mitsukoshi) و تاکاشیمایا (Takashimaya) قرار دارند؛ بزرگترین و قدیمی‌ترین فروشگاه‌های ژاپن که استوار در میان دیگر فروشگاه‌ها، بوتیک‌ها و رستوران‌های مدرن خود را جای داده‌اند.

ساعت- ۱۸:۰۰

وقتی خریدتان به پایان رسید، از منطقه گینزا و با استفاده از مترو، به ایستگاه یوراکوچو (Yurakucho) رفته و از طریق آن به کوچه یاکیتوری (Yakitori) بروید. در بخش زیرین مسیر ترن‌های ایستگاه توکیو، به دنبال کافه‌های ایزاکایا و رستوران‌های یاکیتوری (برای فست فودهای گریل شده) بگردید. در آنجا می‌توانید در گوشه‌ای به صندلی خود تکیه داده و به تماشای مغازه دارها، دانش آموزان، فروشندگان و شب زنده دارهایی که برای شام به بیرون می آیند بنشینید. به عنوان خوراکی می توانید حتی غضروف مرغ هم سفارش دهید.

ساعت- ۱۹:۰۰

از اینجا به سمت آساکوسا (Asakusa) بروید. در این مکان، بازدیدی از معبد بسیار بزرگ سنسویی (Senso-ii) و چراغ های غول پیکری که در سردر آن نصب شده داشته باشید. همچنین گذرگاه سرپوشیده ناکامیسه (Nakamise) که در آن به دوخت و عرضه کیمونو و دیگر لباس های سنتی ژاپن می پردازند نیز در همین محل قرار دارد. با یک تاکسی با طی فاصله ای کوتاه، برج مشهور Skytree را مشاهده خواهید کرد. این برج، جدیدترین و بلندترین آسمان خراش توکیو است که ساختمان های اطراف، در برابر آن بسیار کوتاه به نظر می رسند. برای بازدید از داخل و رسیدن به بالای آن، باید حتما بلیط تهیه کنید. این ساختمان دارای بلندترین بالکن شهر است که اگر بر ترس خود غلبه کنید، از آن می‌توانید دید کاملی نسبت به تمام نقاط شهر داشته باشید.

ساعت- ۲۰:۰۰

اگر به دنبال بهترین سوشی این شهر هستید، در ایستگاه مترو هانزومون به ایچیبانچو ترویا (Ichibancho Teruya) بروید. نه تنها در این مکان می توانید طعم بهترین سوشی در تمام ژاپن را امتحان کنید بلکه این امکان نیز برای شما وجود دارد که با سرآشپز انگلیسی زبان آن صحبت کرده و حتی کل خوراک نیز دقیقا در مقابل خودتان آماده و سرو می‌شود. یکی از انتخاب های خوب می تواند بشقاب هه اوماکاسه (he Omakase) (انتخاب سرآشپز) باشد که قیمت آن هم حدود ۱۹۰۰۰ ین است. قیمت این انتخاب بالا است ولی مطمئن باشید کاملا ارزش آن را دارد.

ساعت- ۲۲:۰۰

حالا زمان آن رسیده تا سری به زندگی شبانه در توکیو بزنیم. به این منظور باید با طی یک فاصله ۲۰ دقیقه‌ای، به محله های شینجوکو (Shinjuku)، شیبویا (Shibuya) و کابوکیچو (Kabukicho) بروید. نکته مهمی که در انتخاب این مکان ها به جای دیگر بخش های توکیو باید به یاد داشته باشید این است که می توانید رستوران ها، کلوب ها و کافه های گوناگون در طبقات مختلف را تجربه کنید. با استفاده از آسانسورهای اختصاصی و راهروهای زیبا و هیجان انگیز، هر آنچه را که به دنبالش هستید خواهید یافت. در اینجا نیز در بیشتر قسمت ها، منوهای تصویری در اختیارتان قرار می گیرد تا هر چیزی را که دوست دارید سفارش دهید.

ساعت- ۰۰:۰۰

در فاصله ای نه چندان دور، برای رفع خستگی و یک استراحت کامل، هتل پارک هیات (Park Hyatt) یک انتخاب عالی است. این هتل دارای بالاترین کیفیت و استانداردهای سرویس دهی در توکیو است که بر روی پشت بام خود، یک استخر و سالن ورزشی بینهایت زیبا و دل انگیز است که از همانجا نیز می توانید نمایی از تمام شهر را در شب تماشا کنید. کافه های این هتل، تا ساعات اولیه صبح باز است و در صبح دم نیز اگر هوا صاف باشد، کوه فوجی در فاصله ای از شهر قابل مشاهده خواهد بود.

روز دوم

ساعت- ۰۴:۰۰

کسانی که فرصت بسیار اندکی برای بازدید از توکیو دارند، نباید فرصت بازدید از بازار ماهی شلوغ و جالب تسوکیجی (Tsukiji) را از دست دهند. از آنجا که در هر روز فقط ۱۲۰ نفر از گروه‌های توریستی خواهند توانست اجازه بازدید از این بازار و مخصوصا بازار ماهی تون را بدست آورند، از همین رو باید صبح خیلی زود برای ثبت نام به آنجا رفت. کارگران ماهی ها را با سرعتی که از ژاپنی ها انتظار می رود، به شکل جالبی تکه تکه و تمیز می کنند. اگر هنوز هم سوشی میل نکرده اید، فروشگاه بیرون بازار می تواند بهترین و تازه ترین ها را برایتان فراهم کند.

ساعت- ۰۸:۰۰

از جایی که صبحانه خود را میل کردید، در فاصله ای ۵ دقیقه ای، برج راپونگی هیلز موری (Roppongi Hills Mori) قرار دارد. از موزه هنر موری واقع در طبقه ۵۳ بازدید کرده و آنگاه با آسانسور به سکوی دید در طبقه ۵۴ بروید.

ساعت- ۱۰:۰۰

برای آشنایی بیشتر با فرهنگ و هنر ژاپن، در همسایگی راپونگی می توانید به مرکز هنر ملی (بزرگترین و معتبرترین موزه هنر ژاپن) بروید.

ساعت- ۱۲:۰۰

با نزدیک شدن به زمان پرواز، بهترین پیشنهاد، رفتن به معبد ناریتاسان شینشوجی (Naritasan Shinshoji) و دیدن پارک اعجاب انگیز ناریتاسان در فاصله ای بسیار نزدیک از فرودگاه توکیو است. ساعتی زمان برای دیدن درختان شکوفه بسیار زیبای باغ و معبد در نظر بگیرید. برنامه ای که در این مقاله پیشنهاد شد، بیشتر برای کسانی که در جهانگردی های خود، لوکس بودن را اصلی‌ترین معیار بازدیدهای خود در نظر می گیرند ارائه شده است. هر چند که با فاکتور گرفتن یا مدیریت بعضی هزینه ها، شاید بیشتر گردشگران قادر باشند تا از مکان های یاد شده دیدن کنند. همچنین این برنامه، با توجه به محدودیت فرصت حضور در شهر توکیو تنظیم شده و مسلم است اگر این محدودیت وجود نداشته باشد، مکان های دیگری را نیز می توان به آن اضافه و لذت گردش را چند برابر کرد. منبع: وب سایت A Luxury Travel Blog

برچسب‌ها توکیو لوکیشن

دیدگاه  

    تبلیغات