افزایش ۱۰۰ درصدی گردشگری خارجی در کهگیلویه و بویراحمد

افزایش ۱۰۰ درصدی گردشگری خارجی در کهگیلویه و بویراحمد

ساحره چمنی
| شنبه, ۳ مرداد ۹۴ ساعت ۱۸:۰۰

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد که گردشگری خارجی در این استان با رشد ۱۰۰ درصدی همراه بوده است.

الماس قبادی با اشاره به اینکه فضای جدیدی برای ورود گردشگران به کشور ایجاد شده و همین امر می‌تواند صنعت گردشگری کشور را به سمت رشد سوق دهد، گفت:

طبق آمار رسمی از سوی مراکز اقامتی استان مثل هتل‌ها در سه ماهه اول ۹۳ تعداد ورود گردشگران خارجی به استان ۲۲۹ نفر بوده که این رقم در سه ماهه اول امسال به ۶۱۷ نفر رسیده است.

وی با تشریح ظرفیت‌های گردشگری کهگیلویه و بویراحمد در زمینه آثار باستانی، زیارتی و طبیعی افزود:

سفر گردشگران خارجی به استان فرصتی برای معرفی هر چه بهتر تمدن ایران باستان و ظرفیت‌های گردشگری سرزمین چهار فصل است.

قبادی تصریح کرد:

در سال جدید به دنبال جذب تسهیلات ارزان قیمت برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در استان هستیم تا بتوانیم برخی از کمبودهای زیرساخت‌های گردشگری را در استان جبران کنیم.

معاون گردشگری کهگیلویه وبویراحمد گفت:

امیدواریم بتوانیم با همکاری و همراهی هرچه بیشتر مسئولان ارشد استانی و کشوری شاهد توسعه گردشگری در استان باشیم .

وی بیان کرد:

کهگیلویه و بویراحمد با وجود جاذبه‌های طبیعی نظیر آبشارها، طبیعت دست‌ نخورده، گیاهان دارویی منطقه دنا و آثار تاریخی و باستانی و مذهبی مقصد بکری برای گردشگران داخلی و خارجی است.

قبادی بااشاره به اینکه در تلاش هستیم تا ظرفیت‌های گردشگری استان را به دنیا معرفی کنیم، افزود:

این استان نیازمند اجرای برنامه‌هایی است تا ظرفیت‌های آن نیز معرفی شود و از آن جمله چاپ کتاب‌هایی از معرفی جاذبه‌های استان، برگزاری تور عکاسی با حضور عکاسان ملی و استانی، دعوت از تورگردانان کشور به یاسوج، برگزاری جشنواره‌ها، مستند سازی از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی استان مهم‌ترین اقدمات در زمینه معرفی استان بوده است

منبع: میراث آریا

دیدگاه  

    تبلیغات