نمونه‌ای از باغ‌ های باشکوه چینی در مجموعه‌ کاخ تابستانی

نمونه‌ای از باغ‌ های باشکوه چینی در مجموعه‌ کاخ تابستانی

علی نظرپور
| یکشنبه, ۳۱ خرداد ۹۴ ساعت ۱۴:۰۰

چین کشوری پهناور، پر از شگفتی و سرسبز است. کشوری که با وجود پیشرفت تکنولوژی و صنعت، هنوز رنگ و بوی تاریخی خود را حفظ کرده است. در این مقاله تنها یک نمونه از هزاران زیبایی این کشور را به تصویر می‌کشیم. در ادامه با کجارو همراه باشید.

در شمال غربی شهر پکن، مجموعه‌ای پر زرق و برق و تاریخی از کاخ‌ها، دریاچه‌ها و باغ‌ها قرار دارد که به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. این مجموعه به عنوان یکی از بهترین نمونه‌های باغ چینی محسوب می‌شود. همه‌ی ویژگی‌های متفاوت این مجموعه مانند، تپه‌های طبیعی، دریاچه‌ها، به علاوه‌ی مقبره‌ها، گل‌ها و کاخ‌ها همه و همه مجموعه‌ای زیبا و هماهنگ را تشکیل داده‌اند.

اولین کاخ این مجموعه در قرن ١٢ میلادی، روی تپه‌ای در همان نزدیکی ساخته شده است. بعد از اینکه امپراطور وان‌یِن لیانگ شهر پکن را به عنوان پایتخت امپراطوری بزرگ خود انتخاب کرد، هنرمندانی از سراسر کشور در طول یک قرن به طراحی این مجموعه مشغول شدند. این هنرمندان برای طراحی این مجموعه از سبک‌های هنری سراسر چین الهام گرفته‌اند. امروزه این مجموعه، منطقه‌ی تفریحی محبوبی به شمار می‌رود که بازدید کنندگان می‌توانند برای فرار از شلوغی و فضای پر هرج و مرج شهری در این مکان قدم بزنند و به تماشای پوشش سرسبز گیاهی و معماری بی‌نظیر آن بپردازند. اگر قصد سفر به این منطقه را دارید باید بگوییم که همه‌ی طول سال برای سفر کردن به این نقطه مناسب است، چرا که این مجموعه‌ی زیبا در هر فصلی شگفتی‌های خاص خودش را دارد. برای عزیمت به این منطقه می‌توانید از هر نقطه از شهر پکن از وسایل نقلیه مثل اتوبوس استفاده کنید.

در ادامه،  به تماشای آلبوم عکس این مجموعه می‌نشینیم.

wpid-summer_palace_china10.jpg

wpid-summer_palace_china2.jpg

wpid-summer_palace.jpg

wpid-summer_palace_china.jpg

wpid-summer_palace_china7.jpg

wpid-summer_palace_china6.jpg

wpid-summer_palace_china5.jpg

wpid-summer_palace_china9.jpg

wpid-summer_palace_china4.jpg

wpid-summer_palace_china8.jpg

wpid-summer_palace_china3.jpg

کشور چین مملو از زیبایی‌هایی است که در آینده بیشتر به آنها خواهیم پرداخت. نظر شما در مورد این مجموعه‌ی  زیبا چیست؟ لطفا نظرات خود را با کجارو در میان بگذارید.

منبع:placestoseeinyourlifetime

برچسب‌ها چین کاخ باغ

دیدگاه  

    تبلیغات