امضای تفاهم‌نامه سه جانبه برای احداث دهکده گردشگری دلارام

امضای تفاهم‌نامه سه جانبه برای احداث دهکده گردشگری دلارام

تیم  کجارو
| پنجشنبه, ۱۲ آذر ۹۴ ساعت ۱۱:۰۰

تفاهم‌نامه همکاری سه جانبه میان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری،سازمان امور اراضی و استانداری بوشهر   امضا شد.

این تفاهم نامه به منظور ایجاد و احداث دهکده گردشگری ساحلی دلارام در سواحل خلیج فارس با حضور مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مصطفی سالاری استاندار بوشهر و قباد افشار رئیس سازمان امور اراضی به امضا رسید. مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این مراسم گفت:
می خواهیم مجموعه ای شامل مناطق تفریحی، ورزشی، اقامتی ، سرگرمی، تفریحات دریایی - هوایی، شهربازی، هتل وحتی تعدادی ویلا را در قالب یک طرح جامع ببینیم که این طرح در نهایت می تواند به چند پروژه مجزا که قابلیت واگذاری به بخش خصوصی در هر بخش را دارد تبدیل شود.
سلطانی فر یادآور شد:
اگر منطقه در قالب یک طرح واگذار شود تا پیگیری های لازم صورت گیرد بسیار مطلوب تر است، چرا که پس از فراهم سازی شرایط و زیر ساخت ها در مراحل بعدی می توان برای تبدیل این طرح به منطقه ویژه گردشگری اقدام کرد.
در این تفاهم مقرر شد با تکمیل هرچه سریعتر مطالعات توسط مهندسین مشاور مربوطه عملیات اجرایی آماده سازی محوطه دهکده تا قبل از پایان سال جاری آغاز تا پروژه های مختلف پیش بینی شده در طرح بتواند برای اجرا به بخش خصوصی واگذار شود. طرح دهکده گردشگری ساحلی دلارام در سواحل خلیج فارس در مساحت تقریبی ۱۵۰۰ هکتاری با توجه به جزئیات طرح از جمله محدودیت های منطقه، شرایط اقلیمی، جمعیت مقیم، فضای سبز، ملاحظات زیست محیطی اشراف به سواحل خلیج فارس و همچنین آبرسانی منطقه در یک طرح کلی مورد توجه قرار گرفته است. براساس این گزارش، اراضی مناسب بارگذاری در این طرح پس از انجام اقدامات و مطالعات کارشناسی بصورت کاملا تفکیک شده مورد توجه قرار گرفته و در اختیار سرمایه گذاران قرار خواهد گرفت. منبع: ایرنا

برچسب‌ها توریسم

دیدگاه  

    تبلیغات