۵۰۰ گردشگر خارجی در ۶ ماه اخیر از جاذبه‌های دزفول بازدید کردند

تیم  کجارو
شنبه، ۲۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۰
۵۰۰ گردشگر خارجی در ۶ ماه اخیر از جاذبه‌های دزفول بازدید کردند
به گفته سرپرست اداره میراث فرهنگی شهرستان دزفول مطابق با آمار رسمی و ثبت شده در مبادی ورودی هتل‌ها، از خرداد ماه سال جاری تاکنون بیش از ۵۰۰ گردشگر خارجی از جاذبه‌های دزفول دیدن کرده‌اند.
یعقوب زلقی با بیان اینکه از ۶ ماه گذشته تاکنون بیش از ۵۰۰ گردشگر خارجی وارد دزفول شده‌اند، اظهار کرد:
البته این آمار تنها مربوط به ورودی‌های ثبت شده در هتل‌های شهرستان است در حالی که بسیاری دیگر از گردشگران خارجی به صورت متفرقه و به شکل‌های مختلف وارد دزفول شده اندکه قطعا آمار زیادی را در برمی گیرند.
وی افزود:
بنابر این اگر بخواهیم آمار رسمی و ثبت شده را با آمار غیررسمی محاسبه کنیم، می‌توان گفت از خرداد ماه سال جاری تاکنون بیش از هزار گردشگر خارجی از جاذبه‌های دزفول دیدن کرده‌اند.
سرپرست اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی شهرستان دزفول با اشاره به اینکه تعداد زیادی از گردشگران که به دزفول می‌آیند از کشور آلمان هستند، گفت:
اداره میراث شهرستان در مواقع حضور این گردشگران با آن‌ها همکاری زیادی می‌کند به طوری که مثلا در صورت نیاز، لیدر و راهنماهایی را در طول سفرشان با آن‌ها همراه می‌کنیم، ضمن اینکه تمهیداتی از جمله اقامت، وسایل نقلیه و امنیت آن‌ها را نیز مورد توجه قرار می‌دهیم.
بازدید باغ‌های مرکبات دزفول زلقی با بیان اینکه سعی کرده‌ایم سفر این گردشگران را محدود به مناطق خاص نکنیم، عنوان کرد:
دزفول پتانسیل‌های گردشگری و تاریخی زیادی دارد بنابراین ما همیشه پس از جویا شدن از سلایق توریست‌ها، آن‌ها را راهی نقاط و محل‌های مختلف شهرستان می‌کنیم.
وی اضافه کرد که به عنوان مثال چندی پیش گروهی از گردشگران اسپانیایی و ایتالیایی را در قالب یک تور طبیعت گردی به سردشت و شهیون بردیم و آن‌ها از جاذبه‌های طبیعی و گردشگری این مناطق از جمله دره توبیرون، دریاچه شهیون، روستای لیوس دیدن کردند. سرپرست اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی شهرستان دزفول همچنین تصریح کرد:
در کنار اینجاذبه‌ها از ظرفیت گردشگری عظیم باغات شمس آباد دزفول نیز غافل نشده‌ایم تا جایی که حتی هفته گذشته نیز یک تور اروپایی را به این باغ‌های مرکبات ارزشمند بردیم.
شگفتی گردشگران خارجی زلقی با بیان اینکه ما در چند مورد گردشگران را به منطقه تاریخی جندی شاپور نیز برده و نشان دادن منطقه باستانی چغامیش را نیز در دستور کار قرارداده‌ایم، افزود:
صنایع دستی شهرستان نیز به شدت مورد توجه گردشگران خارجی قرار گرفته به گونه‌ای که در بازدیدی که چندی پیش گردشگران در بازار قدیم دزفول داشتند با دیدن آثار و صنایع دستی موجود در این بازار به شدت شگفت زده شدند.
منبع: خبرگزاری مهر
معبد ماسک ها

دیدگاه  

    تبلیغات