ابطال موافقت‌نامه تأسیس ۱۰ منطقه نمونه گردشگری در استان یزد

تیم  کجارو
شنبه، ۲۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۰
ابطال موافقت‌نامه تأسیس ۱۰ منطقه نمونه گردشگری در استان یزد

بر اساس بررسی به عمل آمده به ویژه در نظر گرفتن پیشرفت فیزیکی مناطق نمونه گردشگری استان یزد، موافقت تأسیس ۱۰ منطقه نمونه گردشگری یزد باطل و تنها مجوز چهار منطقه تایید شد.

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد، با توجه به اینکه از سال ۸۶ به بعد، ۴۵ منطقه نمونه گردشگری در استان تصویب شده است و در عمل حتی برای تعدادی از آنها نیز سرمایه گذار انتخاب شده بود، از سال گذشته موضوع ارزیابی و بازنگری در مورد آنها در دستور کار قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، در کارگروه گردشگری مقرر شد طی جلسه ای با نظر کمیته تخصصی کارگروه، تصمیم نهایی در این زمینه اتخاذ شود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان در این زمینه اظهار داشت:

خوشبختانه شورای عالی معماری و شهرسازی نیز در این زمینه مصوبه و شیوه نامه ای را ابلاغ كرده و از سوی معاونت سرمایه گذاری اداره کل ميراث فرهنگي بر اساس مصوبات کارگروه گردشگری و شیوه نامه ابلاغی نسبت به ارزیابی اقدام كرده و گزارش آن به کمیته تخصصی کارگروه گردشگری ارائه شده و در نهایت تنها مجوز چهار منطقه نمونه گردشگری تمدید شد.

محمدمهدی شرافت با اشاره به اینکه ۳۰ منطقه فاقد سرمایه گذار بودند افزود:

 در سایر موارد نیز مشکلات تأمین آب و مجوزهای مربوطه یا عدم اهلیت سرمایه گذار و مواردی از این قبیل که موجب عدم پیشرفت کار بوده، وجود داشته که این عوامل منجر به لغو مجوزها شد.

وی خاطرنشان کرد که در تعدادی از مناطق با تغییر سطح یا شیوه و نوع نگاه و استفاده از توان سرمایه گذار که حداقل ۲۰ درصد برآورد احداث مجموعه را در ابتدای کار داشته باشند، تلاش خواهیم داشت تا شاهد افزایش ظرفیت گردشگری استان باشیم.

منبع: خبرگزاری مهر

معبد ماسک ها

دیدگاه  

    تبلیغات