مکان هایی دیدنی در ژاپن که توریست ها از وجود آن ها اطلاعی ندارند

مکان هایی دیدنی در ژاپن که توریست ها از وجود آن ها اطلاعی ندارند

الناز غفور
| دوشنبه, ۲۳ آذر ۹۴ ساعت ۰۹:۰۰
ژاپن به خاطر جاذبه‌های گردشگری محبوبش، میان توریست‌ها شناخته شده است: کوه فوجی، شهرهای توکیو و کیوتو و زیارتگاه‌ها و معابد شگفت‌انگیز. ولی ژاپن به همین مکان‌ها محدود نمی‌شود. ما به دنبال مکان‌هایی در ژاپن گشتیم که در هیچ کتابی نامی از آن‌ها برده نشده ولی هر مسافری باید یک بار از این مناطق دیدن کند. با کجارو همراه باشید.

نارای جوکو

این شهر کوچک و آزام که در غرب توکیو قرار گرفته این شهر کوچک و آرام که در غرب توکیو قرار گرفته، بهترین مکان برای آشنا شدن با فضای ژاپن قرن‌ها پیش است. این شهر در گذشته محلی برای توقف مسافران در راه کیسو بوده و از این مسیر برای تجارت میان کیوتو و توکیو استفاده می‌شده است. از خانه‌های چوبی آن به خوبی مراقبت به عمل آمده و از آنجایی که در نزدیکی دره‌ی کیسو قرار گرفته مناظر بسیار زیبایی را در خود جای داده‌است.

منطقه‌ی متروپولیتن بیرونی

این کانال بزرگ زیرزمینی در سایتاما یعنی ۳۵ کیلومتری شمال توکیو قرار گرفته این کانال بزرگ زیرزمینی در سایتاما یعنی ۳۵ کیلومتری شمال توکیو قرار گرفته است. این کانال ۶ کیلومتری در فاصله‌ی ۵۰ متری سطح زمین، در قدیم برای انتقال آب و موادغذایی در فصل سرما ساخته شده‌بود. یکی از قابلیت‌های کانال، پمپاژ حجم زیادی از آب به رودخانه‌ی ادو است. برای بازدید از این مکان لازم نیست هیچ پولی پرداخت کنید ولی بهتر است از یک راهنمای ژاپنی بخواهید شما را راهنمایی کند.

یاکوشیما

جنگل‌های بارانی در جزیره‌ی یاکوشیما قرار گرفته‌اند که در جنوب شرقی ژاپن واقع شده جنگل‌های بارانی در جزیره‌ی یاکوشیما قرار گرفته‌اند که در جنوب شرقی ژاپن واقع شده است. این جنگل خانه‌ای برای گونه‌های متنوعی از موجودات زنده است و ۱۹۰۰ گونه گیاه، ۱۵۰ گونه پرنده و ۱۶ گونه پستاندار را در خود جای داده است. جنگل‌های بارانی ژاپن در فهرست میراث یونسکو ثبت شده‌اند. با وارد شدن به این جنگل تصور می‌کنید که به قصه‌های پریان وارد شده‌اید.

سوشی

به جای رفتن به رستوران‌های توریستی نزدیک به بازار ماهی، می‌توانید از رستوران‌های سرپایی سوشی غذا بخرید به جای رفتن به رستوران‌های توریستی نزدیک به بازار ماهی، می‌توانید از رستوران‌های سرپایی سوشی غذا بخرید. این رستوران‌ها به شما جایی برای نشستن نمی‌دهند ولی ماهی‌های با کیفیت به قیمتی مناسب عرضه می‌کنند. می‌توانید یک بشقاب از غذای مورد علاقه‌تان را انتخاب و خریداری کنید و بعد هر جا که دوست دارید، آن را میل کنید.

تاکاراگاوا اونسن اسنکاکو

ژاپن به نام اونسن‌هایش (حمام) معروف شده. اونسن‌ حمامی عمومی است که در فضاهای دیدنی قرار گرفته. ژاپن به نام اونسن‌هایش (حمام) معروف شده است. اونسن‌ حمامی عمومی است که در فضاهای دیدنی قرار دارد. حمام در هوای باز یا روتن بورو هم شبیه به حمام‌های معمولی است با این تفاوت که معمولا در یک هتل سنتی ژاپن قرار می‌گیرد. تاکاراگاوا اونسن اسنکاکو جایی زیبا و لوکس است که در مرکز طبیعت واقع شده است. برای وارد شدن به این حمام‌ها قواعدی وجود دارد. به عنوان مثال همه باید کاملا دوش بگیرند و بعد به اونسن وارد شوند. وقت گذرانی در این فضاها روش خیلی خوبی برای آشنا شدن با فرهنگ ژاپنی‌ها است.

تراس برنج

تراس برنج در خیلی از کشور‌های جنوب شرقی آسیا دیده می‌شود مثل ویتنام و ژاپن. تراس برنج در خیلی از کشور‌های جنوب شرقی آسیا مثل ویتنام و ژاپن دیده می‌شود. سفری کوتاه به مناطق بیرون از شهر، پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری در چنین محیطی می‌تواند تجربه‌ی خیلی خوبی برای مسافران باشد. این تراس‌ها در ماه‌های خاصی از سال صحنه‌های نفس‌گیری خلق می‌کنند. در پاییز این برنج‌ها رسیده هستند و به رنگ زرد و طلایی دیده می‌شوند. تابستان فصل رویش دوباره‌ی برنج است و مناظر به رنگ سبز تازه‌ای در می‌آیند. بارش برف در زمستان تمام تراس‌های برنج را از برف می‌پوشاند و در بهار این تراس‌ها پر از آب می‌شوند. منبع: businessinsider
برچسب‌ها ژاپن

دیدگاه  

    تورهای برگزیده

    تبلیغات