کشورهایی دیدنی که باید پیش از مرگ به آن‌ها سفر کنید

الناز غفور
شنبه، ۷ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۰۰
کشورهایی دیدنی که باید پیش از مرگ به آن‌ها سفر کنید

جاذبه‌های گردشگری و مکان‌های دیدنی زیادی در دنیا وجود دارند که حتی انتظار آن‌ها را هم ندارید. در این مقاله تعدادی از این مکان‌ها را نام می‌بریم و می‌توانید اطمینان حاصل کنید که بابت پولی که برای سفر به این نقاط می‌پردازید، پشیمان نخواهید شد. با کجارو همراه باشید.

ایسلند

خودتان را آماده کنید چون این کشور واقعا دیدنی است و تمام فضاهای جالب را در خود جا داده است. از چشمه‌های آب گرم گرفته تا آب‌فشان و آبشارهای دیدنی، یخچال‌های طبیعی و سواحل شنی. اگر قصد دارید که در فصول غیر توریستی (اواسط تیر تا آخر شهریور) از این کشور دیدن کنید، هزینه ی کمتری می‌پردازید و در این مناظر دیدنی شاهد هیچ ازدحامی نخواهید بود. من در ماه مهر به این کشور سفر کردم. از فرودگاه یک ماشین کرایه کردم و برای ده روز به گشت و گذار پرداختم. حالا دوست دارم بارها به این کشور سفر کنم. این کشور واقعا دیدنی است و تمام فضاهای جالب را در خود جا داده است

ایسلند

اولورو

شاید در نگاه اول به نظر برسد که تنها جاذبه گردشگری اولورو تماشای یک سنگ یکپارچه ی عظیم است. ولی هر کس که از این مکان دیدن کرده باشد احتمالا از آسمان پرستاره ی شب‌های آن یا از مناطقی که از نظر معنوی و فرهنگی ارزش زیادی دارند، سخن می‌گوید. دقیقا نمی‌توانیم جذاب‌ترین ویژگی اولورو را معرفی کنیم، ولی قطعا این مسافرت می‌تواند انتظارات شما را برآورده کند. نمی توانیم جذاب ترین ویژگی اولورو را معرفی کنیم ولی این قطعا این مسافرت می تواند انتظار شما را برآورده کند.

اولورو

کویین استون

دیگر لازم نیست برای سفر به مناطق کوهستانی پر برف، به اروپا سفر کنید چون کویین استون در نیوزیلند واقع شده و دارای برف فراوان است. چون کویین استون در نیوزیلند واقع شده.

کویین استون

مغولستان

مغولستان واقعا کشور زیبایی است. مشاهده ی آسمان آبی و موجی که باد روی چمن‌ها ایجاد می‌کند، می‌تواند قلب شما را تسخیر کند. اینجا دقیقا همان ویژگی‌هایی را دارد که من مدت‌ها تصور می‌کردم: زیبایی طبیعی، فرهنگ دامداری ،کوچ‌نشینی و حیات وحش. با این اوصاف غذای این کشور چندان چنگی به دل نمی‌زند. غذای همیشگی آن‌ها گوشت گوسفند پخته شده است که با مواد غذایی دیگر همراه می‌شود. این غذاها برای گیاهخواران مثل کابوس هستند. مغولستان واقعا کشور زیبایی است. مشاهده ی آسمان آبی و موجی که باد روی چمن ها ایجاد می کند می تواند قلب شما را تسخیر کند

مغولستان

پارک ملی وازا

بازدید از پارک ملی وازا یکی از برجسته‌ترین تجربیات من در سفر به غرب آفریقا بود. دور این پارک هیچ حصاری کشیده نشده و خانه‌ای برای شیرها، زرافه‌ها، فیل‌ها، شترمرغ، بز کوهی و پلنگ فراهم کرده است. وازا مشهورترین پارک کامرون محسوب می‌شود. اگر قصد سفر به این مکان را دارید، بهتر است بدانید که در حال حاضر به مکانی ناامن تبدیل شده است. اخیرا حملات مرزی گروه نیجریه‌ای بوکوحرام، ورود هرگونه بازدیدکننده به این مکان را محدود کرده است. وازا مشهور ترین پارک کامرون محسوب می شود.

پارک ملی وازا

جزیره ی مالولو

زمانی که نوجوان بودم به فیجی سفری داشتم و روزهای بدی را تجربه کردم. روزی راننده از من دعوت کرد که شام را در منزل او صرف کنم. واقعا غذایی که آماده شده بود را دوست داشتم ولی بعد به من گفت که باید به خاطر غذا و سرویس حمل و نقل 100 دلار پول بپردازم. روز بعد وضعیت بدتر هم شد. من گرمازده شدم. وقتی اخیرا صحبت از سفر به فیجی به میان آمد اصلا تمایل نداشتم که دوباره به آنجا برگردم ولی بار دیگر شانسم را امتحان کردم و واقعا شگفت‌زده شدم. جزیره ی مالولو از فرودگاه نادی 25 کیلومتر با قایق فاصله دارد. اگر موقعیتی پیش آمد که توانستید به این کشور سفر کنید، فرصت را از دست ندهید. جزیره ی مالولو از فرودگاه نادی 25 کیلومتر با قایق فاصله دارد

جزیره ی مالولو

لگولند

پارک لگولند ده هکتاری در شهری کوچک به نام بیلوند قرار گرفته و به تاکسی، انواع سرگرمی، بانک، اداره‌ی پست، اداره‌ی توریست و حتی یک فرودگاه جداگانه مجهز است. باید در کوپنهاک سوار یک قطار سه ساعته شوید تا به بیلوند برسید. سپس می‌توانید در هتل لگولند مستقر شوید.

بوتان

اگر شما هم عاشق کوه و کوهنوردی هستید، احتمالا مدت‌هاست که این کشور را زیر نظر گرفته‌اید. این منطقه شما را کاملا شگفت‌زده می‌کند: یک کشور کاملا بودایی که دارای منظره‌های فوق‌العاده‌ی هیمالیا و ساکنین خوش‌گذران و تحصیل کرده است.. در سفری که به این کشور داشتم، با افرادی روبرو شدم که تا به حال با هیچ توریستی برخورد نداشتند. این تجربه هم برای من و احتمالا برای آنها واقعا جالب بود. یک کشور کاملا بودایی با منظره های فوق العاده ی هیمالیا و ساکنین خوش گذران و تحصیل کرده

بوتان

هانالولو

هاوایی شما را عاشق خودش می کند: سواحل سفید رنگ، فرهنگ منطقه، غروب خورشید به زیبایی کارت پستال و غذاهای رنگارنگ. بازارهای محلی، کامیون‌های کوچک و رستوران‌های سطح بالا با سرآشپزهای ستاره‌دار همگی غذاهایی عالی به شما عرضه می‌کنند. هاوایی شما را عاشق خودش می کند: سواحل سفید رنگ، فرهنگ منطقه، غروب خورشید به زیبایی کارت پستال و غذاهای رنگارنگ.

هاوایی

منبع: News

برچسب‌ها پارک توریسم

دیدگاه  

    تبلیغات