الزام استفاده از زنجیر چرخ در جاده چالوس

تیم  کجارو
دوشنبه، ۱۱ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۰
الزام استفاده از زنجیر چرخ در جاده چالوس
رئیس پلیس راه البرز با توجه به بارش خفیف برف در جاده چالوس همراه داشتن زنجیر چرخ را ضروری اعلام کرد. زنجیرچرخ برای تردد در جاده چالوس الزامی است
سرهنگ رضا اکبری شامگاه یکشنبه با اشاره به بارش برف خفیف در این جاده افزود:
درحال حاضر بارش برف خفیف در محدوده دیزین تا کندوان ادامه دارد و با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی این بارش ادامه خواهد داشت .
وی با اشاره به اقدامات امنیتی برای مهار خطر  در این جاده، اضافه کرد:
به همین منظور با نمک پاشی کامل توسط ماموران راهداری با همکاری پلیس راه چندین مرحله انجام شده اما جاده لغزنده است که می طلبد رانندگان احتیاط لازم درموقع رانندگی داشته باشند.
وی اقدامات پیشگیرانه برای سفر در جاده چالوس را به این صورت برشمرد:
علاوه بر همراه داشتن زنجیر چرخ رانندگان قبل ازحرکت درجاده ازسلامت بودن بخاری وبرف پاک کن خودرو خود اطمینان حاصل کنند .
اکبری با اشاره به بارش در جاده چالوس افزود:
درحال حاضر باتوجه به بارش باران درمناطق استان البرز می طلبد رانندگان با سرعت مطمئنه رانندگی کنند .
وی  یادآور شد:
رعایت فاصله با خودروی جلویی، توجه به علائم هشدار دهنده و توصیه های پلیس، همراه داشتن تجهیزات زمستانی، لباس گرم و غذای کافی از دیگر توصیه هایی است که پلیس راه برای رانندگان دارد.
وی به حضور پلیس در این محور یادآورشد:
در محورهای کوهستانی استان از جمله جاده کرج - چالوس، ماموران پلیس راه، برای پیشگیری از حوادث احتمالی و ترافیک مستقر شده‌اند.
وی تاکید کرد:
رانندگانی که قصد عبور از محورهای مختلف این استان را دارند ضمن تجهیز خودروهای خود به وسایل ایمنی، قبل از حرکت، اطلاعات لازم درمورد وضعیت جاده ها را از پلیس راه کسب کنند.
وی همچنین از رانندگان بویژه در آزادراه ها خواست ضمن کنترل سرعت و رعایت قوانین، در صورت وقوع هرگونه حادثه در مواقع بارندگی و مه آلود بودن هوا، چراغ های بزرگ خودروهای خود را روشن نگه دارند. استان البرز دارای هزارو ۵۰۰ کیلومتر آزادراه، بزرگراه، راه اصلی و فرعی است که ۱۸ درصد ترافیک جاده‌ای کشور مربوط به راه‌های این استان است. منبع: ایرنا

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها

    دیدگاه  

      تبلیغات