امضای سند اجرای تفاهم همکاری‌های گردشگری ایران و عمان

تیم  کجارو
چهار شنبه، ۲۷ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۰
امضای سند اجرای تفاهم همکاری‌های گردشگری ایران و عمان
اقدامات اجرایی یادداشت تفاهم همکاری‌های گردشگری بین سازمان میراث فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و وزارت گردشگری سلطنت عمان به امضا رسید.
مراسم امضای اقدامات اجرایی یادداشت تفاهم همکاری های گردشگری بین سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری جمهوری اسلامی ایران و وزارت گردشگری سلطنت عمان با حضور مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، عادل بن المرداس بن احمد البوسعیدی مشاور وزیر امور گردشگری عمان، سعود بن احمد البروانی سفیر جدید عمان در ایران و مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری برگزار شد. رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مراسم امضای این یادداشت تفاهم اظهار داشت:
روابط بین جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان، بسیار عمیق و تاریخی است و دو کشور در همه ابعاد سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی همکاری های خوب داشته اند و نقش تعیین کننده ای در منطقه ایفا کرده اند. سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آماده در اختیار قرار دادن تجربیات خود در هر سه حوزه به کارشناسان و متخصصان کشور عمان است.
معاون رئیس جمهور همچنین با اشاره به جاذبه های گردشگری کشورمان در بخش های زیارتی، تاریخی، طبیعی و گردشگری سلامت، تصریح کرد:
بسیاری از مردم عمان از جاذبه های گردشگری و ظرفیت های درمانی جمهوری اسلامی ایران استفاده می کنند که در چند ماه اخیر آمار ورود عمانی ها به کشور ما افزایش یافته است.
سلطانی فر یادآور شد:
در دولت تدبیر و امید برنامه وسیعی برای توسعه گردشگری پیش بینی شده است که در این برنامه، توسعه روابط با کشورهای همسایه از جمله سلطنت عمان جایگاه ویژه ای دارد.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با ابراز امیدواری نسبت به اجرای مفاد تفاهم نامه همکاری های گردشگری ایران و عمان، گفت:
امیدواریم این تفاهم نامه زمینه حضور بیشتر عمانی ها و به ویژه سرمایه گذاران این کشور در جمهوری اسلامی ایران را فراهم کند.
منبع: ایرنا

دیدگاه  

    تبلیغات