مستند ظرفیت‌های خراسان جنوبی به زبان اسپانیایی

تیم  کجارو
پنجشنبه، ۲۱ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۰
مستند ظرفیت‌های خراسان جنوبی به زبان اسپانیایی

 غلامحسین ابراهیمی،  رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در خراسان جنوبی از ورود تیم رسانه‌ای پرس. تی وی از تلویزیون اسپانیا  برای مستندسازی ظرفیت‌های خراسان جنوبی خبر داد.

ابراهیمی پیش از ظهر چهارشنبه در جلسه مشترک کارگروه  تخصصی زنان و خانواده و نماینگی وزارت امور خارجه در استان، اظهار کرد:

این تیم رسانه ای به مستند سازی استان در زمینه‌های مختلف مانند گردشگری، دانشگاهی و اقتصادی می‌پردازد. تاکنون جاذبه‌های گردشگری خراسان جنوبی به زبان عربی توسط شبکه العالم مستند سازی و منتشر شده است.

ابراهیمی همچنین از حضور سفیر اتریش در استان طی هفته آینده خبر داد و ادامه داد:

در هفته آینده همچنین سفرای نروژ و پاکستان برای بازدید از توانمندی‌های استان، در این استان حضور می‌یابند.

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در خراسان جنوبی هدف از اجرای این برنامه را بین المللی کردن خراسان جنوبی دانست و گفت:

هدف اصلی تأسیس نمایندگی وزارت امور خارجه در استان معرفی ظرفیت‌های مختلف استان اعم از اقتصادی، فرهنگی، گردشگری و دانشگاهی است.

ابراهیمی  با اشاره به انجمن بانوان دیپلماتیک وزارت امور خارجه، اذعان کرد:

این انجمن، یک ابزار دیپلماسی عمومی و غیر سیاسی است که حلقه وصلی بین همسران وزارت خارجه مقیم در تهران با همسران دیپلمات‌های وزارت امور خارجه است.

وی با بیان اینکه فعالیت این انجمن ثمرات زیادی داشته  که برکسی پوشیده نیست، اظهار امیدواری کرد: علاوه بر این ثمرات، تجربه ای که این انجمن در حوزه بین الملل دارد نیز حائز اهمیت است.

رئیس انجمن بانوان دیپلماتیک وزارت امور خارجه نیز در این جلسه به معرفی این انجمن پرداخت و گفت:

انجمن بانوان دیپلماتیک وزارت امور خارجه تشکلی غیر سیاسی و غیر دولتی است که بیش از دو دهه فعالیت می‌کند.برگزاری جشنواره‌های دستی و غذایی، برپایی بازارچه‌های خیریه و برنامه‌های مختلف فرهنگی از جمله برنامه‌های این انجمن است.

وی با اشاره به وظایف انجمن، تصریح کرد:

برگزاری کلاس‌های آموزشی برای همسران، تشویق همسران برای شرکت در انجمن، برگزاری تورهای گردشگری، برگزاری بازارچه‌های خیریه در خارج از کشور و ارتباط با سازمان‌های غیر دولتی زنان  از جمله وظایف این انجمن است.

معصومی با اشاره به توانمندی‌های بانوان روستایی و عشایری استان، بیان کرد:

نقش آفرینی هنرهای این بانوان در بازارچه صنایع دستی در سال گذشته باعث شد که سفری به استان داشته باشم.

منبع:خبرگزاری مهر

برچسب‌ها خانواده کجارو

دیدگاه