آغاز فصل جدید همکاری‌های گردشگری ایران و آفریقای جنوبی

تیم  کجارو
سه شنبه، ۱۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۰
آغاز فصل جدید همکاری‌های گردشگری ایران و آفریقای جنوبی
مرتضی رحمانی‌موحد معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در دیدار با معاون وزیر گردشگری آفریقای جنوبی، از تعریف فصل جدید همکاری‌ها میان دو کشور مبتنی بر ظرفیت‌ها و استعدادهای گردشگری متعدد موجود خبر داد.
رحمانی‌موحد در دیدار با  توپولوزی لیه کاسا معاون وزیر گردشگری کشور آفریقای‌جنوبی، با بیان این مطلب، راه‌حل دنیای امروزی به منظور دیدار مردمان در فاصله‌های دوردست را تدوین بسته همکاری‌های منطقه‌ای در توسعه گردشگری عنوان کرد. وی با بیان اینکه اجرایی شدن مفاد تفاهم‌نامه‌های پیشین منعقد‌شده میان دو کشور در فصل جدید همکاری‌ها مورد بازنگری و اجرایی‌شدن قرار خواهد گرفت؛ افزود:
آفریقای‌جنوبی با دارا‌بودن ظرفیت‌ها و توانمندی‌های گوناگون، دارای بسترهای مساعدی در زمینه تعریف برنامه‌های مشترک آموزشی، استانداردسازی خدمات و سایر زمینه‌ها است.
معاون گردشگری با اشاره به برگزاری اجلاس کمیسیون اقتصادی در ماه می‌ امسال در تهران و پیشنهاد جدید سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری برای تعریف یادداشت تفاهم‌نامه همکاری میان دو کشور، یادآور شد:
جمهوری اسلامی ایران ظرفیت‌های متنوع و تاثیرگذار جهانی در عرصه گردشگری دارد و به همین خاطر می‌تواند برای هر ذائقه و سلیقه‌ای موردتوجه واقع شود لذا می‌توان با تعریف پروژه‌های همکاری‌های مشترک در زمینه‌های تاریخی، فرهنگی، طبیعی و خدمات متنوع گردشگری ازجمله حوزه سلامت، ارتباط دو سویه موردنیاز میان ایران و آفریقای‌جنوبی را تقویت کرد.
این مقام مسوول همچنین با ذی‌نفوذ خواندن آفریقای‌جنوبی در قاره آفریقا، ۱۰ نفر از تورگردانان، سرمایه‌گذاران و فعالان حوزه آموزش این کشور را برای شرکت در دهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران که از تاریخ ۱۶ لغایت ۱۹  فوریه سال ۲۰۱۶ در شهر تهران برگزار می‌شود، دعوت کرد. در این جلسه معاون وزیر گردشگری و نماینده مجلس آفریقای‌جنوبی نیز خواستار برنامه‌ریزی اجرایی مشترک به منظور ورود تفاهم‌نامه مشترک به فازهای عملیاتی موردنیاز شد و بر تقویت همکاری‌های دو سویه تاکید کرد. منبع: دنیای اقتصاد

دیدگاه  

    تبلیغات