کارهایی که باید در شانگهای انجام داد

تیم  کجارو
پنجشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۰۰
کارهایی که باید در شانگهای انجام داد
شانگهای باوجود همه جذابیت‌ها و نقاط دیدنی، می‌تواند کمی گیج‌کننده باشد و به‌خصوص اگر برای بار اول به آن سفر کرده باشید، ازدحام و وسعت شهر، باعث سردرگمی و مانع لذت بردن از جاذبه‌های اصیل و غالبا پنهان آن خواهد شد. اگر می‌خواهید با آگاهی و شناخت کافی به گشت‌وگذار در شانگهای بپردازید، با معرفی فعالیت‌های سرگرم‌کننده به توصیه‌ی اهالی این شهر، با کجارو همراه باشید.
مطمئنا هیچ‌کس به اندازه اهالی شانگهای با گوشه و کنار این شهر آشنایی ندارد و استفاده از راهنمای‌های آن‌ها بهترین راه برای درک عمق جذابیت این شهر است. بسیاری از جاذبه‌های شانگهای به‌نوعی در لابه‌لای بافت سردرگم کننده‌ی این شهر پنهان شده‌اند که ۵ مورد از جذاب‌ترین آن‌ها به‌قرار زیر هستند:

Tianshan؛ شهر چای

تیان‌شان شانگهای 1 در چین انواع مختلف چای تولید می‌شود که هرکدام به ناحیه‌ی خاصی از این کشور پهناور اختصاص دارد. برای چشیدن طعم اصیل همه‌ی آن‌ها باید به نقاط مختلف چین سفر کنید و یا در عوض سری به تیان‌شان بزنید. تیان‌شان شانگهای 2 فقط در یکی از بازارهای تیان‌شان صدها چایخانه وجود دارد و فروشگاه‌های عمده‌ی آن، انواع چای را به قیمت‌هایی مناسب عرضه می‌کنند. قبل از خرید در این فروشگاه‌ها می‌توانید کیفیت چای را نیز امتحان کنید. علاوه بر این صدها مدل متنوع سرویس چای‌خوری چینی اصیل در فروشگاه‌های تیان‌شان عرضه می‌شود.

معبد کنفوسیوس

معبد کنفوسیوس شانگهای 1 این معبد با بیش از ۱۲۰۰ سال قدمت، یک از باارزش‌ترین بناهای تاریخی شانگهای و محل مناسبی برای گریختن از ازدحام و شلوغی نفس‌گیر این شهر است. معبد کنفوسیوس شانگهای 2 معبد کنفوسیوس و به‌خصوص باغ سنتی زیبای آن، فضایی بسیار آرامش‌بخش و ساکت دارند و در روزهای بین هفته، افراد معدودی از آن بازدید می‌کنند.

خانه‌ی قدیمی 1933

خانه‌ی قدیمی 1933 1 این ساختمان تاریخی که ۱۲۰ سال قبل به‌عنوان اولین کشتارگاه رسمی شانگهای توسط انگلیسی‌ها ساخته شده، اکنون با داشتن تعداد زیادی فروشگاه‌های تخصصی آثار هنری، رستوران و کافه، محلی مدرن و به‌روز محسوب می‌شود. خانه‌ی قدیمی 1933 2 نمای ساختمان و جلوه‌های حیرت‌انگیز هنر معماری به‌کاررفته در آن، خانه‌ی 1933 را به محل موردعلاقه‌ی دوستداران هنر عکاسی تبدیل کرده است.

پارک Fuxing

پارک فاکسینگ شانگهای 1 پارک فاکسینگ در ناحیه‌ی انحصاری فرانسوی‌ها واقع شده و محل موردعلاقه‌ی اهالی شانگهای برای انجام ورزش صبحگاهی است. هرروز اهالی شهر در این پارک به انجام نرمش‌های دیدنی تای چی، حرکات موزون کلاسیک و کارائوکه می‌پردازند و تماشای جنب‌وجوش آن‌ها بسیار تماشایی است. پارک فاکسینگ شانگهای 2 پارک فاکسینگ با فضایی وسیع و چشم‌نواز و انبوهی از ساکنان محلی، مکانی مناسب برای آغاز پرانرژی یک روز خوب در شانگهای است.

موزه‌ی Propaganda Poster

موزه پوستر شانگهای این موزه که به‌نوعی در زیرزمین یک واحد آپارتمانی در شانگهای پنهان شده، محل به نمایش گذاشتن پوسترهای تبلیغاتی؛ از زمان به قدرت رسیدن مائو در سال ۱۹۴۹ تاکنون است. یانگ پئی مینگ، مالک موزه شخصا بیش از ۵۰۰۰ پوستر تبلیغاتی را جمع‌آوری کرده که هرکدام منعکس‌کننده جو سیاسی دوران خود و به‌منزله‌ی بخشی از تاریخ چین هستند. منبع : Urban Adventures

برچسب‌ها چین

دیدگاه  

    تبلیغات