از بعدازظهر سه‌شنبه سامانه جدید بارشی وارد کشور می‌شود

مینا داودی
یکشنبه، ۲۶ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۰۰
از بعدازظهر سه‌شنبه سامانه جدید بارشی وارد کشور می‌شود
مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور ضمن اشاره به بارش امروز باران در دامنه‌های زاگرس مرکزی، ارتفاعات البرز، شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور، از ورود سامانه بارشی جدید به کشور از روز سه‌شنبه، ۲۸ مهر خبر داد.
احد وظیفه گفت:
بر اساس آخرین داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، امروز ابرناکی، بارش باران و وزش باد در دامنه‌های زاگرس مرکزی، ارتفاعات البرز، شمال شرق، شرق و جنوب شرق کشور رخ می‌دهد.
وی با بیان اینکه در نقاط کوهستانی شمال شرق بارش برف دور از انتظار نیست، اظهار کرد:
کاهش دما در این روز در شمال شرق کشور قابل توجه است و از روز دوشنبه نیز افزایش دما در نیمه شمالی کشور پیش‌بینی می‌شود.
مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور با اشاره به اینکه روز دوشنبه بارش پراکنده، گاهی با رعد و برق و وزش باد در جنوب سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب کرمان رخ خواهد داد، افزود:
سه‌شنبه بعدازظهر نیز سامانه بارشی دیگری از غرب وارد کشور خواهد شد که از چهارشنبه با شمالی شدن جریانات ضمن تقویت سامانه بارشی، طی روزهای چهارشنبه، پنج‌شنبه و جمعه در شمال غرب، غرب، مرکز، شمال، دامنه‌های البرز و به تدریج شمال شرق کشور بارش باران گاهی رعد و برق، وزش باد و در مناطق کوهستانی بارش برف پیش‌بینی می‌شود.
وظیفه در ادامه در مورد وضعیت هوای استان تهران گفت:
آسمان تهران امروز صاف تا نیمه ابری، گاهی وزش باد، در پاره‌ای نقاط همراه با غبار صبحگاهی با بیشینه و کمینه دمای ۲۰ و ۸ درجه سانتیگراد است، همچنین برای روزهای دوشنبه و سه‌شنبه نیز هوایی مشابه امروز (یکشنبه) با بیشینه و کمینه دمای ۲۳ و ۱۰ و ۲۵ و ۱۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی شده است.
منبع: ایسنا

برچسب‌ها هواشناسی بارش

دیدگاه  

    تبلیغات