گردش ۲۴ ساعته؛ سنگاپور

تیم  کجارو
یکشنبه، ۲۶ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۰۰
گردش ۲۴ ساعته؛ سنگاپور
سفر به جزیره‌ی سنگاپور با ۵.۴ میلیون نفر جمعیت و جنبه‌های فرهنگی متنوع و جذاب، سفری به‌یادماندنی و موقعیتی مناسب برای آشنایی با فرهنگ‌های اصیل آسیایی است. حتی در سفری ۲۴ ساعته به سنگاپور، با برنامه‌ریزی صحیح می‌توانید بخش قابل‌توجهی از جذابیت‌های این کشور؛ از ویژگی‌های فرهنگی اصیل و کهن در محله‌های چینی، هندی و مالایی تا پیشرفت و مدرن گرایی حیرت‌انگیز منطقه‌ی مرکزی مارینا بی (Marina Bay) را بازدید کرده و اوقات خوش و پرباری داشته باشید. با کجارو همراه باشید.
در سفری ۲۴ ساعته به سنگاپور، برای برخورداری از جذاب‌ترین ویژگی‌های این کشور و بردن نهایت استفاده از وقت محدود، می‌توانید سفر خود را به ترتیب زیر زمان‌بندی کنید:

صبح (۹ صبح تا ۱۲ ظهر)

کامپونگ گلام سنگاپور روز خود را با بازدید از محله‌ی مشهور کامپونگ گلام (Kampong Glam) در بخش مالایی نشین شهر شروع کنید تا فارغ از ازدحام گردشگرها و آفتاب سوزان بعدازظهر، در آرامش از زیبایی‌های آن بهره‌مند شوید.  به مسجد سلطان سنگاپور رستوران Singapore Zam Zam در جاده‌ی North Bridge  با منویی شامل می گورنگ (نودل هندی سرخ‌شده) و مارتاباک (پنکیک پرشده با گوشت چرخ‌کرده‌ی گوسفند) و نوشیدنی‌هایی مثل ته تاریک (شیر داغ، چای و شکر) یا کاپی تاریک (شیر داغ، قهوه و شکر)، محلی مناسب برای صرف یک میان وعده‌ی لذیذ و تجدیدقوا است. نمایشگاه تاریخ سنگاپور در ادامه، سری به مسجد سلطان سنگاپور و مرکز میراث فرهنگی مالایی (نمایشگاه تاریخ تمدن باستانی مالایی) بزنید. ساختمان مرکز میراث فرهنگی در گذشته ایستانا کاپانگ گلام نام داشت و کاخ پادشاه سنگاپور بود.

بعدازظهر (۱۲ ظهر تا ۴ بعدازظهر)

محله‌ی چینی‌ها سنگاپور مقصد بعدی، محله‌ی چینی‌ها است که Niu che shui (نیو چو شِی) نام دارد و از زمان ساخته‌شدن بندر اصلی شهر به دست سر استمفورد رافلز، محل سکونت چینی‌های ساکن سنگاپور بوده است. محله‌ی چینی‌ها سنگاپور 1 قدیمی‌ترین خیابان‌های این محله عبارت‌اند از: پاگودا (Pagoda)، تمپل (Temple)، ترنگانو (Trengganu) و سایگو (Saigo) که محل‌های مناسبی برای مشاهده‌ی معماری دوران قبل از استقلال و همین‌طور خرید از فروشگاه‌های بی‌شمار سوغات سنگاپور هستند. محله‌ی چینی‌ها سنگاپور 2 این محله با بیش از ۲۲۰ غرفه‌ی فروش غذا، بزرگ‌ترین مرکز فروشنده‌های خیابانی غذا در سنگاپور و طبعا محل مناسبی برای صرف نهار و لذت بردن از غذاهای محلی است. بعد از نهار می‌توانید به خرید ادامه بدهید یا از جاذبه‌های گردشگری سنگاپور که بخش مهمی از شهرت آن‌ها، حاصل ترکیب منحصربه‌فرد فرهنگ‌ها و ادیان مختلف است، بازدید کنید.

عصر (۴ بعدازظهر تا ۷ عصر)

گردشگری فرهنگی در سنگاپور بدون بازدید از محله‌ی هندی‌ها (Little India) کامل نیست. با ورود به این محله و مشاهده‌ی طالع‌بین‌های دوره‌گرد و طوطی‌های فالگیر آن‌ها، گل‌فروش‌هایی که در کنار خیابان به درست کردن تاج گل مشغول‌اند و رایحه‌ی تندوتیز ادویه‌ی هندی، احساس می‌کنید که در خیابان‌های جنوب هند هستید. برای صرف عصرانه در این محله، می‌توانید سری به‌ بازار سرپوشیده‌ی Arcade بزنید و یا وقت خود را با زدن یک تتوی موقتی زیبا بگذرانید. ماهی یا جوجه پخته‌شده بر روی برگ موز با کاری و سایر ادویه‌ی هندی، گزینه‌های خوبی برای شام در محله‌ی هندی‌ها هستند.

شب (۷ عصر تا ۹ شب)

 پارک مرلیون سنگاپور تا اینجا، از سه ناحیه‌ی اصلی سنگاپور بازدید کرده‌اید. برای کامل شدن ماجراجویی کوتاهتان در این شهر، باید حتما چشم‌انداز مسحورکننده‌ی شب‌های مارینا بی را نیز ببیند. بهترین نقطه برای تماشای کامل این ناحیه، پارک مرلیون (Merlion) است که با مجسمه‌ی مرلیون (موجود افسانه‌ای با سر شیر و بدن ماهی) به‌عنوان نماد گردشگری سنگاپور، شهرت زیادی دارد.  پارک مرلیون سنگاپور 1 در این پارک قبل از تعطیل شدن، نمایشی مبهوت‌کننده از ترکیب آب، نور، صدا و آتش‌ انجام می‌شود که آخرین ساعات سفر سنگاپور را برای شما به خاطره‌ای تکرار نشدنی و منحصربه‌فرد تبدیل خواهد کرد. منبع :Urban Adventures

مطالب مرتبط:

    برچسب‌ها

    دیدگاه  

      تبلیغات