بارش باران در سواحل خزر و ارتفاعات البرز

مینا داودی
چهار شنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۰
بارش باران در سواحل خزر و ارتفاعات البرز
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور ضمن اشاره به نفوذ جریانات خنک از عرض‌های شمالی به کشور از بارش باران در سواحل خزر و ارتفاعات البرز در روزهای آینده و وقوع وزش باد و رگبار باران در هفت استان کشور در روز چهارشنبه خبر داد.
احد وظیفه گفت:
بر اساس تحلیل آخرین داده‌های هواشناسی، در روز سه‌شنبه به سبب نفوذ جریانات خنک از عرض‌های شمالی به کشور و همچنین گذر امواج کم دامنه تراز میانی، بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد در سواحل غربی و مرکزی خزر، بخش‌هایی از شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی پیش‌بینی می‌شود.
وی با اشاره به اینکه این وضعیت تا پایان هفته در نوار شمالی کشور ادامه دارد، اظهار کرد:
از روز پنجشنبه علاوه بر مناطق فوق، شرق خزر و برخی نقاط شمال شرق نیز با رگبار باران، رعد و برق و وزش باد مواجه خواهد بود.
مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور افزود:
در سه روز آینده نیز با گذر امواج تراز میانی، در برخی نقاط جنوب شرق و جنوب کشور به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می شود. سواحل دریای خزر نیز امروز و فردا مواج است.
وظیفه در ادامه با اشاره به اطلاعیه اخیر سازمان هواشناسی گفت:
با عبور امواج تراز میانی جو، در روز چهارشنبه در استان‌های گیلان، مازندران ، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در جنوب سیستان و بلوچستان و برخی نقاط هرمزگان به ویژه تنگه هرمز رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.
مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور در مورد وضعیت هوای استان تهران نیز گفت:
آسمان تهران امروز صاف، در ارتفاعات افزایش ابر، گاهی وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۲۸ و ۱۸ درجه سانتیگراد است، همچنین آسمان این استان در روز چهارشنبه، کمی ابری، در پاره‌ای نقاط افزایش ابر، گاهی وزش باد و در روز پنج‌شنبه، نیمه ابری و در ارتفاعات بارش پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۲۷ و ۱۸ و ۲۸ و ۱۸ درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود.
منبع: ایسنا

دیدگاه