هیات گردشگری فرانسه به ایران سفر کردند

تیم  کجارو
سه شنبه، ۲۱ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۰
هیات گردشگری فرانسه به ایران سفر کردند

هیات گردشگری فرانسه امروز وارد تهران می‌شود تا درباره سرمایه‌گذاری و تعاملات گردشگری با ایران رایزنی کند.

به گفته‌ی مرتضی رحمانی موحد، این هیات ۱۸ نفره از بخش‌های هتل‌سازی، اکوتوریسم، گردشگری سلامت و فرهنگی فرانسه هستند که متعاقب سفر اخیر دو وزیر کشاورزی و تجارت این کشور به ایران، سفری سه روزه به تهران خواهند داشت. وی با اشاره به برنامه سفر این هیات تجاری گردشگری فرانسه گفت:

این هیات در طول مدت حضورشان در کشورمان با همتایان ایرانی خود دیدار خواهند داشت و در نشستی مشترک با بخش خصوصی و فعالان گردشگری دو کشور نیز مقررات و ضوابط گردشگری و سرمایه‌گذاری ایران تشریح خواهد شد. بازدید از بناهای تاریخی اطراف تهران نیز جزو برنامه آنها در طول سفر کوتاه‌مدت‌شان خواهد بود تا با برداشت خوبی کشور ما را ترک کنند.

رحمانی‌موحد با یادآوری اینکه سفر این هیات گردشگری برای نخستین‌بار است که اتفاق می‌افتد، اظهار کرد:

در دیدار اخیر دو وزیر فرانسه با سلطانی‌فر، رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، تمایل و آمادگی فرانسوی‌ها برای اعزام چنین هیاتی اعلام شد که اکنون این برنامه با مشارکت و همکاری سفارت فرانسه در ایران اجرا می‌شود.

ماه گذشته وزرای کشاورزی و تجارت فرانسه در رأس هیاتی ۱۵۰ نفره از مشاوران در امور بازرگانی خارجی و جهانگردی و صاحبان شرکت‌ها و صنایع بزرگ این کشور به ایران سفر کردند. فرانسه پس از توافق‌های هسته‌ای ایران با ۱+۵ هشدار درباره سفر اتباع خود به ایران را حذف کرده و روابط خود را با ایران گسترش داده است. منبع: دنیای اقتصاد  

برچسب‌ها فرانسه توریسم

دیدگاه  

    تبلیغات