مشهورترین قطارهای تفریحی لوکس دنیا

تیم  کجارو
دوشنبه، ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۳۰
مشهورترین قطارهای تفریحی لوکس دنیا
وسایل نقلیه‌ی عمومی همیشه صرفا وسیله‌ای برای رسیدن به مقصد نیستند و گهگاه به اشکال مختلف، خود به هدف سفر تبدیل می‌شوند. اگر برای رسیدن به مقصد عجله‌ای ندارید و می‌خواهید تجربه‌ای متفاوت از راحتی و آرامش و همین‌طور امکانات لوکس و مجلل داشته باشید، مسافرت با قطارهای لوکس برای شما جذاب خواهد بود. قطارهای تفریحی لوکس از جمله وسایل نقلیه‌ای هستند که کمترین آسیب را به محیط‌زیست می‌رسانند و در طول سفر امکان لذت بردن از مناظر زیبای طبیعت را برای مسافر مهیا می‌کنند. با کجارو همراه باشید.
قطار به علت ویژگی‌های خاص ازجمله فضای زیاد و توان بالای حمل بار، وسیله‌ای مناسب برای مجهز شدن به امکاناتی خارج از تعریف وسیله‌ی نقلیه است که این ویژگی به اشکال مختلف مورداستفاده قرار می‌گیرد. یکی از بارزترین نمونه‌ها، قطارهای تفریحی لوکس هستند که در ادامه با چند مورد از مشهورترین آن‌ها آشنا می‌شویم.

قطار سریع‌السیر ونیس سیمپلون (VSOE)

قطارهای تفریحی لوکس 1 ونیس سیمپلون افسانه‌ای، مشهورترین و اصیل‌ترین قطار تفریحی لوکس دنیا به شمار می‌آید که البته بخش اعظم شهرت خود را مدیون آگاتا کریستی و رمان «قتل در قطار سریع‌السیر شرق» است. قطارهای تفریحی لوکس 2 به‌محض سوارشدن در این قطار، حس باشکوه به‌جامانده از دوران طلایی مسافرت با قطار به شما منتقل می‌شود. واگن‌های زیبا و باشکوه این قطار که به‌دقت حفظ و نگهداری می‌شوند، منظره‌های بی‌بدیل آلپ، رستوران فوق‌العاده و کوپه‌های لوکس با تختخواب‌های مجلل ساخت شرکت Pullman، تجلی‌گر بخش مهمی از تاریخ باشکوه و جذاب صنعت حمل‌ونقل هستند و تجربه‌ای تکرار نشدنی و لذت‌بخش در اختیار مسافران قرار می‌دهند. البته استفاده از این امکانات، هزینه‌ی زیادی دارد ولی بی‌تردید ونیس سیمپلون لوکس‌ترین قطار تفریحی دنیاست و حتی رضایت سخت‌گیرترین افراد را نیز به‌راحتی جلب می‌کند. قطارهای تفریحی لوکس 3 این قطار یک‌بار در سال در مسیر پاریس به استانبول حرکت می‌کند و در طی این سفر یک‌هفته‌ای از ۷ کشور اروپایی می‌گذرد. قیمت بلیت کوپه‌ی دوبل در این سفر از ۹۷۵۰ دلار آغاز می‌شود که این هزینه شامل استفاده از رستوران نیز هست. سایر تورهای پرطرفدار این قطار عبارت‌اند از: تور ۵روزه پراگ به لندن با حداقل هزینه‌ی ۳۹۲۰ دلار، سفر ۸ روزه در مسیر ونیز، کراکوف، درسدن، پاریس و لندن با حداقل قیمت ۷۹۵۰ دلار.

قطار تفریحی الکساندر نوسکی (Alexander Nevsky)

قطارهای تفریحی لوکس 4 الکساندر نوسکی یک قطار خصوصی روسی است که می‌توان آن را هتلی لوکس بر روی چرخ توصیف کرد. این قطار دارای مدرن‌ترین امکانات رفاهی ممکن و بهترین سرویس‌دهی برای مسافران است. قطارهای تفریحی لوکس 5 واگن‌های VIP این قطار در هر کوپه، سرویس بهداشتی کامل، تلویزیون کابلی، وای فای مستقل دارند. این امکانات به همراه واگن رستوران لوکس و مناظر زیبای طبیعت، الکساندر نوسکی را به انتخاب اول مسافران مشکل‌پسند تبدیل می‌کند. کوپه‌های دوتخته‌ی این قطار با دو گزینه‌ی تختخواب دوطبقه و تختخواب دونفره ارائه می‌شوند. تورهای این قطار تفریحی لوکس در مسیرهای رفت‌وبرگشت مسکو به سنت پترزبورگ و خط آهن سراسری سیبری برگزار می‌شوند و به لطف امکانات لوکس و مدیریت فوق‌العاده، تجربه‌ای متفاوت و خاطره‌ساز در اختیار مسافران می‌گذارند. قطارهای تفریحی لوکس 6 این قطار به‌افتخار الکساندر نوسکی؛ دوک اعظم نووگراد و یکی از چهره‌های شاخص روسیه در قرون‌وسطا نام‌گذاری شده است که به دلیل پیروزی تاریخی‌اش در مقابل تهاجم آلمان شهرت زیادی دارد.

قطار تفریحی رواس ریل (Rovos Rail)

قطارهای تفریحی لوکس 7 رواس ریل که مایه‌ی غرور آفریقا و یکی از لوکس‌ترین قطارهای تفریحی دنیا است، در سال ۱۹۸۹ فعالیت خود را آغاز کرد و ۷۵ واگن لوکس و ۶ لوکوموتیو در آن استفاده می‌شوند که بسیاری از آن‌ها به‌دفعات تحت تعمیر و حتی بازسازی کلی قرارگرفته‌اند. رواس ریل با گنجایش حمل حداکثر ۷۲ مسافر، جادارترین و راحت‌ترین قطار لوکس تفریحی است و مبلمان سنتی آن با جلوه‌ای غیرمعمول و باشکوه، تجربه‌ای منحصربه‌فرد در اختیار مسافران قرار می‌دهد. قطارهای تفریحی لوکس 9 سفر با رواس ریل، فرصتی مناسب برای درک تجمل و شکوه شاعرانه‌ی زندگی اشرافی سالیان دور به همراه لذت بردن از چشم‌اندازهای مبهوت‌کننده و حیات‌وحش بکر قاره‌ی آفریقا است. منبع : TravelViVi

برچسب‌ها قطار

دیدگاه  

    تبلیغات