مراکش

مراکش کجاست؟

نویسنده : نیلوفر دوشیری

مراکش که به عنوان شهر سرخ نیز شناخته می‌شود، کشوری واقع در قاره‌ی آفریقا است که گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. اگر شما نیز جزو آن دسته از گردشگرانی هستید که قصد سفر به مراکش را دارند یا تنها مشتاق کسب اطلاعاتی در خصوص این کشور هستید، با کجارو همراه شوید.

با شهرهای محصور با دیوار در دنیا آشنا شوید

نویسنده : سارا صریحی

در همین دنیای مدرنی که در آن زندگی می‌کنیم، شهرهایی هستند که دورتادور آن‌ها دیوار وجود دارد، دیوارهایی که از دوران باستان باقی مانده‌اند. با کجارو همراه باشید تا با این شهرهای محصور با دیوار که تاریخچه‌ی غنی هم دارند آشنا شوید.

تحریم حج عمره توسط مراکش

نویسنده : تیم کجارو

کشور مراکش در اعتراض به تصمیم سعودی‌ها مبنی بر دریافت هزینه بالا از زائران این کشور حج عمره را تحریم کرد.

بدترین معایب کشورها از دید گردشگران کدام است؟

نویسنده : حامد شاه‌محمدی

هر کشوری زیبایی‌ها و زشتی‌های خاص خود را دارد. در هر صورت تا هنگامی که از شهری بازدید نکرده باشید از معایب آن اطلاعی ندارید. در این مقاله قصد داریم نظرات بازدیدکنندگان از شهرهای مختلف را کنار هم قرار داده و از معایب شهرهای بزرگ آگاه شویم. با کجارو همراه باشید.

با شهرهای بزرگ آفریقا آشنا شوید (قسمت دوم)

نویسنده : امیرعلی محمودی

در مقاله قبل با تعدادی از بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهرهای آفریقا آشنا شدیم، در ادامه‌ی معرفی ۱۵ شهر بزرگ و پرجمعیت آفریقا، با دیگر مناطق این قاره‌ی بزرگ آشنا می‌شویم. با کجارو همراه باشید.

برج مناره حسن؛ یادگاری از سلسله موحدون در مراکش

نویسنده : زهرا صالح نژاد

برج حسن در پایتخت مراکش یکی از یادگارهای خلیفه سلسله موحدون در آفریقا است. این برج از بقایایی مسجدی عظیم است که در واقع مناره آن بوده است.

با جاذبه های گردشگری جذاب و کمتر شناخته شده از سراسر دنیا آشنا شوید

نویسنده : حمیده کریمی

گوشه و کنار این کره‌ی خاکی، میزبان جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیر و فوق‌العاده‌ای است که شاید اسم بعضی از آن‌ها را تا به حال نشنیده باشید یا شاید قرار گرفتن آن‌ها در نزدیکی مقاصد گردشگری محبوب و شناخته‌شده‌تر باعث شده تا کمتر مورد توجه گردشگران دنیا قرار بگیرند. در این مقاله با چند جاذبه‌ی گردشگری دیدنی از سراسر دنیا آشنا می‌شویم که روزبه‌روز بیش از قبل شلوغ می‌شوند و مورد توجه گردشگران قرار می‌گیرند. با کجارو همراه باشید.

لوکیشن فیلم: مأموریت غیر ممکن؛ ملت سرکش

نویسنده : حمیده کریمی

فیلم «ماموریت غیرممکن؛ ملت سرکش»  یک اثر سینمایی جذاب اکشن است که نظر بسیاری از طرفداران سینمای اکشن به خصوص علاقه‌مندان به سری فیلم‌های ماموریت غیرممکن را جلب کرده است. در این مقاله از سری مقاله‌های معرفی لوکیشن فیلم، سری به محل فیلمبرداری ماموریت غیرممکن می‌زنیم. با کجارو همراه باشید.

وستروس را در دنیای واقعی ببینید

نویسنده : حمیده کریمی

اگر از طرفداران سریال جذاب و دیدنی بازی تاج و تخت‌ها (Game of Thrones) باشید، احتمالاً در مورد لوکیشن فیلم‌برداری این سریال کنجکاو شده‌اید. حتماً از خودتان می‌پرسید این دنیای خیالی و رازآلود کجاست؟ در ادامه با کجارو همراه باشید تا سری به گوشه و کنار وستروس در دنیای واقعی بزنیم.

تصاویر دیدنی مراکش؛ از کازابلانکا تا ساهارا

نویسنده : سارا کرایی

مراکش از شمال به دریای مدیترانه و از شرق به اقیانوس آتلانتیک می‌رسد و تنها عامل جدا کننده‌ی آن از اروپا و اسپانیا تنگه‌ی جبل‌الطارق است. شرایط جغرافیایی مراکش آن را به آمیزه‌ای از فرهنگ‌های گوناگون بدل کرده است. سرزمینی که علاوه بر فرهنگ و تاریخ غنی طبیعت بسیار زیبایی نیز دارد. با کجارو همراه باشید.

صفحه ۱ از ۳
عضو کانال تلگرام کجارو شوید