هشت شهر رویایی اروپا که انگار از شکلات ساخته شده اند

احد کشاورز
احد کشاورز پنجشنبه، ۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۰
هشت شهر رویایی اروپا که انگار از شکلات ساخته شده اند

اروپا به داشتن شهر‌هایی متفاوت و خاص شهرت دارد. هشت شهر رویایی در این قاره با محیط بسیار جذاب که شاید یادآور رویاهای کودکانه شما باشد را در ادامه معرفی می‌کنیم. 

اگر به دنبال برنامه‌ریزی برای یک سفر و تور در اروپا هستید، دیدن این شهر‌ها می‌تواند گزینه‌ای جذاب برای شما باشد. شهر‌هایی را تصور کنید با خیابان‌هایی سرشار از گل‌های داوودی، بگونیا و گرامینوس که ترکیبی از رنگ‌های شاد و زندگی‌بخش را ایجاد کرده‌اند. هوا بسیار مطبوع و دوست‌داشتنی و ساختمان‌هایی که همچون گل‌ها رنگ‌آمیزی شده‌اند. کلبه‌هایی با دیوار‌هایی از رنگ سفید که این تصور را در ذهن‌تان ایجاد می‌کند که از خامه‌ درست شده‌اند. چوب‌کاری‌ها و پنل‌ها درست همانند شکلات تازه و شکل داده شده‌ هستند و شاید خوردن آن‌‌ها با کمی توت‌فرنگی به ذهن شما‌ هم خطور کند. 

شاید کمی دور از حقیقت به نظر به برسد اما این شهر‌ّها در دنیای واقعی و در اروپا وجود دارد و با ترکیبی خارق‌العاده از رنگ‌ها و معماری خاص خود حس و تجربه قدم گذاشتن در شهری از شکلات و خوردنی‌ها را درست به مانند أنچه در فیلم‌های والت‌دیزنی دیده‌اید، برای شما به ارمغان بیاورد.  

| شهر اول | شهر دوم | شهر سوم | شهر چهارم | شهر پنجم | شهر ششم | شهر هفتم | شهر هشتم |

شهر اول

گنت

گنت در بلژیک

این شهر که پایتخت و بزرگ‌ترین شهر استان فلاندرز شرقی بلژیک است، جمعیتی در جدود ۲۵۷ هزار نفر دارد. در کنار معماری خارق‌العاده این شهر، کانال‌های تعبیه شده در آن سبب می‌شود تا نتوان این شهر را از شهر‌های بهشتی توصیف شده تمیز داد. خیابان‌های سرشار از گل این شهر هر گردشگر و عاشق سفری را شیفته خود می‌کند. با گذر این خیابان‌ها شما به دفعات توقف خواهید کرد تا رز‌ها را بو کنید و کسی نمی‌تواند برای این کار شما را مواخذه کند. انعکاس ساختمان‌های رنگی گنت در آب این حس را به شما می‌دهد که کارخانه‌ای از دسر‌ها روی زمین قرار داده شده و شما از میان این دسر‌ها و میوه‌های شیرین و عسل‌ها عبور می‌کنید. گنت بدون شک سفراروپایی شما را فراموش‌نشدنی خواهد کرد. 

شهر دوم 

بروژ

بروژ در بلژیک 

شهر تاریخی و رویایی بروژ در جادو کردن و فریفتن شما به هیچ عنوان شکست نخواهد خورد. این شهر با جمعیت ۱۱۸ هزار نفری خود مرکز استان فلاوندرز غربی است. این شهر شگفت‌انگیز سرشار از مغازه‌های شکلات فروشی است. ساختمان‌های بلند آن چنان گرمای مطبوعی را در شما ایجاد می‌کند که گویی این شهر هم از شکلات تازه درست شده است. کانال‌های منشعب شده آن به مانند رودی از شکلات تازه و داغ است و خیابان‌های سنگ فرش شده آن در نور ملایم خورشید تصویری از خیابانی ساخته شده از کارامل نمکی را تداعی می‌کند. همه این‌ها در کنار عطر همیشگی شکلات‌ در هوا باعث می‌شود تا بروژ به شهری فراموش‌نشدنی و مقصدی دلچسب برای سفر تبدیل شود. 

شهر سوم

روتنبرگ

روتنبرگ در آلمان 

خواندن هسنل و گرتل برای اولین بار و تصور خانه‌ای ساخته شده از شکلات با سقف‌هایی از نان زنجبیلی و پنجره‌هایی با شیشه‌هایی از قند‌ شفاف، می‌توانست تا مدت‌ها ذهن را تحت تاثیر قرار داده و باعث شود تا در مورد باز کردن در شکلاتی خانه با خوردن در رویاپردازی کنید. تصوری که شاید اگر از رویاهای کودکی‌تان و علاقه به شکلات، هنوز مقداری را در خودتان زنده نگاه داشته باشید، هنوز هم بتوانید با خواندن این مقاله و رویاپردازی در مورد این شهر از آن لذت ببرید. با خواندن کتاب افسانه‌های برادران گریم و نگاه به تصویری که از آلمان قدیم و شهر روتنبرگ به نوشتار آمده، می‌توان متوجه شد که الهام‌بخش آن‌ها در نوشتن کتاب‌شان چه چیزی بوده است. 

مقاومت در مقابل فضای دلچسب و مناظر زیبای روتنبرگ برای هر شخص عاشق سفری سخت خواهد بود. با تیر‌های چوبی بی‌انتها و خیابان‌های سرشار از رنگ‌های آن، شما را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد تا مکانی پرانرژی را برای اقامت پیدا کنید. با دیدن این شهر، تصور این که ستون‌ها و تیر‌های بلند و آراسته‌ روتنبرگ از شکلات‌های به دقت گرما دیده ساخته شده‌ باشند یا پنجره‌های آن از خمیر‌های کیک ساخته شده باشد، برایتان سخت نیست. اگر تصمیم‌تان برای سفر یه این شهر زیبا و دلچسب قطعی است، می‌توانید با خیال راحت به برنامه‌ریزی‌های خود برسید و مطمئن باشید که در این شهر جادوگری وجود ندارد. 

شهر چهارم 

گدانسک

گدانسک در لهستان 

گدانسک شهری با جمعیت ۴۶۳ هزار نفری است که در ساحل دریای بالتیک و در کشور لهستان قرار دارد. این شهر به معنای واقعی همچون قالبی از کیک‌های غول‌پیکر به نظر می‌رسد. رنگ‌ آمیزی‌های متحیرکننده  و غلیط ساختمان‌های آن چنان هیجان‌انگیز است که این تصور را در ذهن‌تان ایجاد می‌کند که با رنگ‌های خوراکی و تکه‌هایی از میوه‌ها تزئین شده‌اند. 

در کنار مناظر، ساختمان‌ها و ساختار فوق‌العاده، این شهر جذابیت‌های دیگری هم برای راضی کردن شما به سفر در خود جای داده است. این شهر پر است از کافه‌های بی نظیر با معماری‌های فوق‌العاده، کلیساهای تاریخی و دیگر جاذبه‌ها که همگی اقامت شما در این شهر را جادویی و فراموش‌نشدنی خواهند کرد. 

شهر پنجم

سسکی کروملاو

چسکی کروملوف در جمهوری چک 

برج‌های زیبا و ویلا‌های دارای الگوی مشخص، موجب می‌‌شود تا چسکی کروملوف گزینه‌ای مناسب برای اضافه شدن به این لیست باشد. این شهر کوچک در کشور جمهوری چک با تنها ۱۳ هزار نفر جمعیت از سال ۱۹۹۲ میلادی در فهرست سایت‌های میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. با وجود کوچک بودن سسکی کروملاو،این شهر به عنوان یکی از پرطرفدار‌ترین گزینه‌های موجود در لیست منتخب مطرح است. 

علاوه بر مناظر گسترده از رودخانه‌ها و دشت‌ها، سسکی کروملاو با زینت بخشیدن به برج‌ها و سقف‌های مدور تصویری از کیک‌های باندت تازه آماده را تداعی می‌کند. مشخصه اصلی این شهر قلعه بسیار زیبای سسکی کروملاو است. این قلعه پر است از عناصر گوتیک، باروک و رنسانس و از سال ۱۹۹۲ به عنوان سایت میراث جهانی یونسکو ثبت و شناسایی شده است. این شهر کوچک می‌تواند به عنوان گزینه‌ای حتمی در نقشه و برنامه سفر شما جای خود را باز کند. 

شهر ششم

اابراسین

آلبراسین در اسپانیا 

آلبراسین چیزی بیشتر از نمایش زیبایی زبان اسپانیایی را در خود جای داده است. این شهر دیدنی از سال ۱۶۱ به عنوان جاذبه ملی اسپانیا شناخته شده است. این شهر پر است از مناظر و مناطق بسیار زیبا، فراموش‌نشدنی و پرارزش برای عکاسی و گزینه‌ای مناسب و متفاوت برای تور اروپای شما به حساب می‌آید. 

آلبراسین درست بالای رودخانه گوادالاویار (Guadalaviar) قرار دارد و این می‌تواند به معنی در دسترس بودن تجربه‌هایی همچون تماشای غروب و طلوع خورشید روی رودخانه‌ای با کناره‌های سرشار از گل خواهد بود. بالا پشت‌بام‌های نفس‌گیر و براق که با تابش نور تداعی‌کننده کیک‌ و نان‌های سرخ شده و داغ است. به این شهر سفر کنید و با ویرانه‌های آلکازار آشنا شوید. ویرانه‌هایی که شاهدی بر دوره تاریخی اسپانیش رکانکوئیستا (دوره ای ۷۰۰ ساله که با تسلط مسلمانان بر این منطقه همراه بود) بوده است. 

شهر هفتم

کولمار

کولمار در فرانسه 

با گذرگاه‌های سنگ‌فرش شده و دیوار‌هایی که هنرمندانه رنگ‌آمیزی شده‌اند، کولمار می‌تواند داستان‌‌های افسانه‌ای را به زندگی‌ شما بیاورد. معماری بی‌نظیر آن با خطوط چوبی این حس را به رهگذران منتقل می‌کند که از میان کارامل‌های نمکی و ساختمان‌های پوشیده شده با قهوه عبور می‌کنند. کولمار از جمله شهر‌هایی است که شما را تشویق می‌کند تا با اویلن پرواز به فرانسه سفر کنید، یا اگر به اندازه کافی خوشبخت و خوش‌شانس‌ هستید که در فرانسه زندگی کنید، شما را برای سفری بدون زمان مشخص به این شهر ترغیب کند. 

شهر هشتم

اشتاین آیم غاین

اشتاین آم غاین در سوئیس 

تنها توصیف مناسبی که برای اشتاین آم غاین منصفانه به نظر می‌رسد، این است که این شهر ساخته دست آشپزی بی‌نظیر یا یکی از خدایگان باستان فراموش‌شده است. زیبایی اشتاین آم غاین در سادگی‌های أن و ساختمان‌هایی با نیم‌تراس‌های بسیار زیبا است که این ایده را در ذهن‌تان تداعی می‌کند که گویی از درون اثر نقاشی آب‌رنگ بی‌نظیری بیرون آمده است. این زیبایی‌ها در کنار یکدیگر ترکیبی خارق‌العاده از استایل‌ها و رنگ‌ها را به وجود آورده است که در کنار هم به صورتی عجیب کار می‌کنند و نما و انرژی بی نظیری را به شما منتقل می‌کنند. این عناصر و زیبایی‌ها با وجود تمایزی که از یکدیگر دارند، هماهنگی بی‌نظیری را به وجود آورده‌اند که اشتاین آم غاین را به شهری هیپنوتیزکننده تبدیل می‌کند.

شهر‌های معرفی شده در این لیست جاذبه‌هایی بسیار بیشتر از آنچه در اینجا گفته شد، در خود پنهان کرده‌اند. شکلات مترادف با شادی، آرامش و خرسندی است و توصیف این شهر‌ها با شکلات با هدف توصیف حس و حال بازدید از این شهر‌ها انجام شده است. 

مطالب مرتبط:

منبع ecophiles

دیدگاه