بهترین هتل های جهان با طراحی مبتنی بر حیوانات

مریم آقائی
مریم آقائی پنجشنبه، ۲۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۰
بهترین هتل های جهان با طراحی مبتنی بر حیوانات

اگر از دوست‌داران حیوانات باشید احتمالاً ترجیح می‌دهید در هنگام سفر در هتلی اقامت کنید که اثراتی از حیوانات در طراحی آن وجود داشته باشد. در اقصانقاط دنیا هتل‌هایی با این ویژگی وجود دارند.

چه عاشق سگ‌ها باشید و چه دوست‌دار پاندا، هتل‌هایی وجود دارند که این علائق شما را مهم تلقی کرده و در طراحی هتل از آن کمک گرفته‌اند. به مناسبت روز جهانی حیوانات در این مقاله هشت هتل برتر جهان را معرفی می‌کنیم که حیوانات در طراحی آن‌ها حرف اول را می‌زنند. از هتلی با شکل سگ گرفته تا اتاق‌های آفریقایی و سوئیت هلو کیتی (Hello Kitty)، همگی محل‌هایی هستند که به‌طور اغراق‌آمیز به علائق خود برسید.

۱. کلبه آفریقایی  (Makanyane Safari Lodge)

فیل

این هتل در محلی قرار گرفته که زیست بوم طبیعی شیر، پلنگ، بوفالو، کرگدن سیاه و سفید و فیل است. بنابراین ممکن است در حالی که در اتاق در حال استراحت هستید، یکی از آن‌ها را ببینید که در حال عبور از جلوی پنجره‌ی اتاق شما است.

۲. مهمان‌خانه سگی، آیداهو، آمریکا (Dog Bark Park Inn)

سگ

این مهمان‌خانه دوستدار سگ بودن را به شیوه ای کاملا متفاوت در نظر گرفته است.  ساختمان متعلق به فردی است که با اره برقی فعالیت هنری انجام می‌دهد و آن را به‌صورت یک سگ شکاری ساخته است. مهمانان که می‌توانند حداکثر ۴ نفر باشند از طریق بدنه‌ی سگ شکاری و از طبقه‌ی دوم وارد مهمان‌خانه می‌شوند. این مهمان‌خانه به مهمانان اجازه می‌دهد حیوانات خود را به داخل ساختمان بیاورند.

۳. خانه زرافه، نیاروبی، کنیا (Giraffe Manor)

زرافه

ایده‌ی اصلی خانه‌ی زرافه به سال‌های دهه‌ی ۱۹۳۰ برمی‌گردد، زمانی که اروپاییان در جست‌و‌جوی جذابیت‌هایی آفریقا به این منطقه سفر می‌کردند. جالب‌ترین ویژگی این منطقه حضور ساکنان بومی این منطقه است، یعنی زرافه‌ها.

آن‌ها معمولا، با کمک گردن دراز خود، سرشان را از پنجره‌ها به داخل اتاق‌ها می‌کشاندند، مخصوصا در زمان وعده‌های غذایی تا شاید بتوانند در غذا مهمان گردشگران شوند.

۴. لُژ مخصوص حیوانات دیزنی، فلوریدا، آمریکا (Disney's Animal Kingdom Lodge)

دیزنی

گوشه‌ای از آفریقا را می‌توان در مرکز فلوریدا در این منطقه، مشاهده کرد. محدوده‌ی این هتل در گوشه‌ای از دنیای دیزنی والت در زمینی به مساحت ۴۳ هکتار قرار گرفته و حیواناتی همچون زرافه، گورخر و دیگر حیوانات را در خود جا داده و شما از پنجره اتاق‌تان در هتل می‌توانید آن‌ها را ببینید.

۵. هتل جمالا در میان حیات وحش، کَنبِرا، استرالیا (Jamala Wildlife Lodge)

پلنگ

این هتل که در کنار باغ وحش ملی و آکواریون کنبرا قرار گرفته است، ۱۸ اتاق را در اختیار کسانی قرار می‌دهد که علاقه دارند در نزدیکی حیوانات وحشی زندگی کنند. در اتاق‌های این هتل گاهی تنها به‌اندازه‌ی یک دیوار شیشه‌ای با حیواناتی چون خرس قهوه‌ای، خرس بنگالی، خرس زرد مالایی، شیر، یوزپلنگ، میمون یا کفتار فاصله دارید. برخی از انواع اقامت در این هتل شامل اقامت در خانه درختی برای دیدن زرافه یا خانه‌های جنگلی هم می‌شود. همه حیوانات در این محدوده تحت حفاظت هستند و بر زندگی آن‌ها نظارت می‌شود.

۶. لُژ جنوبی اقیانوس، جزیره‌ی کانگورو، استرالیا (Southern Ocean Lodge)

آب

کمتر هتلی مانند این هتل است که بتواند در عین آرامش حیات وحش را به شما بنمایاند. این هتل در بالای خلیج هانسون در جنوب غرب جزیره‌ی کانگورو قرار گرفته و در واقع آخرین نقطه در بین استرالیا و آنتارستیکا (Antarctica) است. در این جزیره حیواناتی چون شیر دریایی، خوک آبی، کوآلا، کانگوروی قرمز و البته کانگورو در طول ۴۵۰۰ کیلومتر ساحل جزیره قابل‌مشاهده هستند، چون زیست بوم طبیعی آن‌ها است.

۷. هتل کِیو، توکیو، ژاپن ( Keio Plaza Hotel)

کیتی

اتاق‌هایی با طراحی هلو کیتی را می‌توانید به‌صورت سوئیت‌هایی با دو اتاق در هتل کیو در زادبوم کیتی یعنی توکیو، رزرو کنید.  در این اتاق‌ها همه چیز اثراتی از کیتی دارد، حتی سرویس‌های اتاق و منوی غذا. ساندویچ‌های منوی غذا به ظاهری شبیه کیتی به شما تحویل داده می‌شوند.

۸. مهمان‌خانه پاندا، سی‌شوآن (Sichuan)، چین 

پاندا

این هتل که طراحی پاندا در آن غالب است، در کوهپایه‌های کوهستان اِمی قرار دارد. نقاشی‌های دیواری و نقاشی‌هایی با طراحی خرس‌های خزدار، بالش‌هایی به‌شکل گوش پاندا و اسباب‌بازی‌هایی به‌شکل پاندا، همه و همه چیزهایی هستند که در این هتل خواهید داشت. واقعا هتلی مخصوص دوست‌داران پاندا است.

مطالب مرتبط:

دیدگاه