هانوی در یک نگاه

صدیقه شجاعی
صدیقه شجاعی جمعه، ۳ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۰
هانوی در یک نگاه

هانوی پایتخت و دومین شهر بزرگ کشور ویتنام است که هزاران سال پیش توسط چینی‌ها به وجود آمده است و بیشتر جاذبه‌های توریستی کشور ویتنام نیز در این شهر قرار دارد.

هانوی در استان هانوی ویتنام قرار دارد و به عنوان پایتخت کشور، مملو از ساختمان‌ها و بناهای تاریخی است که بیشتر آن‌ها یادگار جنگ‌های ویتنام هستند. این شهر آسیایی همچنین مدت مدیدی تحت سلطه فرانسویان بوده و به همین دلیل، عنوان شهری با آمیزه‌ای از معماری شرقی و غربی را از آن خود کرده است. هانوی معروف به شهر ۱۸ دریاچه حیرت‌انگیز، در سمت راست رودخانه رد ریور (Red River) و در آغوش طبیعتی بی‌نظیر قرار گرفته است و در ۱,۷۶۰ کیلومتری شمال هوشی مین و ۱۲۰ کیلومتری غرب «های فونگ» قرار دارد. علاوه بر این، ساختمان‌های تاریخی، دریاچه‌های چشم‌نواز و پارک‌های زیبای فراوانی نیز در این شهر وجود دارد.

هانوی

این شهر با مساحت ۳۳۲۹ کیلومتر مربع، مهد تاریخی ۳۰۰۰ ساله است که ۶٫۷ میلیون نفر جمعیت از ملیت‌ها و قومیت‌های مختلف با مذاهب مختلف در آن زندگی می‌کنند. اکثر ویتنامی‌ها به زبان خمر (Khmer)، زبان کامبوج و جمعیت اندکی نیز به زبان انگلیسی و ماندارین مسلط هستند.

هانوی، آب و هوای نیمه استوایی گرم و مرطوب دارد و میزان بارندگی آن زیاد است. در واقع این شهر آب و هوای معمول مناطق شمالی ویتنام را دارد و دارای ۴ فصل متمایز است. اینکه کدام فصل را برای سفر انتخاب کنید، به اهداف شما از سفر بستگی دارد؛ به اینکه قصد دارید کدام جاذبه‌ها را ببینید و چه کارهایی در طول سفر انجام دهید. اگر دنبال آب و هوای خنک‌تر هستید، بهترین زمان سفر در بهار یا پاییز است.

هانوی

از جاذبه‌های هانوی می‌توان به دریاچه هوان کیم (Hoan Kiem Lake)، معبد انگوک (Ngoc Son Temple)، موزه زندان هوا لو (Hoa Lo Prison)، محله قدیمی هانوی (Hanoi Old Quarter)، معبد لیتراچر (The Temple of Literature)، موزه مردم شناسی ویتنام (Vietnam Museum of Ethnology)، معبد چوآتران کواک (Chua Tran Quoc)، مقبره هو چی مین (Ho Chi Minh Mausoleum)، کاخ رئیس جمهوری هو چی مین (Ho Chi Minh Presidential Palace)، کلیسای جامع سنت خوزه (St. Joseph’s Cathedral) و... اشاره کرد. هر چند که غذاهای سنتی و خیابانی هانوی به تنهایی یکی از جاذبه‌ی مهم گردشگری این منطقه است.

در تور هانوی از جشن‌هایی نظیر جشن سال نوی ویتنامی در اواخر ژانویه و اوایل فوریه، فستیوال کو لوآ (Co Loa) در اواسط پاییز، فستیوال بهاری لو مات (Le Mat) نیز لذت ببرید.

بهترین سوغاتی‌های هانوی را می‌توانید در محله‌ی قدیمی شهر و نواحی اطراف آن پیدا کنید؛ سوغاتی‌هایی نظیر محصولات ابریشمی، گلدوزی‌های دستی، محصولات کاغذی Do، چای نیلوفر، میوه‌های خشک ویتنامی (O Mai)، پیراهن سنتی بلند ویتنامی (Ao Dai)، صنایعی از جنس بامبو، محصولات اقلیت‌های قومی از جمله انواع لباس، منسوجات دست بافت سنتی، کیف، نقاشی، صنایع دستی چوبی و اشیای سرامیکی را بخرید و به عزیزان خود هدیه دهید.

مطالب مرتبط:

منبع wikipedia kojaro

دیدگاه