۱۰ حقیقت جالب در مورد جام جهانی 2018 روسیه

سارا حسینقلی‌زاده
سارا حسینقلی‌زاده شنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۰
۱۰ حقیقت جالب در مورد جام جهانی 2018 روسیه

در دسامبر ۲۰۱۰ میزبانی جام جهانی فوتبال 2018 به روسیه داده شد. این مسابقات از ۲۴ خرداد تا ۲۴ تیر برگزار می‌شوند. این بازی‌ها در استادیوم‌های ۱۱ شهر در روسیه انجام خواهد شد. 

این روزها تب جام جهانی بالا گرفته و تورهای جام جهانی روسیه و تورهای ترکیبی روسیه از پرفروش‌ترین تورها هستند. اما آیا در مورد حقایق جالب در مورد جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه اطلاعی دارید؟

روسیه برای اولین بار میزبان مسابقات جام جهانی خواهد بود. مسابقات جام جهانی 2018 روسیه، ۲۴ خرداد تا ۲۴ تیر ماه ۱۳۹۶ برگزار می‌شوند. بازی‌ها در یازده شهر مسکو، سن پترزبورگ، یکاترینبورگ، کازان، سامارا، ولگوگراد، نیژنی نووگورود، سارانسک، روستوف نا دونو، کالینینگراد و سوچی انجام خواهد شد. ۳۲ تیم در این مسابقات شرکت می‌کنند که ایران در گروه B مسابقات در کنار پرتغال، اسپانیا و مراکش است. نماد مسابقات گرگی به نام زابی واکا است. روسیه میزبان جام کنفدراسیون‌های ۲۰۱۷ نیز خواهد بود.

۱. در دوم دسامبر ۲۰۱۰، روسیه برای اولین بار در تاریخ، اجازه‌ی میزبانی مسابقات جام جهانی فوتبال را یافت. فینال مسابقات در ۱۴ و ۱۵ جولای سال ۲۰۱۸ برگزار خواهد شد.

۲. ۳۲ تیم در این مسابقات شرکت خواهند کرد. روسیه و ۱۳ تیم ملی از قاره‌ی اروپا خواهند بود. (روسیه به دلیل میزبان بودن در مسابقات به طور اتوماتیک در لیست این تیم‌ها قرار گرفت)، ۵ تیم ملی از قاره‌ی آفریقا خواهند بود و ۵ تیم از آسیا و ۵ تیم از آمریکای جنوبی و ۳ تیم از کونکاکاف در این مسابقات حضور دارند.  

۳. مسابقات فوتبال در ۱۱ شهر برگزار خواهند شد:

مسکو جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه

مسکو (میزبان مسابقات فینال نیز خواهد بود) (Moscow)

مسکو جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه

سن پترزبورگ (Saint Petersburg)

سن پترزبورگ جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه

یکاترینبورگ (Ekaterinburg) 

یکاترینبورگ جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه

کازان (Kazan)

قازان جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه

سامارا (Samara)

سامارا جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه

ولگوگراد (Volgograd)

ولگوگراد جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه

نیژنی نووگورود (Nizhny Novgorod)

نیژنی نووگورود جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه

سارانسک (Saransk)

سارانسک جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه

روستوف نا دونو (Rostov-on-Don)

روستوف نا دونو جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه

کالینینگراد (Kaliningrad)

کالینینگراد جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه

سوچی (Sochi)

۴. از ۱۷ ژوئن تا ۲ جولای ۲۰۱۷، روسیه میزبان جام کنفدراسیون‌های فوتبال بود. ۸ تیم در این مسابقات شرکت کردند: روسیه به عنوان کشور میزبان جام جهانی فوتبال 2018، آلمان به عنوان قهرمان جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴، استرالیا به عنوان قهرمان جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵، شیلی به عنوان قهرمان کوپا آمریکای ۲۰۱۵، مکزیک به عنوان قهرمان جام کونکاکاف ۲۰۱۵، نیوزیلند به عنوان قهرمان جام ملت‌های اقیانوسیه ۲۰۱۶، پرتغال به عنوان قهرمان جام ملت‌های اروپا ۲۰۱۶ و کامرون به عنوان قهرمان جام ملت‌های آفریقا ۲۰۱۷ تیم‌های راه یافته در این مسابقات بودند.

 ۵. مسابقات جام کنفدراسیون‌ها در استادیوم‌های چهار شهر برگزار شد. کازان و سوچی میزبان رقابت‌های مرحله‌ی نیمه نهایی بودند. استادیوم اسپارتاک در مسکو میزبان مسابقات نیمه نهایی برای تعیین سومین جایگاه بود. سن‌پترزبورگ نیز میزبان اولین مسابقات نیمه نهایی و مسابقات فینال بود.

۶. در اکتبر ۲۰۱۴، فیفا از نشان مخصوص جام جهانی رونمایی کرد که به شکل یک جام زیبا و شکیل طراحی شده است. تم اصلی جام جهانی روسیه به شکل یک رویا و کشف فضای کیهانی است که از طریق حرکات پرنده‌های آتشین اشتیاق گروهی را به نمایش می‌گذارد و در این بین شاهد حرکات قومی و ماتریوشکاها نیز خواهیم بود.

۷. گرگی به نام «زابیواکا» (Wolf Zabivaka) به عنوان نماد جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه انتخاب شد. این نماد از طریق نظرسنجی اینترنتی برگزیده شد.

زابی واکا جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه

۸. ۲۰,۰۰۰ داوطلب برای شرکت در فرآیند مدیریت و میزبانی در مسابقات جام کنفدراسیون‌ها و جام جهانی فوتبال در روسیه همکاری خواهند کرد. آن‌ها برای ۲۰ نوع فعالیت آموزش داده خواهند شد. ۵۰۰۰ داوطلب برای میزبانی جام کنفدراسیون‌های ۲۰۱۷ و ۱۵,۰۰۰ داوطلب برای میزبانی جام جهانی ۲۰۱۸ انتخاب شدند.

۹. جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ در هر یک از این شهرها توسط سفیران این شهرها برگزار خواهد شد. سفیران این شهرها از بین افراد مشهوری که در آن شهرها به دنیا آمده‌اند یا به نحوی ارتباطی با آن شهر دارند، انتخاب شده‌اند. 

۱۰. در کنار مسابقات فوتبال، مهمانان قادر به تماشای مسابقات از طریق «فستیوال‌های هوادارن فیفا» (FIFA Fan Fests) نیز خواهند بود. این رویدادها توسط فیفا برنامه‌ریزی می‌شوند. مناطقی برای این فستیوال‌ها اختصاص داده شده است که در آن افرادی که قادر به رفتن به استادیوم‌ها نیستند، می‌توانند در آرامش و به‌راحتی، مسابقات بین بهترین کشورهای دنیا را تماشا کنند و از تماشای آن لذت ببرند.

فستیوال هواداران فیفا

مطالب مرتبط:

منبع welcome2018

دیدگاه