۱۷ جزیره دیدنی در اروپا که مخفی مانده اند (قسمت اول)

احسان برات‌نژاد
احسان برات‌نژاد سه شنبه، ۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۰
۱۷ جزیره دیدنی در اروپا که مخفی مانده اند (قسمت اول)

دنیای پیرامون ما پر از مکان‌ها و چیز‌های ناشناخته است. گاهی اوقات مکان‌هایی را می‌توانید پیدا کنید که فوق‌العاده عالی هستند. در ادامه لیستی از چند جزیره کمتر شناخته‌شده دیده می‌شود که حتی عکس‌های آن دل‌ربا است.

تابه‌حال نام جزایر زیادی را همچون جزایر کارائیب یا مجموعه جزایر قناری را شنیده‌اید. اما مکان‌هایی هم وجود دارد که به‌دلایل مختلف از دید عموم مخفی مانده و کمتر به آن مکان‌ها سفر می‌شود. برای بنده که مکان‌های ساکت را ترجیح داده و به‌دنبال آرامش هستم، این جزایر اولین انتخاب هستند و می‌دانم که اکثرا همین نظر را دارند. در ادامه لیستی از ۱۷ جزیره‌ی دیدنی و کمتر دیده شده آمده است.

جزیره «ایزو لا مدالنا» (Isola la Maddalena)؛ ایتالیا

جزیره

یکی از چیزهای عجیبی که در مورد این جزیره‌ی زیبا با صورت پرزرق‌وبرق خود دیده می‌شود، این است که این جزیره از خانواده‌ی جزایر «ساردینیا» (sardinia) است که در منطقه‌ی «ایزو لا مدالنا» در کشور ایتالیا قرار دارند و با اینکه یکی از ۶۰ مکان‌هایی است که در این منطقه قرار دارد، اما باز هم به نسبت مسافران زیادی به این جزیره می‌روند. افرادی که از اینجا بازدید می‌کنند، اکثرا جماعت سرمایه‌دار و ثروتمند هستند. بیشتر این افراد برای آرامش و استراحت کردن به این مکان سفر می‌کنند. این منطقه به سواحل زیبا و آب‌های فیروزه ای، خرابه‌های به جامانده از رومی‌ها و شرایط ایدئال خود برای زندگی و حتی استراحت کردن مشهور است.

جزیره‌ «پانتلریا» (Pantelleria)؛‌ایتالیا

جزیره

برای طرفداران فیلم و سریال، جزیره پانتلریا یادآور فیلم «ترکش بزرگ‌تر» (biger splash) با هنرنمایی «تیلدا سئینتون» (tilda swinton) و «رالف فینس» (ralph fiennes) خواهد بود و قطعا با شنیدن نام این جزیره به یاد این فیلم خواهند افتاد. جزیره‌ی پانتلریا از معدود مکان‌هایی است که در دریای مدیترانه خیلی کمتر شناخته شده و به نسبت باقی جزایر، بازدید‌کنندگان کمتری نیز دارد و موضوع عجیب اینجا است که این جزیره با جزایر «سیسیلی» (Sicily) و «تونیسیا» (که به مروارید سیاه مدیترانه معروف است) فاصله‌ی زیادی هم ندارد!.

این مکان پر از پستی و بلندی و خالی از جمعیت زیاد است و بیشتر تبدیل شده به مکانی برای مسافرت بازیگرانی که به‌دلیل خجالتی بودن‌شان نمی‌خواهند در آخر هفته‌ی خود کسی آن‌ها را ببیند.

متاسفانه این جزیره هیچگاه نتوانسته است که بازار انبوه را به خودش جذب کند.

جزیره «کاستلوریزو» (kastellorizo)؛ یونان

جزیره

جزیره کاستلوریزو یکی از کوچک‌ترین و زیباترین جزایری است که مردم در آن ساکن هستند. برای مسافرت به این جزیره واضح است که می‌توان با کشتی به آنجا رفت، اما از آنجایی که افرادی هستند که در آنجا زندگی می‌کنند، می‌توان به‌صورت هوایی هم به آنجا سفر کرد.

قایق‌های کوچکی تعبیه شده‌اند که می‌شود شما را در بین این جزایر کوچک این طرف و آن‌طرف ببرند یا از آن ساده‌تر به‌علت نزدیکی جزایر به هم می‌توانید به آنجا شنا کنید!

ضمنا فیلم «mediterraneo» هم در این مکان فیلم‌برداری شده است.

جزیره‌ «سالینا» (salina)؛ ایتالیا

جزیره

تا این قسمت اکثر جزایری که دیدیم مکانی برای فیلم‌برداری فیلم‌های معروف بوده است. جزیره سالینا هم جز همین جزیره‌ها است.

در بین جزایر خدای باد‌ها یا همان ائولوس (Aeolian)، جزیره‌ی سالینا هم مکانی است که فیلم «postino» که بعدها برنده‌ی جایزه‌ی اسکار هم شد، اینجا فیلم‌برداری شده بود.

راه‌های زیادی در بین جزایر آتشفشانی خدای بادها وجود دارد که به‌راحتی می‌توان از «نپال» (nepales) و «مسینا» (messina) به سیسیلی رفت.

یکی از هتل‌هایی که چندی پیش در این منطقه بازسازی شد، هتل «سیگنوم» (signum) است که بازسازی آن را به‌صورت کلاسیک و زیبا انجام داده‌اند، در این هتل می‌توان خانه‌های روستایی قدیمی و درخت‌های زیتون و لیموی بزرگ را دید.

اینجا مکانی است برای افرادی که به لوازم‌خانگی قدیمی علاقه دارند و می‌خواهند این سفری بدون استرس برایشان باشد و بتوانند در آبگرم‌های اینجا به آرامش برسند و به‌خوبی از آن استفاده کنند.

جزیره‌ «بندور» (de bendor)؛ فرانسه

جزیره

جزیره بندور توسط «پاول ریچارد» (paul richard) میلیونر در دهه‌ی پنجاه خریداری شد. این جزیره‌ای بود که هیچ کسی در آن زندگی نمی‌کرد و در آن زمان این کج‌بینی پاول را می‌رساند. این کج‌بینی در آینده تبدیل به یکی از بروزترین و زیباترین مکان‌ها در جنوب فرانسه شد.

امروزه این جزیره تبدیل به یکی از مکان‌هایی شده است که در تعطیلات، همه به آنجا می‌روند.

استودیو‌های خوانندگان، بازی‌های تنیس و انواع ورزش‌های آبی کارهایی است که می‌توان انجام داد.

جزیره‌ «مگانیسی» (meganisi)؛ یونان

جزیره

جزیره مگانیسی یکی از آرام‌ترین و کوچک‌ترین جزایر وابسته به مستعمره‌ی یونان است .

برای رفتن به این جزیره کافی است که از سمت ساحل «لفکاس» (lefkas)، به «پروسا» (prevesa) پرواز کنید و سپس بعد از یک ساعت استفاده از جاده و مسیرهای آبی خود را به مگانیسی برسانید.

سواحل زیادی در این جزیره وجود دارد، اما این جزیره به پیاده‌روی‌های رویایی خود معروف است.

بعد از رفتن به این جزیره‌ی زیبا، بهتر است بدانید که بهترین مکان برای یافتن هتل، نزدیکی اسکله است.

مجموعه جزایر «سیز» (Cies)؛ اسپانیا

جزیره

مردم ساکن در آنجا جزایر سیز را «گالیک‌های کارائیبی» (Galician Caribbean) نام‌گذاری کردند و یافتن چرایی این مسئله آن‌قدر هم مشکل نیست.

در سواحل این منطقه چیز خاصی نمی‌بینید و کاملا شبیه به بقیه سواحل هستند.

این منطقه از «مونتیاگودو» (Monteagudo) تا جزایر «فارو» (faro) به‌اندازه‌ی ۱۲۰۰ متر کشیده شده و ساحل «روداز» (Rodas) یزرگ‌ترین ساحل مجموعه جزایر سیز از نظر طول است.

قایق‌هایی که مراجعه‌کنندگان را از «بایاگزاس» (Baixas) در تابستان به اینجا می‌آورند، در اسکله لنگر می‌اندازند و به‌راحتی افراد به کنار سواحل رفته و روی ماسه‌ها دراز کشیده و تمام روز کوچک‌ترین تکانی به خود نمی‌دهند.

جزیره «ویز» (vis)؛ کرواسی

جزیره

جهانگردی در سفرنامه‌ی خود این منطقه را «جزیره‌ی ویز بهترین مکان برای کارهای شرور جیمز باند» خواند.

در ادامه نوشته است:

درست است که ترجیح می‌د‌هم موتور‌سیکلتی ساده به‌جای ماشین استون مارتین برانم، اما به‌محض اینکه به رانندگی در جاده اصلی این جزیره پرداختم، آرامش و هوایی که در آن منطقه احساس کردم، در ذهنم یکی از موسیقی‌های متن فیلم‌های جیمزباندی، نقش بست و دائما در سرم پخش می‌شد و احساس جیمزباند بودن را داشتم.

امکان نداشت که در آن جزیره‌ی زیبا به این فکر نباشم که هر لحظه ممکن است این صدا را بشنوم که «منتظر شما بودیم، جناب باند» (اشاره به یکی از گفت و گو‌های یکی از مجموعه فیلم‌های جیمز باند).

به پایان این قسمت از مقاله رسیدیم.

کدام جزیره‌ی موردعلاقه‌ی شما است؟

مطالب مرتبط:

منبع تلگراف

دیدگاه