بازگشتن کشتی های کروز به جزایر کارائیبی آسیب‌دیده از طوفان های ماریا و ایرما

زینب موحدی
زینب موحدی شنبه، ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۴
بازگشتن کشتی های کروز به جزایر کارائیبی آسیب‌دیده از طوفان های ماریا و ایرما

خطوط کشتیرانی کروز تصمیم گرفته‌اند به کارائیب و جزایری که به شدت از طوفان‌های ماریا و ایرما آسیب دیده‌اند، برگردند.

لس‌آنجلس تایمز گزارش داده است که «خطوط کشتیرانی کارناوال» (Carnival)، «رویال کارابین اینترنشنال» (Royal Caribbean International) و «هلند آمریکا» (Holland America)، همگی، در حال برنامه‌ریزی برای کشتیرانی و توقف در بندرگاه‌های کارائیب هستند.

شاید نتوان به روال گذشته برای کشتیرانی در این دریا برنامه‌ریزی کرد؛ بنابراین کشتی‌های کروز باید برای بررسی خطوط آبی به صورت مستقیم با آژانس مسافرتی یا خط کروز خود در تماس باشند.

خط کشتیرانی کارناوال در ماه نوامبر به بندرهای «گراند ترک» (Grand Turk) و «پورتوریکو» (Puerto Rico) برمی‌گردد و در ماه ژانویه نیز در «سنت توماس» (St. Thomas) و «سنت مارتین» (St. Martin) توقف می‌کند. رویال کارائیب و هلند آمریکا هم در حال برنامه‌ریزی هستند تا در ماه ژانویه سفری به سنت توماس داشته باشند.

بیشتر بنادر اکنون باز هستند و متخصصان این صنعت از مسافران می‌خواهند که سفر خود را به این بندرها لغو نکنند. این موضوع از اهمیت اقتصادی توریست‌ها در این منطقه حکایت دارد.

«میشل پیج» (Michele Paige)، رئیس انجمن کشتیرانی کروز فلوریدا – کارائیب به «هرالد میامی» (Miami Herald) می‌گوید:

ما به سختی تلاش می‌کنیم تا برنامه‌های سفر کشتی‌ها را برقرار کنیم، چون می‌دانیم که حیات آن مناطق به این موضوع بستگی دارد.

با توجه به لیست دقیقی که در سایت «کروز کریتیک» (Cruise Critic) منتشر شده است، بندرها در «کی وست» (Key West)، «باهاما» (Bahamas)، «جمهوری دومینیکن» (Dominican Republic) و «سنت لوسیا» (St. Lucia) و چند بندر دیگر باز هستند و می‌توان از آن‌ها برای مقاصد تجاری استفاده کرد.

طوفان ایرما

کشتی‌های کروز نقش مهمی در حمل‌ونقل محموله‌ها دارند و با انجام کارهای امدادی و کمک به تخلیه جزایر می‌توانند کمک زیادی به بازسازی جزایر کارائیب کنند.

مطالب مرتبط:

دیدگاه