آنالاسکا تحت سیطره عقاب های سرسفید

صدیقه شجاعی
صدیقه شجاعی جمعه، ۱۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۰
آنالاسکا تحت سیطره عقاب های سرسفید

آنالاسکا (Unalaska) شهر کوچکی در آلاسکا است که هر طرف سر را بچرخانید، شاهد عقاب‌های سر سفید زیادی خواهید بود که برای خود جولان می‌دهند.

جزیره آنلاسکا در بخش جنوبی آلاسکا و انتهای دریای برینگ واقع شده است و با جمعیتی کمتر از ۵۰۰۰ نفر به عنوان بزرگ‌ترین شهر در جزایر الوشن (Aleutian) محسوب می‌شود. می‌توان گفت که این شهر نمونه‌ای کلاسیک از طبیعتی خیره‌کننده در سراسر آلاسکا است و البته عقاب‌های سرسفید هم را نباید فراموش کنیم.

آنالاسکا

این پرندگان به همان اندازه کبوترهای نیویورک آزاردهنده هستند. اول فکر می‌کنید که شاید هواپیمایی از فراز آسمان در حال عبور است، ولی بعد متوجه می‌شوید که این‌ها عقاب‌های سرسفید هستند! همانطور که شاید شما در شهرتان با مشکل موش‌ها در کوچه‌ها، کبوترها در پیاده‌روها یا هجوم ملخ‌ها دست و پنجه نرم ‌کنید، آنالاسکا درگیر مشکل عقاب‌ها است.

آنالاسکا

تعداد عقاب‌ها به حدی است که حتی می‌توان در یک محدوده کوچک چند کیلومتر مربعی از جزیره شاهد ۶۰۰ عقاب باشید. علت تعداد غیرطبیعی این عده عقاب هم به موقعیت شهر آنالاسکا برمی‌گردد که مکانی عالی برای تهیه غذای این پرندگان است.

اگرچه این پرندگان بخشی از زندگی روزمره ساکنان هستند، اما گاهی اوقات می‌توانند مشکلات بزرگی ایجاد کنند. این عقاب‌ها مثل کبوتر، کوچک نیستند و چنگال و نوکی تیز دارند، در عین حال بدون هیچ واهمه‌ای برای غذای خود می‌جنگند و از جوجه‌های خود دفاع می‌کنند.

آنالاسکا

یکی از شهروندان حتی گزارش کرده بود که هنگام قدم زدن مشغول خوردن یک پیتزا بوده که یک عقاب سرسفید پایین آمده، غذایش را از دستش گرفته و برده است، در این ماجرا او زخمی شد و نیاز به بخیه کردن زخم‌اش داشت. راه حل این مشکل چیست؟ در واقع طبق قانون حمایت از عقاب سرسفید در سال ۱۹۴۰ این مشکل هیچ راه حلی ندارد.

آنالاسکا

جزیره آنالاسکا مختص به عقاب‌های سرسفید است، اما جزایر متعددی وجود دارند که گونه‌های خاصی از حیوانات آنجا را تسخیر کرده‌اند. اگر به دنبال یک ماجراجویی خطرناک هستید سری به جزیره مار یا Ilha da Queimada Grande بزنید که در نزدیکی ساحل برزیل قرار دارد. در این جزیره می‌توانید گونه‌ی مارهایی را ببیند که در هیچ کجای دیگر وجود ندارند.

آنالاسکا

تقریبا بین ۲ تا ۴ هزار افعی در این جزیره ۴۳۰ هزار متر مربعی ساکن هستند و با توجه به سم بسیار قوی که دارند، ارتش برزیل اجازه بازدید مردم از این جزیره را نمی‌دهند. اگر هم به دنبال تجربه‌ای کم خطرتر هستید به جزیره اوکونوشیما (Ōkunoshima) ژاپن بروید و از تماشای خرگوش‌ها لذت ببرید. در صورتی که تماشای گربه‌ها را ترجیح می‌دهید از جزیره تاشیروجیما (Tashirojima) ژاپن دیدن کنید.

آنالاسکا

مطالب مرتبط:

منبع curiosity

دیدگاه