تصاویر خیره کننده از سراسر جهان در شب را به تماشا بنشینید (قسمت دوم)

سحر ارجمند
سحر ارجمند سه شنبه، ۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۰
تصاویر خیره کننده از سراسر جهان در شب را به تماشا بنشینید (قسمت دوم)

عکاسی در شب، موضوعی است که عکاسان همواره به آن علاقه‌مند هستند و آن را یک چالش می‌دانند. بهترین تصاویر در شب از دید نشنال جئوگرافی را در این مقاله تماشا کنید.

با غروب خورشید و فرا رسیدن شب، عکاسان با چالش‌های جدید و هیجان‌انگیزی مواجه می‌شوند. تکنیک‌هایی مثل نور ماه، ستارگان، نوردهی طولانی، رسم نور و مسیرهای نورانی را برای ثبت تصاویر در شب امتحان می‌کنند. یک عکس عالی، ترکیبی از نور، ساختار و زمان است. حال آن که با افزودن مکان‌های زیبا و تجربیات گوناگون فرهنگی، می‌توان تصاویر زیبا و منحصربه‌فردی را ایجاد کرد. در ادامه‌ی قسمت اول از این مقاله عکس‌های زیبا و خیره‌کننده‌ای از سراسر جهان در شب را به شما نشان خواهیم داد. با دیدن این عکس‌ها می‌توانید، شلوغی خیابان‌های شهرهای بزرگ در ساعات اوج را احساس و در بازار سنتی بانکوک گردش کنید و به مراسم تابوت عهد در اتیوپی بروید.

کیوتو، ژاپن

کیوتو، عکاسی در شب

عکاس: تاکویا هیگوچی (Takuya Higuchi)

هیگوچی می‌گوید:

یکی از شبهای ماه ژانویه بود. در حال ثبت بارش برف در کیوتو بودیم. برف کل شهر را پوشانده بود و من آن چشمانداز را در یک عکس یکنواخت ثبت کردم تا آرامش آن را نشان دهم. معبدی که در عکس مشاهده میکنید، در اصل معبد «توجی» (Toji) است که در فهرست میراث جهانی یونسکو هم ثبت شده است.

بیشتر بخوانید:

توکیو، ژاپن

کیوتو، عکاسی در شب

توکیو، عکاسی در شب

عکاس:‌ تونی بورنز (Tony Burns)

عکسی گرفته شده از میان چراغانی‌های زمستان در توکیو از مسافری تنها که وارد ایستگاه «شینجوکو» (Shinjuku) میشود.

بیشتر بخوانید:

توکیو، عکاسی در شب

عکاس: میتجا کوبال (Mitja Kobal)

کوبال می‌گوید:

من در یک دهه به‌دلایل مختلفی به ژاپن سفر کردم و متوجه شدم که استفاده از ماسک، محبوبیت بسیاری در آنجا دارد. معمولا این ماسک‌ها برای جلوگیری از سرایت بیماریهایی مانند سرماخوردگی یا حفاظت در برابر تب یونجه استفاده میشوند، اما اخیرا ممکن است دلیل آن فرار، مخفی شدن یا ناشناس ماندن هم باشد. این عکس در خط متروی «یامانوته» (Yamanote)، یکی از خطوط اصلی حمل و نقل در توکیو، گرفته شده است. زنی با زدن یک ماسک، چهرهی خود را در مقابل لنز دوربین پوشانده است و یک ارتباط چشمی با دوربین برقرار میکند، چیزی که در ژاپن بسیار معمول است.

بیشتر بخوانید:

توکیو، عکاسی در شب

عکاس: ترو آرایا (Teruo Araya)

این عکس در مرکز خرید «کیته» (KItte) در توکیو گرفته شده است. کیته، یک مرکز تجاری است که در آن بخشی از ساختمان اداری پست مرکزی سابق توکیو، حفظ و بازسازی شده است.

آرایا می‌گوید:

مردم با علاقهی مشترکی نسبت به محصولات از این فروشگاه دیدن میکنند، ولی یکدیگر را نمیشناسند و نسبت به یکدیگر بیتفاوت هستند. من این وضعیت را از راه دور تماشا میکردم، با خودم فکر میکردم آنجا بخش کوچکی از یک شهر است که در آن علاقه و بیتفاوتی با هم ترکیب شده است.

بیشتر بخوانید:

منطقه شینجوکو، توکیو، ژاپن

توکیو، عکاسی در شب

عکاس: ریچارد وندگریند (Richard Vandegriend)

تصویر بالا از خیابانی شلوغ در توکیو است.

ریچارد می‌گوید:

نور ساختمانها آنقدر زیاد بود که مجبور شدم از فیلترهای تیره (ND) استفاده کنم تا سرعت شاتر کاهش یابد. با این روش یک حس جنبش در میان عابران پیاده ایجاد شده که مخاطب با دیدن آن میتواند زندگی شلوغ در توکیو را تجربه کند.  

بیشتر بخوانید:

یوکوهاما، ژاپن

یوکوهاما، عکاسی در شب

عکاس: موکوتو ایگاری (Mokoto Igari)

این تصویر از «برج لندمارک» (Landmark Tower) در «یوکوهاما» (Yokohama) در شب گرفته شده است.

ایگاری می‌گوید:

در فاصلهای دور از شهر یوکوهاما، در ساعات شب در توکیو، آسمان‌خراشها و چرخفلکهای یوکوهاما را دیدیم. در روز عکسبرداری، در آنجا جشنوارهای به نام «جشنواره افتتاحیه بندرگاه» در حال برگزاری بود. از اینرو، توانستیم از تماشای آتشبازی زیبا لذت ببریم.

بیشتر بخوانید:

چی‌چی‌بو، ژاپن

ژاپن، عکاسی در شب

عکاس: ترو آرایا «TERUO ARAYA»

عکس در شهر چی‌چیبو، استان سایتاما در ژاپن گرفته شده است. «چیچیبو» (Chichibu) به دریای ابر شهرت دارد. غالبا یک مه غلیظ از نیمه شب تا صبح اتفاق میافتد و در نهایت به یک دریای ابر تبدیل میشود. چراغهای شهر مانند یک جواهر در جعبهی جواهر میدرخشند.

بیشتر بخوانید:

یوبیماتسو، ژاپن

ژاپن، عکاسی در شب

عکاس: مونتاکا یاماماتو «MUNETAKA YAMAMOTO»

با دیدن چراغ‌های این شهر از بالا، گویی که فرشی نورانی پهن کردهاند.

بیشتر بخوانید:

آکسوم، اتیوپی

اتیوپی، عکاسی در شب

عکاس: ASIER ALKORTA

زنان بسیاری، لباس مذهبی اتیوپی (Netela) را به تن کردهاند و منتظر حرکت و نمایش تابوت عهد در آکسوم هستند. روایات سنتی مسیحیت قبطی بر پایهی عبادت و احترام به تابوت عهد استوار است. به گفتهی مردم اتیوپی، مراسم عهد در کلیسای سنت ماری، در آکسوم برگزار می‌شود. این شی مقدس، ۳۰۰۰ سال پیش توسط شاه منلیک اول (Menelik I) از اورشلیم به اتیوپی آورده شده است.

بیشتر بخوانید:

شنژن، چین

چین، عکاسی در شب

عکاس: وی وی شائو (WEIWEI SHAO)

شائو می‌گوید:

هوا صاف بود و هیچ بادی نمیوزید. دریا، چراغ‌های شهر را منعکس میکرد. بسیار آرام و زیبا بود. ناگهان برق صاعقهای در آسمان صاف نمایان شد، در واقع صاعقه در مکانی دورتر از آنجا اتفاق افتاده بود. خوشبختانه، اتفاقی آشکار بود، چراکه آگاه شدن از چنین وضعیتی در بین چینیها رایج نیست. تصور کنید، هر روز وضعیت آب و هوا، پدیده‌ای هیجانانگیز باشد. خالصانه امیدوارم که مردم بتوانند از محیط‌ زیست بهتر مراقبت کنند. شهرمان را دوست دارم.

بیشتر بخوانید:

جوجینگ، چین

چین، عکاسی در شب

عکاس: هوآ ژیو «HUA ZHU»

این عکس در جوجینگ، روستای باستانی کوچکی در چین، گرفته شده است. جوجینگ به گردترین روستای چین شهرت دارد. در آخرین روز جشن سال نو چینی، در این روستا جشن سنتی رقص اژدها برگزار می‌شود.

بیشتر بخوانید:

دبی، امارات متحده عربی

دبی، عکاسی در شب

عکاس: آرکادیوس اف «ARKADIUSZ F»

این عکس از برج خلیفه، بلندترین ساختمان جهان در دبی، گرفته شده است.

بیشتر بخوانید:

زاگرب، کرواسی

کرواسی، عکاسی در شب

عکاس: فیلیپ مینیس «PHILLIP MINNIS»

این عکس از میدان «بان یلاچیچ» (Ban Jelačić) در زاگرب در زمان کریسمس گرفته شده است.

فیلیپ مینیس می‌گوید:

از پنجره‌ی اتاقی در طبقهی ششم هتل «دوبرونیک» (Dubrovnik)، واقع در نزدیکی میدان، از این صحنه عکس گرفتم.

بیشتر بخوانید:

بنگلور، هند

هند، عکاسی در شب

عکاس: نخیل راسیواسیا «NIKHIL RASIWASIA»

هدف از زندگی، کنترل ذهن نیست، بلکه هماهنگی آن است؛ رسیدن به رهایی در آینده نیست، بلکه بهترین استفاده از آن در حال است؛ و درک حقیقت، زیبایی و خوبی در ذهن نیست، بلکه درک آن‌ها در تجربه واقعی زندگی روزمره است. خریدارانی که در خیابان در حرکت هستند، از زندگی روزمره خود در ماه رمضان در خیابان تجاری بنگلور در هند لذت میبرند.

بیشتر بخوانید:

پوسان، کره جنوبی

پوسان، عکاسی در شب

عکاس: آلبرت دراس «ALBERT DROS»

این تصویر از بلندترین ساختمان مسکونی در آسیا، ساختمان «زنیت» (The Zenith) در پوسان یکی از شهرهای کره‌جنوبی و با مجوز رسمی و اقدامات ایمنی لازم گرفته شده است.

آلبرت دراس می‌گوید:

من این عکس را در حالی گرفتم که از لبه ساختمان آویزان شده بودم. این کار را به بیماران قلبی اصلا توصیه نمیکنم. ولی وقتی از آن ارتفاع به دنیایی که در زیر پای شما است نگاه کنید، دنیا متفاوت به نظر میرسد. این موضوع، ترس را از شما دور میکند و در عوض به شما آرامش میبخشد.

بیشتر بخوانید:

کوالالامپور، مالزی

کوالالامپور، عکاسی در شب

عکاس: فردوس لطیف (Firdaus Latif)

این عکس، ترافیک سنگین در ساعات اوج در کوالالامپور، مالزی را نشان میدهد.   

 

 

مطالب مرتبط:

دیدگاه