نقاشی‌های زودگذر در دل طبیعت

صدیقه شجاعی
صدیقه شجاعی چهار شنبه، ۲۸ تیر ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۰۲
نقاشی‌های زودگذر در دل طبیعت

هنرمندی آمریکایی، نقاشی‌های زیبایی روی عناصر طبیعت می‌کشد که عمر کوتاهی دارند.

قلمروی هنر معاصر بسیار گسترده و همواره در حال تکامل است. یکی از نام‌هایی که در این زمینه حرفی برای گفتن دارد، «دیوید پوپا» (David Popa) است. این هنرمند حرفه‌ای در زمینه «هنر زمینی زودگذر» (Ephemeral Earth Art) فعالیت می‌کند و تخیل فوق‌العاده انسان را به رخ می‌کشد.

دیوید پوپا در شهر نیویورک متولد و بزرگ شد؛ علاقه به هنر خیابانی و نقاشی دیواری معاصر در سنین جوانی در او جوانه زد. کار فعلی پوپا ترکیب منحصربه‌فردی از هنر خیابانی، نقاشی دیواری و رنگ‌دانه‌های طبیعی است که منجر به خلق اینستالیشن‌هایی (هنر چیدمان‌) در مقیاس بزرگ می‌شود.

تمرکز اصلی دیوید پوپا بر جزایر منطقه نوردیک در اروپای شمالی و اقیانوس اطلس شمالی است و به‌دنبال مکان‌های دورافتاده و ماورایی می‌گردد تا پس‌زمینه‌ای منحصربه‌فرد برای هنرش فراهم ‌کند. او از رنگ‌دانه‌های طبیعی مانند زغال چوب، رنگ‌دانه‌های خاکی و پوسته‌ زمین استفاده می‌کند؛ موادی که یادآور نقاشی‌های غار در هزاران سال قبل هستند. 

آنچه که آثار دیوید پوپا را متمایز کرده، ماهیت زودگذر آن‌ها است. برخی از کارهای هنری او تنها چند روز و برخی دیگر فقط چند ماه دوام می‌آورند و سپس در محیط محو می‌شوند. نقاشی‌های شگفت‌انگیز پوپا از قیدوبندهای سنتی هنر فراتر رفته و مرز بین هنر و طبیعت را از بین برده‌اند.

هنر دیوید پوپا به ما یادآوری می‌کند که به‌رغم تفاوت‌هایمان، همگی بخشی از یک داستان هستیم و اعمال ما می‌توانند تاثیری ماندگار بر اطرافیانمان داشته باشد. همچنین آثار او ما را تشویق می‌کند تا درباره گذرا بودن زندگی، ناپایداری هنر و زیبایی جهان طبیعی بیندیشیم.

نقاشی نوزاد روی صخره‌

نقاشی یک زن روی صخره

نقاشی زن روی کوه در شب

تصویر یک زن روی کوه

نقاشی یک مرد روی زمین

نقاشی دستی پر از انگور روی زمین

نقاشی دست و انگور روی زمین

نقاشی پرتره زن روی یخ

نقاشی عقاب روی زمین

نقاشی چهره یک زن روی صخره

نقاشی نوزاد روی صخره

نقاشی پرتره روی یخ

نقاشی پرتره روی یخ

نقاشی چهره زن روی زمین ترک خورده

از تماشای هنر زیبای دیوید پوپا لذت بردید؟ با کدام اثر این هنرمند ارتباط برقرار کردید و جذابیت بیشتری برای شما داشت؟ حتما کاربران کجارو را در جریان دیدگاه خود قرار دهید.

مطالب مرتبط:

منبع awesomebyte

دیدگاه