مرتب سازی
تور تور ایران تور گلستان

تور گلستان

ارزان‌ترین تورهای گلستان از معتبرترین آژانس‌های مسافرتی را مشاهده و انتخاب کنید.

not-found

متاسفانه باتوجه به فیلترهای انتخابی شما نتیجه‌ای پیدا نشد

not-found

متاسفانه باتوجه به فیلترهای انتخابی شما نتیجه‌ای پیدا نشد

مرتب سازی

استان گلستان، یکی از زیباترین استان‌های کشور به شمار می‌رود که به‌واسطه هم‌جواری با دریای مازندران و رشته کوه‌ البرز، جاذبه‌های بسیاری را در خود جای داده است و به همین دلیل، هر ساله جمعیت زیادی از گردشگران برای بازدید از جاذبه‌های طبیعی بی‌شمار آن، راهی این خطه از کشور می‌شوند. این استان، جزو مناطق بسیار کهن ایران محسوب می‌شود؛ به‌ویژه که قدیمی‌ترین نشانه‌های تمدن بشری در ایران را می‌توان در غارهای این استان مشاهده کرد که قدمت‌شان به دوران‌ پارینه‌سنگی و نوسنگی می‌رسد. تنوع قومی زیاد نیز از دیگر ویژگی‌های این خطه از ایران به حساب می‌آید و ترکمن، بلوچ، سیستانی، مازنی، قزاق و ترک، زندگی خوبی در کنار هم دارند.

استان گلستان، از شمال با کشور ترکمنستان، از غرب با استان مازندران، از جنوب با استان سمنان و از شرق با خراسان شمالی همسایه است و گردشگران برای سفر به این منطقه می‌توانند از هواپیما، قطار، اتوبوس و خودروی شخصی استفاده کنند.

این استان، به‌طور کلی آب‌وهوای معتدلی دارد. در طول تابستان هوا تقریبا گرم و مرطوب (شرجی) می‌شود و زمستان به‌طور کلی سرد است. به این ترتیب، اردیبهشت تا اوایل تیرماه را می‌توان بهترین زمان برای سفر به این منظقه دانست. فصل پاییز هم برای سفر به این استان مناسب به نظر می‌رسد.

از جاهای دیدنی گلستان می‌توان به پارک جنگلی ناهارخوران، بازار نعلبندان، مسجد جامع گرگان، خانه‌ امیر لطیفی، کاخ موزه گرگان، آبشار شصت کلاته، پارک ملی گلستان، آبشار رنگو، باغ روس‌ها، چشمه گل رامیان و روستای زیارت اشاره کرد که بی‌شک خاطرات خوشی را برای گردشگران رقم خواهند زد.

شکم‌گردی نیز یکی از بخش‌های جذاب سفر به گلستان محسوب می‌شود؛ به‌خصوص که غذاهای محلی بسیار جذاب و خوشمزه‌ای را می‌توان در این منطقه پیدا کرد؛ نظیر مرغانه تچین، خورش ساک، ماش پتی خارش، کئی ترشک، چکدرمه، باسترمه، بروک و انواع آش و نان محلی که خاطره‌ای به‌یادماندنی از این استان را در ذهن هر گردشگری ثبت می‌کنند.

در سفر به این استان، می‌توانید سوغاتی‌های جذابی نظیر شال‌های رنگارنگ زنان ترکمن و لباس‌های محلی آن‌ها، ابریشم‌بافی، قالی ترکمن، زیورآلات ترکمنی و سوغاتی‌های خوراکی مانند حلوای آماج، سرغربیلی، نان پادرازی، جزحلوا و خاویار را به‌عنوان هدیه، برای عزیزان خود تهیه کنید.

اگر تاکنون به گلستان سفر نکرده‌اید یا به‌دنبال سفری راحت و بی‌دغدغه هستید، همیشه می‌توانید برای خرید تور ارزان گلستان به کجارو مراجعه کنید. تمام تلاش ما بر رضایت گردشکران است و از همین رو، طیف وسیعی از تور گلستان را با قیمت‌های مختلف از آژانس‌های همکار کجارو گردآوردی کرده‌ایم تا شما، متناسب با زمان و بودجه خود، دست به انتخاب بزنید.

جستجوی پیشرفته

از
تا