مرتب سازی
تور تور ایران تور کویر مصر

تور کویر مصر

ارزان‌ترین تورهای کویر مصر از معتبرترین آژانس‌های مسافرتی را مشاهده و انتخاب کنید.

not-found

متاسفانه باتوجه به فیلترهای انتخابی شما نتیجه‌ای پیدا نشد

not-found

متاسفانه باتوجه به فیلترهای انتخابی شما نتیجه‌ای پیدا نشد

مرتب سازی

راهنمای خرید تور کویر مصر

کویر مصر واقع در منطقه خور و بیابانک استان اصفهان، از بهترین مقصدهای گردشگری و طبیعت‌گردی برای دوستداران زیبایی‌های کویر است. تپه‌های شنی، شترسواری، غروب و شب‌های پرستاره جذابیتی به این منطقه داده‌ که گردشگران داخلی و خارجی را در اوقات مختلف سال به خود جلب می‌کند.

با شرکت در تورهای کویر مصر می‌توانید بدون صرف هزینه‌های زیاد یا نیاز به سفر به کشورهای دیگر، در کویر گشت‌وگذار کنید و از این طبیعت بکر لذت ببرید. در ادامه توجه شما را به نکاتی جلب می‌کنیم که اطلاع از آن‌ها می‌تواند سفر خاطره‌انگیرتری را برای شما به ارمغان بیاورد:

نکاتی که پیش از خرید تور کویر مصر باید بدانید:

تپه های پلکانی در کویر مصر

کویر مصر کجاست؟

کویر مصر در نزدیکی روستایی به همین نام در ۵۵ کیلومتری خور، در استان اصفهان واقع شده است و از روستاهای حاشیه‌ای کویر مرکزی ایران به شمار می‌آید. این کویر زیبا، توسط بخشی از سلسله جبال کوه‌های فلات مرکزی ایران از جانب غرب، جنوب غرب و جنوب شرق محاصره شده است و در گودال‌هایی طبیعی در کوهپایه‌های این کوه، تپه‌های ماسه‌ای زیبایی تشکیل شده که هدف علاقه‌مندان به کویرگردی در ایران قرار گرفته است. پیش از شهرت این روستا در میان گردشگران، اهالی آن بیشتر به کشاورزی و دامداری مشغول بودند و در کنار کاشت زعفران و گندم، به پرورش شتر نیز اشتغال داشتند اما در سال‌های اخیر و به‌خصوص در ایام گردشگری، بیشتر به مشاغل مربوط به اسکان و ارايه خدمات به گردشگران می‌پردازند.

بهترین زمان خرید تور کویر مصر

هوای کویری به گرمای طاقت‌فرسای روز . سرمای استخوان‌سوز شب معروف است. از همین رو نه در فصل‌های گرم سال و نه در فصل‌های سرد، نمی‌توان به آن سفر کرد. اگر قصد دارید هم در روز از کویر لذت ببرید و هم شب‌هنگام غرق سکوت بی پایان و آسمان پرستاره آن شوید، بهتر فصل‌هایی را برای سفر انتخاب کنید که وضعیت آب‌وهوا معتدل می‌شود مانند اسفند و فرودین یا مهر و آبان. اما چنانچه قصد شب‌مانی در کویر ندارید و برای اقامت شبانه به اقامتگاهی مجهز به وسایل گرمایشی می‌روید، می‌توانید هر روزی از سراسر فصل‌های پاییز و زمستان را برای سفر خود انتخاب کنید.

اما بهتر است از سفر به کویر در فصل‌های گرم مانند نیمه دوم بهار و فصل تابستان دوری کنید. با اینکه دمای هوا در شب این دو فصل بسیار مطبوع و لذت‌بخش است، اما گرمای روز ممکن است موجب گرمازدگی شما یا همراهاننتان شود و سفر را به کام شما تلخ کند.

اقامت در کویر مصر

کویر مصر

در تورهای کویر مصر، برای اقامت گزینه‌های مختلفی پیش روی شماست. اگر از علاقه‌مندان به اقامت در کمپ باشید، می‌توانید سراغ آن دسته از تورهای طبیعت‌گردی بروید که اقامت در کمپ‌های مجهز کویری را برای شما فراهم می‌کنند. اگر دوست‌ دارید در اقامتگاه‌های بومگردی باشید و زندگی در میان مردم محلی را تجربه کنید، می‌توانید سراغ تورهایی بروید که با اقامت در یکی از ده‌ها اقامتگاه روستاهای نزدیک به کویر مصر برنامه‌ریزی شده‌اند. اگر هم سفری کلاسیک و با هیجان کمتر را ترجیح می‌دهید، می‌توانید هتل‌های سنتی که در شهر خور یا دیگر شهرها قرار دارند را برگزینید.

تور کویر مصر با اقامت در کمپ

برخی آژانس‌های حرفه‌ای برگزار کننده تورهای طبیعت‌گردی برنامه پیاده‌روی در کویر را برگزار می‌کنند و اقامت در این تورها به صورت کمپ گروهی است و با اقامت در چادر همراه است. در صورت شرکت در این تورها لازم است تجهیزات لازم مانند کیسه خواب، زیرانداز و... همراه داشته باشید. برخی از برنامه‌های سفر نیز شامل پیاده‌روی زیادی نیست و تنها برای تجربه هیجان‌انگیز شب کویر، یک شب از اقامت تور در کمپ کویری انجام می‌شود تا گردشگران فرصت داشته باشند از سکوت و آسمان پرستاره کویر در کنار آتش لذت ببرند.

تور کویر مصر با اقامت در اقامتگاه بومگردی

در سال‌های اخیر و با ترویج صنعت گردشگری و علاقه روزافرون اهالی سفر به مناطق کویری، اقامتگاه‌های بومگردی زیادی در اطراف کویر مصر و دیگر روستاهای منطقه خور و بیابانک افتتاح شدند. اقامتگاه بومگردی «بارانداز» در روستای فرحزاد، نزدیک‌ترین فاصله را به کویر مصر دارد و قدیمی‌ترین اقامتگاه بومگردی این ناحیه است. در روستاهای مصر و فرحزاد چندین اقامتگاه بومگردی دیگر نیز قرار دارد که اگر هدف شما یا برنامه سفر تور شما صرفا گشت‌و‌گذار در کویر مصر باشد، این اقامتگاه‌ها می‌توانند از بهترین گزینه‌های اقامتی باشند. بیشتر این اقامتگاه‌ها تفریخاتی همچون شترسواری، سافاری و... را نیز در اختیار مهمانان خود قرار می‌دهند.

در فواصل اندک از این دو روستا اقامتگاه‌های بومگردی بسیاری در ناحیه خور و بیابانک قرار دارند که از میان آن‌ها می‌توان به «آتشونی» در روستای گرمه اشاره کرد که اولین اقامتگاه بومگردی ایران است. روستاهای بیاضه، مهرجان، عروسان، ایراج، چاه ملک و شهرهای خور و فرخی که در شعاع ۱۵۰ کیلومتری از کویر مصر قرار دارند، انواع گوناگونی از اقامتگاه‌های بومگردی را برای اقامت گردشگران در خود جای داده‌اند.

تور کویر مصر با اقامت در هتل

برخی از آژانس‌های مسافرتی برای آسایش بیشتر گردشگران، اقامت در هتل را برای مسافران خود ترتیب می‌دهند. هتل سنتی تی‌دا در روستای فرحزاد قرار دارد که نزدیکترین «هتل» به کویر مصر است و پس از آن هتل «بالی» نزدیک‌ترین هتل منطقه به کویر مصر است که یک هتل سنتی در فاصله ۵۰ کیلومتری است و در شهر خور قرار دارد.

کهکشان راه شیری در کویر مصر

خدمات رایج در تور کویر مصر

تورهای کویر مصر اغلب برنامه سفر مشخص و از پیش تعیین شده ای دارند و به صورت گروهی برگزار می شوند. هرچند که شما همواره می‌توانید با پرداخت هزینه بیشتر، درخواست تور انفرادی با برنامه اختصاصی را از آژانس‌های مسافرتی داشته باشید. تورهایی که بازدید از کویر مصر را در برنامه سفر خود دارند بر دو قسم هستند:

  • تورهایی که صرفا به اقامت در کویر مصر، گشت‌و‌گذار در کویر و انجام فعالیت‌های تفریحی مربوط به کویر همچون راهپیمایی، شترسواری، سافاری و... می‌پردازند.
  • تورهایی که به بازدید از جاذبه‌های تاریخی-فرهنگی یا طبیعی استان‌های مرکزی ایران همچون یزد و اصفهان می‌پردازند و کویر مصر در کنار جاذبه‌های دیگر، یکی از بازدیدهای تور است.

در هر دو صورت، در تورهای کویر مصر علاوه بر وسیله نقلیه و اقامت، همراهی راهنمای حرفه‌ای نیز در بسته خدمات سفر گردشگران لحاظ می‌شود چرا که بازدید از کویر بدون راهنمای مجرب امکان‌پذیر نیست و خطرات بسیاری برای گروه مسافران به همراه دارد.

در خصوص وعده‌های غذایی، در اکثر تورهای کویر مصر، برای صرف وعده‌های غذایی با محل اقامت یا رستوران هملهنگ می‌شود و ممکن است هزینه تمام وعده های غذایی به عهده تور باشد یا آژانس تنها بعضی وعده‌ها را تقبل کند. اگر در تورهایی ثبت‌نام کنید که برنامه کویرنوردی و اقامت در کمپ کویری را دارند، ممکن است گروه تدارکات، وعده‌های غذایی را از مواد اولیه تازه در محل تهیه کند یا از شما خواسته شود که برای بعضی از وعده‌ها، غذای فاسدنشدنی همراه خود بیاورید.

سایر خدمات تفریحی تورهای کویر مصر همچون سافاری، شترسواری و... معمولا به صورت اختیاری است و هزینه آن‌ها به صورت جداگانه در محل دریافت می‌شود.

جستجوی پیشرفته

از
تا