مرتب سازی
تور تور ایران تور خوزستان

تور خوزستان

ارزان‌ترین تورهای خوزستان از معتبرترین آژانس‌های مسافرتی را مشاهده و انتخاب کنید.

not-found

متاسفانه باتوجه به فیلترهای انتخابی شما نتیجه‌ای پیدا نشد

not-found

متاسفانه باتوجه به فیلترهای انتخابی شما نتیجه‌ای پیدا نشد

مرتب سازی
استان خوزستان که در جنوب غربی کشور واقع شده، از جنوب با خلیج‌فارس هم‌جوار است و مرکز آن، شهر اهواز است. این استان، به‌لحاظ تاریخی جزو کهن‌ترین سرزمین‌های ایران به شمار می‌رود؛ به‌خصوص که قدیمی‌ترین سکونت‌گاه‌های فلات ایران را می‌توان در این استان پیدا کرد. همین پیشینه‌ی تاریخی درخشان باعث شده است که آثار باستانی فراوانی در این منطقه وجود داشته باشد؛ مانند زیگورات چغازنبیل و سازه‌های آبی شوشتر که در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده‌اند. اگر برای سفر به خوزستان برنامه‌ریزی می‌کنید، باید بدانید که نقاط مرکزی و جنوب غربی استان خوزستان، در ۶ ماه اول سال گرم هستند و دمای هوا در روزهای گرم تابستان به ۵۰ درجه سانتی‌گراد می‌‌رسد؛ با این حال در نیمه دوم سال و ایام نوروز، هوا بسیار مناسب و خنک می‌شود؛ پس این ایام را برای سفر به خوزستان انتخاب کنید. بازدید از جاهای دیدنی خوزستان نظیر آبشارهای شوشتر، دهکده تفریحی - توریستی زراس، بازار عبدالحمید اهواز، زیگورات چغازنبیل، برج کلاه فرنگی شوشتر، بازار کاوه اهواز، بقعه براء بن مالک و موزه‌ی هنرهای معاصر اهواز را حتما در برنامه سفر خود بگنجانید. مردم این سرزمین، با توجه به پوشش گیاهی، آب‌وهوا و شرایط اقلیمی، برنامه‌ی غذایی ویژه‌ای دارند که در نوع خود جالب و لذیذ است؛ به‌طوری که در این استان و توابع آن بیش از ۱۰۰ مدل غذای محلی و بومی تهیه می‌شود. پس در سفر به خوزستان، خوراکی‌های خوشمزه‌ای مثل قلیه ماهی، فلافل، اوپیوزی، برشک، حمیس توله، ماسووا، آش ارده، میگو پلو، دال عدس و باقله توحه را امتحان کنید و از طعم فراموش نشدنی آن‌ها لذت ببرید. تا در خوزستان هستید، سوغاتی‌های معرکه آن را فراموش نکنید و انواع خرما، کلوچه‌ محلی، حلواشکری، مرکبات و صنایع دستی متعددی چون عبا و احرامی، قلم‌نی، گلیم و کپوبافی را برای عزیزان خود، هدیه ببرید. سفر به سرزمینی که بیش از ۲۵۰۰ سال قدمت دارد، می‌تواند در برنامه هر گردشگری قرار بگیرد. پس اگر شما نیز برای بازدید از این منطقه ترغیب شده‌اید، از کجارو کمک بگیرد و با انتخاب تور خوزستان، لذت این سفر را برای خودتان دوچندان کنید؛ به‌ویژه که ما بهترین و ارزان ترین تور خوزستان را از آژانس‌های همکار کجارو، یک‌جا تقدیم شما کرده‌ایم تا با فراغ بال دست به انتخاب تور موردعلاقه‌تان بزنید.

پرسش‌های متداول

انتخاب تور خوزستان از کجارو چه مزیتی برای من دارد؟

کجارو فهرستی از بهترین تورهای آژانس‌های مسافرتی معتبر را به شما معرفی می‌کند و امکان مقایسه قیمت و امکانات و خدمات آن‌ها را برای شما فراهم می‌کند تا با کمک کجارو بتوانید بهترین تور را به صورت مستقیم، از آژانس برگزارکننده خریداری کنید.

چگونه بهترین تور خوزستان را انتخاب کنم؟

روی لینک بالا کلیک کنید تا فهرستی از بهترین تورهای خوزستان را ببینید. هر ردیف معرف یک پکیج تور خورستان است که در بازه زمانی اعلام شده یک یا چند تاریخ اجرا دارد و قیمت آن نیز نسبت به هتل انتخابی شما متغیر است. با مقایسه قیمت‌ها و خدمات مختلف، می‌توانید بهترین تور خوززستان را انتخاب و خریداری کنید.

ارزان ترین فصل سفر به خوزستان چه موقع است؟

خوزستان در بیشتر اوقات سال از دمای هوای نسبتا بالایی برخوردار است. اما با توجه به اینکه در فصل تابستان به دلیل گرمای طاقت‌فرسا، تعداد گردشگران این استان کاهش پیدا می‌کند، خدمات گردشگری نیز با افت قیمت مواجه هستند.

بهترین زمان سفر به خوزستان چه موقع است؟

مناطق مرکزی و جنوب غربی استان در هفت ماه اول سال گرم و تاحدودی شرجی است، به طوری که در اواسط تابستان دما به ۵۰ درجه سانتی‌گراد می‌رسد. اما در ۵ ماه آخر سال و نوروز هوا بسیار مناسب است و تنها در اواسط زمستان هوا کمی رو به سردی می‌رود.

جستجوی پیشرفته

از
تا