مرتب سازی
تور تور داخلی

تور داخلی

ارزان‌ترین تورهای داخلی از معتبرترین آژانس‌های مسافرتی را مشاهده و انتخاب کنید.

not-found

متاسفانه باتوجه به فیلترهای انتخابی شما نتیجه‌ای پیدا نشد

not-found

متاسفانه باتوجه به فیلترهای انتخابی شما نتیجه‌ای پیدا نشد

مرتب سازی

کشور ایران، هفدهمین کشور وسیع دنیا است که تقریبا یک سیزدهم آن را آب و مابقی را خشکی تشکیل میدهد. در تقسیمات سیاسی، ایران جزو منطقه خاور میانه دستهبندی میشود و در تقسیمات گردشگری، آن را جزو کشورهای جنوب غرب آسیا برمیشمارند. ایران دومین کشور پرجمعیت خاورمیانه پس از مصر و دومین کشور پهناور خاورمیانه پس از عربستان سعودی است.

ایران به ۳۱ استان تقسیم میشود که مرکز هر استان، غالباً، بزرگترین و پر جمعیتترین شهر آن استان به شمار میرود. تنوع قومی و زبانی مردم ایران در هر استان با استان دیگر متفاوت است و دیدن آداب و رسوم اقوام مختلف و آشنایی با پیشینه فرهنگی هریک، بر جذابیتسفر در ایران میافزاید. شرایط جغرافیایی و تنوع اقلیمی نیز موجب شده تا ایران در میان کشورهای چهارفصل دنیا قرار بگیرد و گردشگران بتوانند در هر فصلی، از گرمترین هوا تا سردترین را در یکی از شهرهای ایران تجربه کنند. از یخبندانهای اردبیل تا آبهای نیمه گرم خلیج فارس در فصل زمستان و از خنکای ارتفاعات ییلاقی کوهستانها تا گرمای کویر لوت در فصل تابستان، همه و همه لذت سفر و چشیدن تنوع آب وهوایی را دوچندان میکنند.

پیشینه تاریخی و باستانی ایران نیز زبانزد جهانیان است. فلات ایران از دورههای پیش از تاریخ، عصر سنگ و عصر فلز، گذرگاه و سکونتگاه انسان بوده است. قدیمیترین آثار یافت شده در ایران، قدمت سکونت انسان در منطقه را به ۲۰۰ هزار سال پیش میرساند. همچنین در دوره تاریخی و در فراز و نشیبهای بسیار، بیش از ۳۰ حکومت مختلف در خلال بیش از ۲۵۰۰ سال، بر ایران حکمرانی کردهاند.

وجود تورهای مختلف به مقاصد گوناگون ایران، سفر شما به گوشه و کنار کشور عزیزمان را آسانتر میکند. از گیلان و مازندران تا آذربایجان و یزد و شیراز و اصفهان؛ از خراسان و سیستان و بلوچستان تا هرمزگان و خوزستان و کردستان. کجارو به شما کمک میکند تا بهترین تورهای آژانسهای مسافرتی معتبر به هرجای ایران را باهم مقایسه کنید و تور دلخواه را خریداری کنید.

 

پرسش‌های متداول

انتخاب تور ایرانگردی از کجارو چه مزیتی برای من دارد؟

کجارو فهرستی از بهترین تورهای آژانس‌های مسافرتی معتبر را به شما معرفی می‌کند و امکان مقایسه قیمت و امکانات و خدمات آن‌ها را برای شما فراهم می‌کند تا با کمک کجارو بتوانید بهترین تور را خریداری کنید.

چگونه بهترین تور ایرانگردی را انتخاب کنم؟

روی لینک بالا کلیک کنید تا فهرستی از بهترین تورهای داخلی را ببینید. هر ردیف معرف یک پکیج تور داخلی است که در بازه زمانی اعلام شده یک یا چند تاریخ اجرا دارد و قیمت آن نیز نسبت به هتل انتخابی شما متغیر است. با مقایسه قیمت‌ها و خدمات مختلف، می‌توانید بهترین تور داخلی را انتخاب و خریداری کنید.

بهترین زمان برای ایرانگردی و سفرهای داخلی چه موقع است؟

با توجه به تنوع آب و هوایی و اقلیمی در ایران، بهترین زمان سفر به هر منطقه با مناطق دیگر متفاوت است. ولی به طور کلی می توان اردیبهشت و خرداد را بهترین زمان سفر در ایران دانست. در این زمان از سال، از سرمای ارتفاعات کاسته شده و مناطق کم‌ارتفاع نیز هنوز به اوج گرما نرسیده‌اند و تقریبا تمام شهرها هوای مطبوع، معتدل و نشاط آور بهاری را پشت سر می‌گذارند.

جستجوی پیشرفته

از
تا