مرتب سازی
تور تور ارمنستان

تور ارمنستان

ارزان‌ترین تورهای ارمنستان از معتبرترین آژانس‌های مسافرتی را مشاهده و انتخاب کنید. (۳۵ تور)

مرتب سازی
کشورهای انگشت‌شماری در جهان با تاریخی به قدمت، پیچیدگی و تلخی ارمنستان وجود دارند. این کشور کوچک با مساحتی کمتر از ۳۰ هزار کیلومتر مربع در شمال‌غرب کشور، دارای مرزهای مشترک با ایران است و در عین حال همسایه کشورهای ترکیه، گرجستان و جمهوری آذربایجان نیز محسوب می‌شود. این سرزمین کوهستانی از زمستان‌هایی سرد و تابستان‌هایی گرم برخوردار است. فصل‌های بهار و پاییز که گرمای هوا در اوج خود نیست، فصول معتدل و بهترین زمان برای سفر به این کشور کوچک به‌شمار می‌آیند.

ارمنستان، باوجود وسعت کم، آثار تاریخی و باستانی متنوع و فراوانی دارد. به‌دلیل پیشگامی ارمنستان در پذیرش مسیحیت به‌عنوان دین رسمی، صومعه‌ها و کلیساهای باستانی این کشور از قدمتی بسیار بیشتر از سایر کلیساهای جهان برخوردار است. کلیسای جامع اچمیادزین، اولین کلیسای ارمنستان است که در سال ۳۰۳ و تنها دو سال پس‌از پذیرش دین مسیحیت در این کشور، بنا و در سال ۴۸۰ بازسازی شد.

پیشینه‌ی ۴۵۰۰ ساله‌ی این کشور، معماری جذاب و متفاوت، غذاهای دلپذیر و صنایع هنری و دستی زیبا از عوامل جذب گردشگر به این کشور محسوب می‌شوند. رصدخانه‌ی کاراهنج که به‌نام استون‌هنج ارمنستان نیز شناخته می‌شود و یکی از اولین سازه‌های ساخت دست بشر روی کره‌ی زمین است، صومعه‌ی گغارد (به‌معنی سرنیزه) با معماری منحصربه‌فرد خود که در دل صخره‌های گرانیتی دره‌ها بنا شده است، دریاچه‌‌ی سوان، بزرگ‌ترین دریاچه‌ی منطقه‌ی قفقاز، کلیسای جامع زوارتنوتس یا معبد ویرانه‌ها که از آثار باستانی ثبت‌شده در فهرست میراث جهانی یونسکو است، از جمله‌ جاهای دیدنی ارمنستان محسوب می‌شوند.

ارمنستان، مقصدی است که از شنیدن تاریخ آن شگفت‌زده، از دیدن چشم‌اندازهای طبیعی آن مسحور و از خونگرمی و مهمان‌نوازی اهالی آن مشعوف خواهید شد. ایرانیان برای سفر به ارمنستان نیازی به اخذ ویزا ندارند و امکان سفر زمینی به ارمنستان نیز مهیا است. اگر قصد سفر به ارمنستان و پایتخت آن، ایروان، را دارید، می‌توانید در کجارو فهرستی جامع از انواع تور ارمنستان را مشاهده کنید.

جستجوی پیشرفته

از
تا
not-found

متاسفانه باتوجه به فیلترهای انتخابی شما نتیجه‌ای پیدا نشد

not-found

متاسفانه باتوجه به فیلترهای انتخابی شما نتیجه‌ای پیدا نشد