معروف‌ترین آهنگ‌های شمالی را در سفر گوش کنید

بخش تبلیغات
بخش تبلیغات یکشنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۰۰
معروف‌ترین آهنگ‌های شمالی را در سفر گوش کنید

سفر با موسیقی لذتش دوچندان می‌شود؛ به‌خصوص اگر در سفر به شمال آهنگ‌های محلی را گوش کنیم. در ادامه بیشتر درباره موسیقی جاده و سفر بخوانید.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ کجارو در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد

یکی از لذت‌های سفر گوش دادن به موسیقی است که تاثیری آن بر روح و روان انسان را کسی نمی‌تواند، کتمان کند. موسیقی در زمان سفر لذت و آرامش شما را چندین برابر می‌کند. اگر وظیفه خطیر رانندگی را انجام می‌دهید یا اینکه از پرواز می‌ترسید و دچار استرس و ترس شده‌اید این نکته را در نظر بگیرید که موسیقی می‌تواند، بعد روانی انسان‌ها را تقویت و با استرس مبارزه می‌کند.

گوش دادن به موسیقی‌های مخصوص سفر می‌تواند هرگونه حس منفی و استرس را از بین ببرد. با گوش دادن به موسیقی ذهن شما آرامش پیدا می‌کند و امور سفر خود را می‌توانید در ذهن خود برنامه‌ریزی کنید. موسیقی باعث می‌شود در طول سفر بتوانید، غذا بخورید. با خرید بلیط اتوبوس تهران رشت می‌توانید جاذبه‌های گردشگری رشت را ببینید و آهنگ‌های محلی شمالی را در طول سفر گوش دهید.

توصیه‌هایی برای شنیدن موسیقی در سفر

طبق پژوهش‌ها و نظر کارشناسان گوش دادن به برخی از موسیقی‌ها باعث ایجاد امنیت، حواس جمعی و تمرکز بیشتر برای راننده می‌شود و گوش دادن به برخی از آهنگ‌ها سرعت رانندگی را افزایش می‌دهد. در سفرهای جاده‌ای باید آهنگ‌های که نت‌های بالاتر را دارند، گوش دهید.

سفرهای جاده‌ای نوعی سفر ماجراجویی محسوب می‌شوند. به همین دلیل باید موسیقی‌هایی را گوش دهید که آرامش را به شما القا کنند و باعث ترشح آدرنالین در شما شوند. برای سفر جاده‌ای موسیقی‌هایی که از نوع بی‌کلام هستند و در نواختن آن‌ها از گیتار استفاده می‌شوند را باید گوش دهید. با خرید بلیط اتوبوس رشت به تهران می‌توانید این‌گونه موسیقی‌ها را گوش دهید و سفری لذت‌بخش داشته باشید.

موسیقی‌های مناسب برای سفرهای جنگلی

موسیقی‌های مخصوص سفر بهترین انتخاب برای یک سفر جنگلی هستند. اگر بعد از مدتی به هیاهو و جنب‌وجوش نیاز دارید تا کمی ریلکس شوید بهترین انتخاب برای شما سفرهای جنگلی است. اگر می‌خواهید در حالت ریلکس بمانید باید آهنگ‌های مخصوص سفرهای جنگلی را گوش دهید. موسیقی‌‌های مخصوص سفر‌های ساحلی شامل موسیقی‌هایی آرام و هماهنگ با صدای امواج دریا و موسیقی‌هایی با ریتم فرح‌بخش و شاد می‌شوند. شما با گوش دادن به این موسیقی‌ها شادی و انرژی زیادی به دست می‌آورید.

نتایج انجام شده در مورد گوش دادن موسیقی هنگام رانندگی

طبق تحقیقاتی که پژوهشگران چینی انجام داده‌اند رانندگان در شرایط ترافیکی متوسط تا سنگین، تاریکی و تنهایی بیشتر موسیقی گوش می‌دهند. این پژوهش نشان می‌دهد نوع موسیقی و سطح صدا روی برانگیختگی احساسات تاثیر مهمی دارد. یافته‌های این پژوهش ارتباط بین موسیقی و نحوه رانندگی را نشان می‌دهد. برخی آهنگ‌های پاپ و راک بر نحوه رانندگی بدترین تاثیر را دارند.

نتایج این پژوهش نشان می‌دهد آهنگ‌هایی با تمپو (ضرب‌آهنگ) روی نحوه رانندگی تاثیر منفی می‌گذارند و هورمون کورتیزول که با استرس مرتبط است را کاهش می‌دهد و افراد عکس‌العمل‌های پرخطری را با شنیدن این آهنگ‌ها از خود نشان می‌دهند.

در سفرهای طولانی گوش دادن به موسیقی خوب از خواب‌آلودگی جلوگیری می‌کند و ذهن افراد را روی جاده متمرکز خواهد کرد و باعث بالا رفتن سطح هوشیاری می‌شود. در اینجا این نکته را در نظر بگیرید که با صدای بلند موسیقی گوش نکنید؛ چون باعث حواس پرتی خواهد شد. موسیقی با صدای زیاد روی افزایش ضربان قلب تاثیر‌گذار است و هیجانات را تحریک می‌کند.

رپورتاژ معروف‌ترین آهنگ‌های شمالی را در سفر گوش کنید

برخی آهنگ‌های شمالی برای گوش دادن در سفر

در سایت‌های مختلف آهنگ‌های شمالی شاد زیادی وجود دارد که از برخی آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دانلود آهنگ شاد شاه برار دو محمد کجوری
 • آهنگ شاد مازنی علیرضا رحمیم پور بچه مازندران
 • آهنگ مازنی شاد میلاد فضلی هلاک
 • آهنگ جواد عباسی تولید
 • آهنگ مازنی دنیا ندیمه تره ولله ندیمه

برخی از ژانرهای موسیقی باعث عدم تمرکز رانندگان و بی‌اختیاطی آن‌ها می‌شود. آهنگ‌های تند و با صدای حدود ۱۲۰ تا ۱۳۰ دسی بل باعث تخلفات رانندگی، پرخاشگری، خطای راننده، عدم دقت، اشتباه در محاسبات می‌شود‌. از نظر آهنگ، ریتم و علمی موسیقی روی تحریک احساسات مغز تاثیر‌گذار هستند. با گوش دادن به موسیقی مغز هورمون دوپامین ترشح می‌کند به همین دلیل هم‌ذات پنداری و احساس رضایت را به شما می‌دهد.

برای سفرهای جاده‌ای باید آهنگ‌هایی که به‌نوعی آدرنالین در شما را ترشح می‌کنند را گوش دهید. به‌ترتیب اولویت موسیقی‌های مناسب سفر شامل گزینه‌های زیر می‌شوند:

 • موسیقی‌های باکلام محلی
 • آهنگ‌های باکلام
 • آهنگ‌های با کلام موسیقی کلاسیک ایرانی
 • موسیقی‌های بی کلام فیوژن (تلفیقی)
 • موسیقی‌های پاپ
 • موسیقی‌های سمفونی مانند چایکفسکی، برامس، دبوسی، هایدن، موتزارات، باخ و بتهوون

سخن پایانی

یکی از لذت‌های سفر گوش دادن به موسیقی است که تاثیر بسیار مهمی روی روح و روان انسان دارد. انتخاب نوع موسیقی یکی از نکات مهمی است که در هنگام گوش دادن به موسیقی باید رعایت شود؛ چون برخی از موسیقی‌ها تاثیر مهمی روی امنیت رانندگی دارند و برخی دیگر از آهنگ‌ها باعث به خطر افتادن رانندگی می‌شوند. با خرید بلیط اتوبوس تهران رشت و خرید بلیط اتوبوس رشت به تهران می‌توانید موسیقی‌های شاد و لذت‌بخشی را بشنوید.

مطالب مرتبط:

دیدگاه