چمدانتان را برای سفر به مسکو و لندن ببندید!

بخش تبلیغات
بخش تبلیغات شنبه، ۲۱ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۰۰
چمدانتان را برای سفر به مسکو و لندن ببندید!

در این مطلب با جاذبه‌های تاریخی و گردشگری شهرهای مسکو و لندن و بخشی از اصول فرهنگی این شهرها آشنا خواهیم شد.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ کجارو در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

 سفرکردن به نقاط دوردست همیشه خوب است. دیدن فرهنگ‌ها، اجتماعات و روش زندگی مردم از نزدیک، تفاوت زیادی با شنیدن یا دیدن آن‌ها از طریق رسانه‌های اجتماعی دارد. دو شهر دوردستی که سفر به آن‌ها توصیه می‌شود، لندن و مسکو هستند. با تهیه پرواز تهران مسکو و حضور در این شهر روسی می‌توانید با آداب‌ورسوم، جاذبه‌های تاریخی و گردشگری و روش فرهنگی مردم این منطقه از نزدیک آشنا شوید. همچنین با تهیه پرواز تهران لندن  و سفر به این شهر اروپایی نیز با جاذبه‌های متفاوت و زندگی مردم در این شهر آشنا خواهید شد. البته پیشنهاد می‌کنم قبل از بستن چمدان‌ها برای رفتن به این دو شهر، کمی با جاذبه‌های تاریخی و گردشگری و بخشی از اصول فرهنگی آن‌ها آشنا شوید. در ادامه همراه من بمانید.

چمدان‌ها را برای سفر به مسکو ببندید

شهر مسکو به‌عنوان پایتخت روسیه، با تاریخ و فرهنگ این کشور، همراه شده است. شهری با کلیساهای متعدد و طراحی زیبا و گنبدهای رنگارنگ در کنار سایر جاذبه‌های مسکو مانند میدان سرخ، کاخ کرملین و موزه‌های دیدنی همراه شدند تا زیبایی بیشتری به مسکو بدهند.

اطلاعات عمومی درباره مسکو

این شهر روسی جمعیتی بیشتر از ۱۰ میلیون نفر دارد و ازنظر زمانی اخلاف زمانی آن با تهران چیزی حدود یک ساعت و نیم است. به‌عبارتی زمانی که بلیط تهران مسکو بگیرید و به این شهر بروید، متوجه می‌شوید که مسکو یک ساعت و نیم عقب‌تر از تهران است. زبان رسمی مردم مسکو، همان زبان روسی است و واحد پول آن روبل است. این شهر دارای آب‌وهوایی سرد در طول زمستان است. اما تابستانی بسیار گرم و مرطوب دارد. در عینِ حال بهترین زمان برای سفر به مسکو، در روزهای بهار و اواخر خرداد یا اوایل ماه ژوئن است که هوا در تعادل خوبی قرار دارد.

جاذبه‌های دیدنی مسکو

مسکو به‌عنوان پایتخت روسیه، اتفاقات تاریخی متعددی را در طول زمان، پشت سر گذاشته است. در عینِ حال این تاریخ پرفرازونشیب باعث شده که مسکو  آثار معماری و موزه‌ها و آثار تاریخی و فرهنگی، متعدد داشته باشد. کلیساهای زیبا، قصرهای تاریخی، موزه‌های دیدنی، گالری‌های هنری و ایستگاه‌های مترو مسکو، تنها بخش محدود و‌ کوچکی از جاذبه‌های این شهر دیدنی است. اما برخی از آثار دیدنی در این شهر مشهورتر و معروف‌تر هستند. در ادامه برخی از آن‌ها را باهم مرور می‌کنیم.

میدان سرخ، میدان تاریخی مسکو

این میدان تاریخی بیشتر از ۵۰۰ سال دارد و شاهد حوادث سیاسی و تاریخی متعددی در شهر مسکو بوده است. به همین دلیل برای مردم روسیه بسیار ارزشمند محسوب می‌شود و حتی تلاش می‌کنند که شکل قدیمی آن را به همان شکل نگه‌دارند و هرازچند گاهی فقط مرمت می‌شود.

کاخ کرملین

کاخ کرملین

کاخ بزرگ کرملین در سال‌های ۱۸۳۷ تا ۱۸۴۹ ساخته شده و یک گروه از معماران متخصص و باتجربه این کاخ را طراحی کرده‌اند. در زمان‌های گذشته، این کاخ بزرگ اقامتگاه تزارها در مسکو بوده است. همچنین جالب است بدانید که کاخ دارای  ۱۲۵ متر طول، ۴۷ متر ارتفاع و ۲۵ هزار متر مربع وسعت است. در عینِ حال در این مجموعه‌ ، ۹ کلیسا از قرن‌های چهاردهم تا هفدهم و بیش از ۷۰۰ اتاق وجود دارد. همچنین پنج تالار پذیرایی این مجموعه به اسم امپراتورهای گذشته‌ روسیه نام‌گذاری شده‌اند.

علاوه بر این دو اثر تاریخی  و مشهور روسیه، می‌توان از آثار تاریخی و گردشگری معروف دیگی مانند کلیسای جامع سنت باسیل، کلیسای جامع دورمیشن، موزه‌ هنرهای زیبای پوشکین، تالار نمایش بولشوی، نگارخانه ترتیاکوف (Tretyakov) و همچنین ایستگاه‌های مترو آن با جذابیت بسیار زیاد یاد کرد. باغ الکساندر، کلیسای جامع مسیح منجی، صومعه نوودویچی، اقامتگاه کولومنسکو، کرملین مسکو  و در نهایت موزه هنرهای مدرن مسکو را باید به جاذبه‌های گردشگری این شهر سرد روسی اضافه کرد.

چمدان‌هایی برای سفر به لندن!

و اما مقصد جذاب دیگری که می‌توانید به آنجا بروید  و با فرهنگ و آداب‌ورسوم واقعی و جاذبه‌های آن از نزدیک آشنا شوید، لندن است. این شهر به‌عنوان پایتخت انگلستان، در کنار رودخانه‌ تیمز قرار دارد و یکی از پربازدیدترین شهرهای دنیا، محسوب می‌شود.

لندن علاوه بر جاذبه‌های تاریخی، جاذبه‌های مدرن متناسب با فناوری و سلیقه‌های روز را در خود جای داده است. در این شهر هر چیزی که تصور کنید پیدا می‌شود. از بناهای نمادین تا رستوران‌های بین‌المللی، مراکز خرید بزرگ، پارک‌های دیدنی یا محله‌های تاریخی، معماری قدیمی و مناطق سرسبز و دینی در این شهر وجود دارند. البته بهتر است قبل از گرفتن بلیط تهران لندن کمی اطلاعات عمومی خود را درباره این شهر بالا ببرید و بعد چمدان‌ها را برای رفتن به لندن آماده کنید.

لندن، شهر هفتادودو ملت!

جالب است بدانید شهر لندن به‌عنوان یک شهر شلوغ شناخته می‌شود که افراد مختلفی از قومیت‌های متفاوت در آن زندگی می‌کنند. به عبارتی ۲۷۰ ملیت و قومیت مختلف در این شهر ساکن هستند و با بیش از ۳۰۰ زبان صحبت می‌کنند. این مقدار تنوع فرهنگی باعث شده که بر جنبه‌های مختلف زندگی در لندن تاثیر بگذارد و المان‌های مختلف فرهنگی و آداب‌ورسوم شهری مانند غذا، مد، موسیقی و مواردی مانند این‌ها را تحت‌تاثیر خود قرار دهد.

شهر لندن

اطلاعات ضروری در سفر به لندن

لندن سه ساعت و نیم از تهران عقب‌تر است. زبان رسمی این شهر، انگلیسی است و پوند استرلینگ به‌عنوان واحد پولی در لندن مبادله می‌گردد. یکی دیگر از موضوعات مهم در سفر به لندن، آشنایی با آب‌وهوا و شرایط جغرافیایی آن است. این شهر آب‌وهوای معتدل اقیانوسی دارد. بنابراین تابستان‌های گرم و زمستان‌های نه‌چندان سرد از ویژگی‌های لندن است. البته مقدار و میانگین بارش در شهر  لندن کم است ولی بسیاری از روزهای سال ابری و مه‌آلود است. با توجه به این موارد، بهترین زمان برای سفر به لندن تمام طول سال محسوب می‌شود. بله این شهر به‌دلیل برخورداری از آب‌وهوای معتدل، شهری چهارفصل محسوب می‌شود و هر زمان که برای سفر به آنجا تصمیم بگیرید، آب‌وهوای نسبتا خوبی دارد. اما بااین‌وجود، فصل بهار در معتدل‌ترین حالت خود قرار دارد و می‌توانید از دیدن بارندگی بهاری آن هم لذت ببرید.

جاذبه‌های لندن

این شهر جای خوبی برای گشت‌وگذار در بازارچه‌های یکشنبه است. تماشای مراسم تعویض گارد در کاخ باکینگهام، تئاتر، برج لندن و موزه بریتانیا در دسته جاذبه‌های دینی این شهر قرار دارند.

 

مطالب مرتبط:

دیدگاه