اعلام برنامه های مراکز فرهنگی هنری تهران به مناسبت شب یلدا

فرناز رهبران رنجبر
فرناز رهبران رنجبر سه شنبه، ۲۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۰
اعلام برنامه های مراکز فرهنگی هنری تهران به مناسبت شب یلدا

برنامه‌های مراکز فرهنگی هنری تهران به مناسبت شب یلدا با عنوان «یلدای من» اعلام شد.

برنامه‌های مراکز فرهنگی هنری تهران به مناسبت شب یلدا از ۲۸ آذر ماه تا چهارم دی ماه با توجه به اهمیت خانواده و ضرورت تمرکز بر موضوع احترام به پدر و مادر در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران برگزار می‌شود. 

سعید اوحدی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت:

برنامه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به مناسبت شب یلدا با شعار «خود به پایان می‌رسد آخر شب یلدای من» و با هدف صله رحم و دیدار با خویشاوندان، افزایش صمیمیت و نشاط در خانواده، ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی، پاسداشت آیین‌ها و سنت‌های پسندیده فرهنگی و باستانی و ارتقای فرهنگ قناعت و ساده زیستی برای شهروندان اجرا می‌شود.

«کاروان یلدای من» حرکت کاروان انار، اهدای انار و فال حافظ به شهروندان، «هم‌نشین صبح» با اجرای علی ضیا و پخش زنده از شبکه یک سیما در باغ موزه هنر ایرانی، «یلدای من» حافظ خوانی توسط سوگل مشایخی، اجرای موسیقی زنده توسط محمد معتمدی و اجرای موسیقی رسول نجفیان در پردیس تئاتر تهران از برنامه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به مناسبت شب یلدا است.

از دیگر ویژه‌برنامه‌های پیش‌بینی شده می‌توان به «چله فاتحان» تجلیل از خانواده شهدای مدافع حرم در برج میلاد تهران، «یک سبد یلدا» اهدای انار در بیمارستان‌های کودکان، پرورشگاه‌ها، مراکز بهزیستی و بیماران خاص، آسایشگاه جانبازان، خانه سالمندان و خانه شهدا، «مادران چشم‌به‌راه» دیدار سرزده از خانواده شهدای مفقودالاثر و تقدیم بسته یلدایی و «قصه‌های شب یلدا» برگزاری مسابقه داستان‌نویسی برای کودکان با موضوع شب یلدا در کتابخانه‌ها اشاره کرد.

همچنین اجرای نمایش‌های «یلدا» و «فرنگیس» در خانه سالمندان، مسابقه پازل یلدای من در سایت فرهنگسرای فناوری اطلاعات و پویش یلدا در فضای مجازی با هشتگ #یلدای_من و مسابقه های عکس و فیلم یک دقیقه‌ای با موضوع خانواده و حافظ خوانی و مسابقه کتابخوانی از دیگر برنامه‌های شب یلدای سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران خواهد بود.

اوحدی با اشاره به برگزاری هشتمین جشنواره انار «صد دانه یاقوت» در فرهنگسرای اشراق گفت:

این فرهنگسرا روزهای پنجشنبه و جمعه (۲۹ و ۳۰ آذرماه) برنامه‌های ویژه‌ای خواهد داشت که جشن یلدای ایرانی با اجرای گروه هنری حنانه، حافظ خوانی و موسیقی سنتی، جشن بزرگ شب یلدا با شاهنامه‌خوانی، استندآپ کمدی، نقالی و قصه‌گویی، شب‌نشینی یلدای هنرمندان با حضور هنرمندان، فرهیختگان و ادیبان و برنامه‌های میدانی از جمله آن‌ها است.

رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران افزود:

سراهای کودک، هنر، سلامت، کتاب و کتابخوانی، رادیو، آشپزی، ورزش و بازی و سرگرمی در این جشنواره آماده ارائه خدمات فرهنگی به شهروندان هستند.

شهروندان برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره برنامه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به مناسبت شب یلدا می‌توانند به نزدیک‌ترین فرهنگسرای محل سکونت خود مراجعه کنند یا با شماره ۱۸۳۷ تماس بگیرند.

مطالب مرتبط:

منبع ایرنا

دیدگاه