مرکز خرید رزمال تهران آتش گرفت

فرناز رهبران رنجبر
فرناز رهبران رنجبر چهار شنبه، ۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۰
مرکز خرید رزمال تهران آتش گرفت

مرکز خرید رزمال در غرب تهران و در نزدیکی منطقه چیتگر طعمه حریق گسترده شده و نیروهای آتش نشانی براساس گزارش‌های مردمی در محل آتش‌‌سوزی مستقر شده‌اند.

مرکز خرید رزمال در غرب تهران و در نزدیکی منطقه چیتگر طعمه حریق گسترده شد. عوامل آتش‌نشانی و اورژانس به محل حادثه اعزام شده‌اند.

سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی با اشاره به وقوع آتش‌سوزی در ساختمان در حال ساخت گفت:

در ساعت ۱۲:۰۲ امروز چهارشنبه این حادثه یه سامانه آتش‌نشانی شهرداری تهران اطلاع داده شد که در این راستا نیروهای آتش‌نشانی پنج ایستگاه به علاوه نردبام و تانکر و تجهیزات تنفسی به محل حادثه واقع در بزرگراه شهید خرازی بعد از بیمارستان تریتا اعزام شدند.

یک ساختمان ۲۵ طبقه در حال ساخت، محل حادثه بوده که طبقه همکف آتش گرفته و هنگام حصور آتش نشانان مشاهده شد یک موتور ژنراتور دچار حریق شده و به سقف‌های کاذب، ورق‌های mdf و بخش‌هایی از نمای ساختمان سرایت کرده است. آتش‌نشانان برای اطفای حریق وارد عمل شده و همزمان گروهی دیگر نیز برای نجات بیش از ۴۰ نفر از کارگران محبوس شده در ساختمان وارد عمل شده و آن‌ها را نجات می‌دهند که در این میان سه تن از کارگران از ناحیه دست دچار سوختگی شده بودند.

آتش‌سوزی مهار شده و عملیات جست و جو و لکه‌گیری در حال انجام است. این حادثه تاکنون مورد فوتی نداشته و علت آتش‌سوزی نیز از سوی کارشناسان بررسی خواهد شد.

مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور نیز از محبوس شدن ۵۰ نفر در داخل مجتمع تجاری در حال ساخت رز مال در پی این حادثه خبر داد و گفت:‌

در حال حاضر منتظر هستیم که بعد از اطفای حریق وارد عمل شویم. سه موتورلانس، سه دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس نیز برای امدادرسانی به مصدومان احتمالی حاضر هستند و خدمات درمانی برای مصدومان احتمالی فراهم است.

وی ادامه داد:

تاکنون دو مصدوم به بیمارستان انتقال پیدا کرده و ۱۲ نفر نیز به‌صورت سرپایی تحت درمان قرار گرفته‌اند،‌ افراد محبوس شده نیز در حال انتقال به خارج از ساختمان هستند. در صورت نیاز این مصدومان به بیمارستان تریتا که در نزدیکی این مجتمع واقع شده است، منتقل خواهند شد.

عکس کاور: عصر ایران

مطالب مرتبط:

منبع ایسنا

دیدگاه