اندونزی یکی از مقاصد جهانی قایق رانی در سپتامبر ۲۰۱۸

نگین توکلی
نگین توکلی سه شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۰
اندونزی یکی از مقاصد جهانی قایق رانی در سپتامبر ۲۰۱۸

اندونزی برنامه دارد که با انجام آماده‌سازی‌های لازم در سپتامبر سال ۲۰۱۸ یکی از مقاصد جهانی قایق‌رانی در یک رویداد ویژه باشد.

اندونزی برای شرکت بیش از صدها قایق در رویدادی ویژه در سپتامبر ۲۰۱۸ به عنوان مقصدی جهانی برای قایق‌رانی، در حال آماده‌سازی‌های لازم است.

امسال، پس از نام‌های معروف سیل سابانگ (Sail Sabang)، کاریماتا (Karimata) و بوناکن (Bunaken)، اندونزی میزبان سیل مویو تامبورا (Sail Moyo-Tambora) به عنوان نام ملی رویداد قایق‌رانی ۲۰۱۸، خواهد بود.

لالو محمد فاضل، رییس آژانس گردشگری وست نوسا تنگارا (West Nusa Tenggara) می‌گوید:

این فرصت فوق‌العاده‌ای برای ارتقای گردشگری دریایی در جزیره سامباوا (Sumbawa) است.

حدودا ۱۴۰ قایق از بیش از ۳۵ کشور در رویداد قایق‌رانی مویو تامبورا در آب‌های اندونزی، شرکت خواهند کرد. امسال شرکت‌کنندگان از داروین (بندری در مرکز ایالت سرزمین شمالی در کشور استرالیا)، استرالیا و سنگاپور در شروع این ماه، ماجراجویی خود را آغاز خواهند کرد.

این قایق‌ها در لابوئان باژو (Labuan Bajo)، فلورس، شرق نوسا تنگارا در اوایل سپتامبر گرد هم خواهند آمد و سپس سفر خود را در تاریخ هشتم سپتامبر (۱۷ شهرویر) با یکدیگر به سمت خلیج صالح (Saleh Bay)، که بخشی از منطقه شهری ساموتا (صالح، مایو، تامبورا) درجزیره سامباوا (NTB) است، شروع خواهند کرد.

رویداد قایق‌رانی در اندونزی (Sail Indonesia) از تاریخ ۸ تا ۲۲ سپتامبر (۱۷ تا ۳۱ شهریور ۱۳۹۷) برگزار خواهد شد. شرکت‌کنندگان در هر بندرگاهی که از آن گذر کنند، چند روزی را سپری خواهند کرد.

لالو گفت حداقل پنج اداره و شهر در جزیره سامباوا در ارتقای مقاصد گردشگری خود در طول رویداد مویو تامبورا ۲۰۱۸ به نام‌های سامباوا، وست سامباوا، دامپو (Dompu) و بیما و همچنین شهر بیما شرکت خواهند کرد.

حصنی جبرائیل (Husni Djibril)، مسئول سامباوا می‌گوید که انتظار دارد که رویداد قایق‌رانی مویو تامبورا، جزیره سامباوا را به شهرتی جهانی برساند.

حصنی گفت:

پیش از این جزیره مویو (Moyo Island) پس از اقامت دیانا در این منطقه برای تعطیلات، به عنوان مقصد گردشگری در سطح جهانی مشهور بوده است. اما سامباوا دارای مقاصد جذاب دیگری به جز مویو نیز هست که ما امیدوار هستیم در این رویداد آن‌ها را به جهانیان معرفی کنیم.

مطالب مرتبط:

دیدگاه