افتتاح تور مسافرتی جدید راه آهن ترانس سیبری روسیه در سال ۲۰۱۸ میلادی

محبوبه حسنی
محبوبه حسنی پنجشنبه، ۲۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۰
افتتاح تور مسافرتی جدید راه آهن ترانس سیبری روسیه در سال ۲۰۱۸ میلادی

«ترانس سیبری سکایا»، از معروف‌ترین و طولانیترین خطوط ریلی در جهان است که با یک قرن قدمت توانسته است شهرتی جهانی را در بین گردشگران سراسر جهان به‌دست آورد.

راه‌آهن ترانس سیبری (Trans-Siberian)، بیش از یک صد سال است که ذهن و افکار مسافران و گردشگران را به خود جلب کرده است و اکنون مسافران سکایا (سگا)، می‌توانند تجربه‌ی طولانی‌ترین مسافرت ریلی جهان را با توقف در هتل‌های روسیه، مغولستان و چین و نیز یک شب اقامت در چادر سنتی مغولستان به‌واسطه‌ی این راه‌آهن داشته باشند.

جدیدا در سال ۲۰۱۸ میلادی، این تور گردشگری یک طرح ابتکاری ۱۸ شبه را با عنوان ۶ شب مسافرت با سوار شدن در شش قطار مختلف و ۱۲ شب برنامه‌ی شبانه در هتل‌ به اجرا درآورده است و ازاین‌رو مسافران و گردشگران ماجراجو می‌توانند از تعطیلاتی که ممکن است یک بار در زندگی اتفاق ‌افتد، لذت ببرند. هر قطار نسبت به قطار دیگر متفاوت و دارای امکانات مختلفی است؛ اما اکثر آن‌ها دارای چهار کوپه‌ی دو نفره است که مسافران ماجراجو می‌توانند از سفری دو نفره لذت ببرند. این در حالی است که مسافرانی که تکی سفر می‌کنند نیز می‌توانند از کوپه‌ی خصوصی استفاده کنند یا اینکه تصمیم بگیرند کوپه‌ی اختصاصی خود را با یک گردشگر دیگر شریک شوند.

در این تور ۱۸ شبه، دو شب نخست اقامت مسافران در مسکو رقم می‌خورد تا گردشگران بتوانند پیش از سوار شدن به قطار اول که به‌سمت کازان (Kazan)، حرکت می‌کند، صحنه‌ی محاصره‌ی قرن شانزدهم میلادی را که توسط ایوان مخوف (Ivan the Terrible: ایوان چهارم از تزاران امپراتوری روسیه که به‌دلیل انجام جنایاتش به ایوان مخوف شهرت یافته است)، به‌وقوع پیوسته است، تماشا کنند.

مسافران می‌توانند اقامتی یک شبه در کازان را تجربه کنند. در این اقامت گردشگران می‌توانند به تماشای ارگ تاریخی کرملین کازان (Kremlin)، بروند یا یک گردش بیرون از شهر را برای تماشای کلیسای جامع و صومعه‌ی واقع در جزیره‌ی Sviyazhsk انتخاب کنند.

قطار دوم یک شب به اکرتینبورگ (Ekaterinburg)، در مرکز کوه‌های اورال (Ural)، سفر می‌کند؛ مرز طبیعی بین اروپا و آسیا و یک منطقه‌ی با اهمیت و بزرگ تاریخی؛ چراکه توسط پیتر بزرگ در سال ۱۷۲۳ میلادی کشف و محل ترور تزار نیکولای دوم روسیه شد.

پس از یک شب اقامت در هتل، قطار بعدی در سراسر منطقه‌ی مرکزی و حیاتی سیبری (Siberia)، به سوی نووسیبیرسک (Novosibirsk)، که سومین شهر بزرگ روسیه است، حرکت می‌کند. سپس قطار وارد ایرکوتسک (Irkutsk) دیدنی و جذاب در شرق سیبری شده که دارایی و سرمایه‌اش کلیساها و ساختمان‌‌های زیبا در کنار رود آنگارا (Angara)، است.

در طول یک سفر شبه، قطار در کنار دریاچه‌ بایکال (Baikal)، کهن‌ترین و در عین حال عمیق‌ ترین دریاچه‌ جهان که به گالاپاگوس روسیه، (Galapagos) شهرت دارد، توقف می‌کند. پس از گذشت این مدت زمان از سفر، قطار به اولان باتور (Ulaan Baatar)، پایتخت و بزرگ‌ترین شهر مغولستان می‌رسد که به سرعت در حال تبدیل شدن به یک کلان‌شهر است.

در این شهر مسافران از صومعه‌ی گانان (Gandan) دیدن می‌کنند و به سرود خواندن راهبان گوش می‌دهند و پس از آن خانواده‌ای عشایری را در پارک ملی Terelj ملاقات می‌کنند. و در آخر این مسافرت یک شبه در این شهر، در یک چادر سنتی مغولی شب را به صبح می‌رسانند.

هرکدام از چادرها دایره‌ای شکل است و به‌صورت سنتی طراحی و دوخته شده است. این چادرها دارای یک اجاق چوبی است که به‌واسطه‌ی آن، میزبان یک اقامت دنج و گرم را برای میهمان و مسافران خود فراهم می‌کند.

در تور اولان باتور مسافران می‌توانند پیش از سوار شدن به آخرین قطار که از سراسر کویر گبی (Gobi) به‌سمت پکن حرکت می‌کند، به تماشای مجسمه‌ی ۴۰ متری از چنگیزخان مغول که در ساحل رودخانه‌ی توول (Tuul)، قرار دارد، بروند.

مسافران پیش از رفتن به دیوار بزرگ چین و به اتمام رساندن این سفر افسانه‌ای و باور نکردنی در این تور جدید، در پایتخت چین اقامتی سه شبه را پیش رو خواهند داشت و به تماشای مقاصد نمادینی از جمله میدان تیان آنمن (Tiananmen Square) و شهر ممنوعه می‌روند.

 

مطالب مرتبط:

دیدگاه