مرکز تفریحات گینس، کماکان پربازدیدترین جاذبه گردشگری ایرلند

نگین توکلی
نگین توکلی سه شنبه، ۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۰
مرکز تفریحات گینس، کماکان پربازدیدترین جاذبه گردشگری ایرلند

کشور ایرلند در سال‌های اخیر با رشد بسیاری در صنعت گردشگری روبه‌رو بوده است. این‌بار مرکز تفریحات گینس با میزبانی از بیش از ۱٫۷ میلیون نفر گردشگر، توانست رکوردشکنی کند.

مرکز تفریحات گینس در کشور ایرلند، نام خود را به عنوان پربازدیدترین جاذبه بین‌المللی گردشگری در این کشور با شکستن رکوردهای قبلی و میزبانی از ۱,۷۱۱,۲۸۱ گردشگر در سال ۲۰۱۷ ثبت کرده است.

از زمان باز شدن درهای این مرکز تفریحات به روی عموم در سال ۲۰۰۰، این مکان میزبان ۱۸ میلیون نفر گردشگر بوده است.

مرکز تفریحات گینس، در بازارهای کلیدی آمریکا (تا ۱۳ درصد)، فرانسه (تا ۸ درصد) و کانادا (تا ۵ درصد) و بازارهای جدید و رو به توسعه‌ای مانند چین (تا ۲۱ درصد) و استرالیا (تا دو درصد)، رشد قابل توجهی داشته است.

صنعت گردشگری یکی از مهم‌ترین بخش‌های اقتصاد ایرلند را تشکیل می‌دهد و نقشی مهم در نوسازی اقتصاد ایرلند را بازی می‌کند.

حاصل این صنعت در ایرلند، ۶٫۶ بیلیون یورو سرمایه است که از طریق توریست وارد کشور می‌شود و همچنین ۲۲۵ هزار شغل به‌واسطه آن ایجاد می‌شود.

گردشگران خارجی در بازدید از مرکز تفریحات گینس، حدودا در یک روز، ۶۷۰ هزار تومان را برای خدمات این مرکز و تجربیات خارج از مرکز تفریحات هزینه می‌کنند و همچینین باعث ایجاد ۸۹۰۷ شغل نیز می‌شوند.

مرکز تفریحات گینس که در قلب شهر دوبلین، پایتخت ایرلند، واقع شده است، به‌صورت مستقیم هم مکانی مهم برای استخدام نیرو به شمار می‌آید. این مکان دارای ۳۲۰ کارمند تمام‌وقت و ۶۲ کارگر فصلی است.

پائول کارتی، مدیر مرکز تفریحات گینس، با اظهار نظر در مورد تعداد بازدیدکنندگان، گفت:

سال گذشته نیز سال موفق و باور نکردنی‌ای برای مرکز تفریحات گینس بود.

به‌علاوه آمار ۱٫۷ میلیون نفری بازدیدکننده در طول امسال، می‌خواهیم از طرح توسعه ۸۰ میلیارد تومانی به مردم اطلاع دهیم که یکی از بخش‌های آن دو برابر کردن اندازه بار نمادین گراویتی (iconic Gravity Bar) است.

هدف ما این است که کشور ایرلند و مرکز تفریحات گینس تبدیل به مقصدی شوند که حتما باید در طول سال، به آنجا بروید و همچنین از تداوم صنعت گردشگری برای توسعه اقتصاد کشور، خاطر جمع شویم.

امسال، ما شاهد تنوعی قوی در بازار گردشگری و رشد بازدیدکنندگان از کشورهای دوری از قاره‌های آسیا و اقیانوسیه بودیم.

ما برای شروع بخش جدیدی از مرکز تفریحات گینس و خوش‌آمدگویی به بازدیدکنندگان بیشتری در سال ۲۰۱۸، بسیار هیجان‌زده هستیم.

ما به این موفقیت در سال ۲۰۱۷ و همچنین تعهد تیم‌مان در مرکز تفریحات گینس و تمام کسانی که با سخت‌کوشی بسیار کار کردند تا دوبلین و ایرلند به عنوان مقصد گردشگری در سطح جهانی ارتقا یابند، بسیار مفتخر هستیم.

مطالب مرتبط:

دیدگاه