افزایش رشد گردشگری در تایلند

زلیخا رحمانیان
زلیخا رحمانیان جمعه، ۲۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۰
افزایش رشد گردشگری در تایلند

 تایلند یکی از کشورهای پربازدید بین‌المللی است که هر ساله ازگردشگران زیادی  پذیرایی می کند.

تایلند ۳۰ میلیون گردشگر بین‌المللی را می پذیرد.Pongpanu Svetarundra، وزیر امور خارجه تایلند در زمینه گردشگری و ورزش، گفت:

 تایلند از ژانویه تا اکتبر ۲۰۱۷ بیش از ۲۸٫۸ میلیون نفر از بازدیدکنندگان بین‌المللی را پذیرفته است. این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال ۲۰۱۶، ۶٫۷ درصد افزایش داشته است.

در طول یک دوره ۱۰ ماهه، تایلند در گردشگری از بازارهای خارج از کشور ۱،۴۷ تریلیون بات درآمد کسب کرده است. این ارزش نشان دهنده افزایش ۹٫۳ درصد در مدت مشابه سال ۲۰۱۶ است. با ترکیب بازارهای خارج از کشور و داخلی، درآمد کل گردشگری تایلند از ژانویه تا اکتبر ۲۰۱۷ به بیش از دو تریلیون بات رسیده است.

تایلند

سازمان هواپیمایی بین‌المللی در اکتبر سال ۲۰۱۷ پرچم قرمز را در برابر تایلند از نظر نگرانی‌های امنیتی در بخش حمل و نقل حذف کرد. این حذف باعث درخواست‌های زیادی برای پروازهای بیشتر به فرودگاه بین‌المللی دون موآن، دومین فرودگاه اصلی بانکوک شده است. همچنین احتمال دارد که گردشگری در تایلند را افزایش دهد که باعث می‌شود ترافیک پرواز تایلند و خطوط هوایی بین‌المللی افزایش پیدا کند.

در همین حال، اداره گردشگری تایلند (TAT) یک واقعیت مجازی «Discover Thainess» را راه اندازی کرده است تا از قدرت رسانه‌های جدید بهره ببرد و بازدیدکنندگان بالقوه را حتی قبل از بازدید از کشور، باتجربه بازدید محلی تایلندی آشنا کند.

 Amazing Thailand VR که سه روایت اصلی را نمایش می‌دهد باعث می‌شود که گردشگران بالقوه را از طریق رسانه‌های تعاملی با تایلند آشنا کند.

TAT انتظار دارد که VR شگفت‌انگیز تایلند توریست‌های بین‌المللی بیشتری را برای بازدید از کشور تشویق کند و فرهنگ خود را به صورت دست اول از این طریق به آن‌ها ارائه دهد.

اولین تجربه سفر به هنر باستانی تایلند، سفر دوم به روستاهای تایلندی و نمایش ابریشم تایلندی سنتی که نسل به نسل منتقل می‌شود و تجربه سوم داستان‌هایی در مورد ریشه‌های آشپزی تایلندی و گردشگری تایلندی است.

مطالب مرتبط:

منبع traveldailynews

دیدگاه