امضای توافق همکاری هواپیمایی جت ایرویز و کی ال ام

زلیخا رحمانیان
زلیخا رحمانیان دوشنبه، ۲۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۵
امضای توافق همکاری هواپیمایی جت ایرویز و کی ال ام

شرکت هواپیمایی فرانسوی هلندی کی ال ام با شرکت هواپیمایی هندی جت ایرلاینز توافق همکاری امضا کردند.

هواپیمایی فرانس-کی‌ال‌ام، (Air France-KLM) شرکت هلدینگ هواپیمایی فرانسوی-هلندی است و همچنین شرکت جت ایرویز، (Jet Airways) شرکت هواپیمایی هندی است که پس از هواپیمایی هند به‌عنوان دومین خطوط هواپیمایی در شبه‌قاره هند، شناخته می‌شود. این دو شرکت توافق نامه همکاری امضا کردند.

توافق همکاری جت ایرلاینز و کی ال ام

آقای نارش گویال، رئیس شرکت جت ایرلاینز و آقای ژان مارک جانیلاک، رئیس و مدیرعامل شرکت کی ال ام، قرارداد تجاری پیشرفته‌ای را با همکاری مدیرعاملان این شرکت‌ها و آقای فرانک ترنر، مدیرعامل شرکت هواپیمایی فرانسه، امضا کردند.

آمستل‌فین، روآسیان و بمبئی در نوامبر ۲۰۱۷ یک توافق‌نامه همکاری پیشرفته برای توسعه عملیات خود بین اروپا و هند امضا کردند. این کار با همکاری دو شرکت هواپیمایی کا ال ام و جت ایرویز انجام شد.

این برای اولین بار در تاریخ هوانوردی هندی است که قرارداد مشارکتی را بین سه شرکت هواپیمایی از سال ۲۰۱۴ برقرار ساخته است و تقویت می‌کند. این همکاری در سال ۲۰۱۶ با توافقنامه گسترده‌ای برای به اشتراک گذاشتن ارتباطات میان اروپا و آمریکای شمالی و مراکز جت ایرلاینز در بمبئی و دهلی در هند از طریق فضاهای Air France-KLM در پاریس، شارل دوگل و آمستردام انجام گرفت.

Jean-Marc Janaillac، رئیس و مدیرعامل Air France-KLM، اظهار داشت: Air France-KLM و Jet Airways اولین توافقنامه همکاری خود را در مورد بازار هند و اروپا، یکی از بازارهایی که در قلب استراتژی گروه قرار دارند، برای سال‌های آینده راه‌اندازی می‌کنند.

ما در صنعت خطوط هوایی نوآوری می‌کنیم، برای اولین بار با ارائه ارتباطات بین دو مشارکت متفاوت: اولین توافق همکاری بهبودیافته ما برای هند و اروپا با Jet Airways و Air France-KLM و دومین سرمایه‌گذاری مشترک با آمریکای شمالی از طریق Delta Air Lines Europe. به‌این‌ترتیب Jet Airways، Air France، KLM و Delta Air Lines هند را به یک شبکه گسترده آن‌طرف اقیانوس اطلس، از طریق مراکز پاریس، شارل دوگل، آمستردام و اسپیولا متصل خواهند کرد.

وی همچنین افزود:

با بیش از ۱٬۲۰۰٬۰۰۰ مشتری که بین دو کشور هند و اروپا و همچنین این گروه جابه‌جا می‌شوند و اینکه نیمی از آن‌ها به سمت شمال امریکا سفر می‌کنند، ما می‌خواهیم مشتری خود را به یک شبکه پیشرفته و یک محصول منحصربه‌فرد و بی‌نظیر، درخور نیازهای آن‌ها و با بهترین محصولات و خدمات متصل کنیم.

موافقت‌نامه همکاری بهبودیافته بین Jet Airways ،Air France و KLM که در ۲۵ سالگی Jet Airways و ۷۰ سالگی Air France در هند، امضا شده است، نشان‌دهنده مرحله بعدی پیشرفت ما در ارائه خدمات بهتر به مهمانان ارزشمند و اتصال و راحتی در سراسر شبکه‌های جهانی است.

Naresh Goyal رئیس Jet Airways، گفت:

من از آینده بسیار هیجان‌زده هستم؛ همان‌طور که زمان می‌گذرد، پیشرفت‌های تاریخی و گزاره ارزشمندی برای مشتریانمان فراهم می‌کنیم و مزایای زیادی به آن‌ها هدیه می‌دهیم.

طی موافقت‌نامه همکاری بین Jet Airways ،Air France و KLM، آن‌ها با یکدیگر همکاری خواهند کرد تا محصولات تجاری و محصولات پیشنهادی خود را از این طریق توسعه دهند. در نتیجه، مشتریان از گزینه‌های متعدد و یکپارچه در یک شبکه سه نفره شامل ۴۴ شهر هند و ۱۰۶ مقصد در سراسر اروپا استفاده می‌کنند.

این توافقنامه پیشنهادهای زیادی را برای مشتریان بین هند، اروپا و آمریکای شمالی دارد و روابط آن‌ها را از راه‌های زیر تقویت می‌کند:

  • ارائه یک شبکه گسترده و افزایش ظرفیت بین پاریس، آمستردام و هند. راه‌اندازی اخیر آمستردام-بمبئی توسط KLM و Bengaluru آمستردام و چنای پاریس توسط Jet Airways اولین نمونه‌های این دستاوردها است.
  • فرصت‌های ارتباطی مناسب را فراهم می‌کند؛ برای مثال از طریق پاریس-شارل دوگل، آمستردام-اسپیلف و همچنین بمبئی، دهلی، بنگالورو و چنای، فرصت‌های ارتباطی را بهبود می‌بخشد. مهمانان، سفری یکپارچه بین شبکه‌های Jet Airways، Air France و KLM تجربه می‌کنند.
  • ارائه برنامه‌های وفاداری Flying Blue و JetPrivilege در سه شبکه هواپیمایی در سراسر جهان.

هماهنگی فروش و خدمات برای ارائه بهترین پیشنهاد ممکن برای مشتریان از جمله مزایای این توافق‌نامه است. این توافقنامه موجب دسترسی به بیش از ۲۰۰ مقصد در آمریکای شمالی و ایجاد همکاری جهانی بین این سه قاره خواهد شد.

علاوه بر موافقت‌نامه همکاری پیشرفته شرکت‌های هواپیمایی، هواپیماهای ایرباس KLM Cargo و Jet Airways Cargo نیز امضا تفاهم‌نامه (MoU) را امضا کردند که هدف آن تقویت همکاری آن‌ها در بخش بارگیری است.

Air France ،KLM و Jet Airways شبکه‌های خود را برای فصل زمستان۲۰۱۷-۲۰۱۸، بین اروپا و هند ترکیب می‌کنند. Air France ،KLM و Jet Airways ۶۴ پرواز هفتگی بین مراکز پاریس، شارل دوگل و آمستردام، اسپیلف و ۴ مقصد در هند؛ دهلی، بمبئی، بنگالورو و چنای انجام می‌دهند.

از پاریس-شارل دوگل، Air France و Jet Airways سی و سه بار هفتگی به بنگالورو، دهلی و بمبئی و چنای پرواز انجام می‌دهند.

از آمستردام Schiphol ،Jet Airways و KLM سی و یک بار هفتگی به دهلی، بمبئی و بنگالورو پرواز انجام می‌دهند.

مطالب مرتبط:

منبع traveldailynews

دیدگاه